Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Sao Paulo-i Iparszövetség elnökével egyeztetett a brazíliai magyar befektetési lehetőségekről, valamint a Brazília és Magyarország közötti kulturális, tudományos kapcsolatok fejlesztési lehetőségeiről. Paulo Skaf a megbeszélés után azt mondta, hogy november elején magyar-brazil üzleti fórumot rendeznek Sao Pauloban, amelynek célja a kereskedelmi kapcsolatok erősítése, és a kétoldalú befektetések ösztönzése. Hozzátette még, hogy találkozójukon Kövér László azt kérte, segítsék a magyar cégek bekapcsolódását a brazíliai infrastrukturális beruházásokba.
Az iparszövetség elnöke Budapesten megígérte, hogy mindent megtesznek azért, hogy a magyar cégek Brazíliában piacra jussanak. Kövér László pedig arról beszélt, hogy Brazília kihasználatlan lehetőség a magyar gazdaságpolitika számára, ugyanakkor gazdasági súlyánál fogva megkerülhetetlen terület, így a kormány célja a befektetéseket megkönnyítő infrastruktúra kiépítése.
A dél-amerikai nyitást szorgalmazta Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára is, amikor találkozott a briazil üzleti delegációval.
Az elnök kijelentése messzire vezethet.

A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Uniós pénzek, hozamok és a hatékonyság csapdája – Klasszis Podcast
Így néz ki a kormány célkeresztjébe került bizalmi vagyonkezelői piac
Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél




