4p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A világhírű befektető derűlátó térségünk tőkepiacairól az Alapblogon, szerinte tőzsdéink drágulni fognak. Ázsia vezető tőkései maguk mögött hagyják az amerikai piacokat, figyelmük egyre inkább az olcsó euró és az olcsónak tartott európai részvények irányába fordul. Az Amerikából Európába irányuló gyorsuló tőkeáramlás késleltetett hatással fel fogja hajtani az euró árfolyamát a dollárral szemben.

Marc Faber szerint 2009 márciusa óta tart az amerikai bikapiac, és a rekordon belüli rekord, hogy 2011 októbere óta nem volt 11 százalékosnál komolyabb lefelé történő árkorrekció. Olyan pedig nincs, hogy ne következzen be a fordulat, ne jöjjön el ismét a „medve” piaca, de nem tudni, hogy ez fél éven belül vagy csak jövőre következik be – írja az Alapblog interjúja. Faber ódzkodik az amerikai piactól, amely szerinte túl van árazva.

Oroszország normalizálódik?

A befektető olcsónak tartja az orosz részvényeket. Szerinte megszűnik a nyílt, látványos szembenállás, lassan, de biztosan elfogadják a nyugatiak, hogy Oroszország sosem adja fel a katonai erővel megszerzett Krímet, nem fog onnan kivonulni. Az európaiaknak nem ellenszenves az orosz politika. Inkább az Egyesült Államokat tartják a világ dolgaiba folytonosan agresszíven beavatkozónak, mintsem az oroszokat. Nem feltételezik az emberek, hogy az oroszok egyéb agressziókat követnek el, egyedül a Krímet akarják. Szép lassan mindenki belenyugszik, a szankciók el fognak tünedezni és aztán úgy megy minden tovább Oroszországban, mint korábban – véli.

Húsz dolláros olaj, vagy kétszáz?

Ugyanazok a szakértők, akik tavaly az év elején még százötven-kétszáz dolláros hordónkénti olajárat prognosztizáltak, ma húsz dollárra való zuhanást jósolnak – írják. A kérdés, hogy fog-e azon az alacsony árszinten tartósan tanyázni? Faber szerint 40-60 dollárba kellene kerülnie reálisan egy hordónyi nyersolajnak a világpiacon. Egy sor olajipari cég részvénye komolyabban, 10-20 százalékkal fog drágulni a közeljövőben.

Marc Faber a kilencvenes évek közepétől folyamatosan ajánlja vásárlásra az aranyat, „mindig azzal érveltem indoklásul, hogy nem szabad bízni a központi bankokban” – mondta. Annak fényében, hogy ma a jegybankok végtelen mennyiségben árasztják el a világot szinte ingyen pénzzel, bizony egy összeomlás lehetőségével igenis reálisan kell kalkulálnunk.

Jönnek hozzánk az ázsiai multik

Az utóbbi időben térségünk részvénypiaca túlzottan is olcsóvá vált, most élénkül a nemzetközi befektetői érdeklődés Közép-Kelet-Európa iránt, beindulóban van ez a folyamat. „Ha most Európában élnék, Nyugaton, akkor egészen biztos, hogy a legnagyobb fantáziát Közép-Kelet-Európában: Szlovéniában, Szerbiában, Magyarországon, Lengyelországban látnám. Ahogy látom azt is, ezt itt a közvetlen közelemben tapasztalom, hogy az ázsiai nemzetközi vállalatok, az ázsiai multik mind egy szálig – egymást másolva is – beindultak Európa felé. Amerikát maguk mögött akarják már tudni, onnan viszik át a pénzt Európába, azon belül pedig Kelet-Európába is egyre többet” – mondta Faber.

Nem jobb a dollár az eurónál

Extrém nagyok egyelőre az euróval szembeni short pozíciók, tehát túlnyomó többséget képeznek azok, akik az euró gyengülésében érdekeltek. De a dollár távolról sem annyival jobb az eurónál, mint azt az árfolyamváltozások mértéke sejteti. Az Egyesült Államok fizetési mérlege rendkívüli mértékben deficites. Az ázsiai multik kezdenek szinte kimenekülni az amerikai piacról, dollár eszközökből mennek át euróban denominált eszközökbe.

Ez az Amerikából való tőke „elszökés” ráadásul fel fog gyorsulni, ha folytatódik a dollár erősödése, és ha komoly gyengülésnek indul az amerikai gazdaság, ahogy Faber prognosztizálta az interjú első részében.

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Deviza / Áru Még ennél is jóval magasabb üzemanyag-árakat jósolnak a jövő hétre
Privátbankár.hu | 2016. október 1. 16:59
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Deviza / Áru Két kézzel szórja a pénzt a tűzre a kínai jegybank
Privátbankár.hu | 2016. február 7. 12:04
Tovább zuhan a kínai devizatartalék, miután a jegybank rengeteg pénzt éget el a piacon a jüan stabilizálására.
Deviza / Áru Őrülten vették az olajat, de a forint és az OTP is kapós volt
Privátbankár.hu | 2015. június 10. 18:53
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Deviza / Áru Hol van a mi forintunk? Lengyelország jobban teljesít
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 16:17
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Deviza / Áru De jó, hogy nincs devizahitelünk – végképp megállíthatatlan a frank
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 17:00
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Deviza / Áru Újból a vas és acél országa lehetünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 15:58
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Deviza / Áru Tovább adják a forintot: ma is gyengülünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 09:34
Megint 301 forintál jár az euró jegyzése, több régiós devizával együtt gyengülünk.
Deviza / Áru Európában is a kőolajért megy a harc - bíróságra citálják a németeket
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 07:50
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Deviza / Áru Elhagyta magát a forint - frissítve
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 13:54
Az előző két nap komoly erősödése után ma visszaesett a forint, az euró árfolyama 300 körül van ismét.
Deviza / Áru Zseniális devizaügylet, vagy a következő svájci frank bukta?
Fellegi Tamás | 2015. április 21. 16:24
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG