Hirdetés

Kitolat Európából a Mitsubishi

2012. február 06., 12:34

A Mitsubishi Motors az év végén leállítja gyártását a Hollandiában lévő egyetlen nyugat-európai üzemében. A vállalat közlése szerint a hollandiai Bornban lévő üzem bezárása az új modellek keresletének gyengülése, a jen erősödése miatt vált szükségessé. Az autógyártó valószínűleg átrajzolja fő piacainak térképét is.

Hirdetés

A hollandiai Mitsubishi-érdekeltség, a Nedcar jelenleg a Colt és az Outlander modelleket gyártja, ezek tavaly a csoport 1,1 milliós globális termelésének öt százalékát tették ki. Az üzemben azonban messze nincsenek kihasználva a kapacitások: tavaly 50 ezer gépkocsit gyártottak, míg a jó időszakokban 200 ezret. A Mitsubishi 1991 óta gyártott autókat Hollandiában.

A japán vállalatnál azt egyelőre még nem tudják, hogy mit kezdenek az 1500 főt foglalkoztató hollandiai gyárral. A jövőben elsősorban olyan feltörekvő piacokra fognak koncentrálni, mint Oroszország, vagy Kína, az európai ügyfeleket pedig Japánból és Thaiföldről fogják kiszolgálni.

A japán autógyártó a múlt héten közölte, hogy tavaly április és december között 38 milliárd jen üzemi eredményre tett szert csoportszinten, Európában viszont 11 milliárd jen (hozzávetőleg 148 millió dollár) veszteséget kellett elkönyvelnie. Európában négy éve csökken az értékesítés, tavaly 218 ezer Mitsubishit adtak el, 2007/2008-ban még 340 ezret.

Szóljon hozzá - számít a véleménye!
Hirdetés

Címlapon

Jobban fial a magyar csőd, az IMF-megállapodás hiányának árát fizetjük

2012. május 23., 15:43
Jobban fial a magyar csőd, az IMF-megállapodás hiányának árát fizetjük

A görögországi hírek a csődkockázatunkat nem mozdították meg, de így is "jobban fizet" a magyar államcsőd, mint a hónap elején. A forint hirtelen kilengése a nem létező IMF-megállapodás ára is lehet londoni elemzők szerint, akik egyáltalán nem lepődtek meg Papademosz szavain: már készülnek a görög búcsúra.

Hirdetés
Hirdetés

Hírlevél

Feliratkozáshoz kérjük adja meg e-mail címét:

Facebook