3p
Az állam nem viselné a devizahiteles mentés terheit, mindent a bankokra hárítana – reagáltak a bankok a tegnapi bejelentésre - este váratlan aukció volt tőzsdezárás után, most szakad a Mol

A Magyar Bankszövetség tagszervezetei arra törekednek, hogy mielőbb rendezzék ügyfeleikkel az árfolyamrés kérdését – közölte a szervezet a Privátbankárral Varga Mihály tegnap bejelentette, hogy a kormány álláspontja szerint tisztességtelen, hogy a kockázatokat a bankok az ügyfelekre teljes egészében áthárították, így a "becsapott ügyfeleknek" visszajár a pénz, amit az árfolyamrés és az egyoldalú kamatemelések miatt kellett kifizetniük.

Varga Mihály beszélt az elévülés kérdéséről is: a kormány ragaszkodik ahhoz az állásponthoz, hogy a még élő szerződések esetében az 5 évnél régebbi követelések is jogosak legyenek. Ebben a kérdésben azonban eltérő az értelmezése a bankszövetségnek. Szerintük egy sok évtizedes, a polgári törvénykezés egyik alapkövét jelentő szabály átértelmezése, átírása olyan kockázatot jelent, amely túlmutat a devizahiteles kérdésen, és valamennyi, nem csak banki szerződés alapját megkérdőjelezi, ráadásul visszamenőleges jelleggel - érvel a bankszövetség.

Ha minden jól megy, karácsonyra az utolsó devizahitel is megszűnik – mondta Varga Mihály a Népszabadságnak adott interjújában. "A cél az, hogy forintosítsunk és tisztességes szerződések jöjjenek létre. Nem változtak az elvárások, a törlesztőrészleteknek érezhetően csökkenniük kell" és nem zárta ki, hogy azonnali kártérítést is kapjanak az ügyfelek. Bár a bankok várható terhét szerinte még nem lehet megbecsülni, úgy véli, hogy nem dőlnek be bankok a devizahitelek rendezése miatt. Kijelentette: a kormányzat célja az, hogy a rendezés az államnak ne kerüljön semmibe.

A részvénypiacra tekintve Varga Mihály tegnapi sajtótájékoztatója nem szerencsés az OTP számára, de így is kis pluszban nyitott.  A Molt azonban lerántotta a tegnap esti váratlan aukció. A Mol alaptőkéjének több mint 4 százalékát kitevő részvénycsomagra kerestek vevőt szerdán este, tőzsdezárás után - írta a Napi Gazdaság. Az aukció szervezője, a Citigroup közlése szerint még szerdán le is akarták zárni az aukciót, amelyben 11 800 és 12 200 forint közötti sávban várták az ajánlatokat. A lap szerint nem tudni, hogy ki lehet az eladója a felkínált több mint 4 millió darab Mol-papírnak.

Miközben a Molt adták, az OTP-t vették, igaz gyorsan tovább is adták: Az OTP Bank javadalmazási politikája keretében ugyanis szerdán Bencsik László, az OTP Bank vezérigazgató-helyettese 9 609 részvényt vett. Bencsik László nem sokáig ült azonban a frissen vásárolt pakkon: még ugyanezen a napon 4 400 forintos átlagáron 9 000 darab OTP törzsrészvényt értékesített. Az ügylet értéke 39 és fél millió forint, Bencsik Lászlónak még ezután is maradt valamivel több mint 14 ezer darab részvénye

Az Egyesült Államokban ma fogyasztási és munkaerő-piaci statisztikákat tesznek közzé, míg Magyarországon az Államadósság Kezelő Központ kötvényaukciójára érdemes figyelni. A globális hangulatban számottevő változás nem várható, maradhat a bizonytalanság a piacokon.

Kizárólag a kecskeméti gyárban készül majd a Mercedes-Benz új, CLA Shooting Brake nevű kompakt modellje - közölte a cég. A modellt először az év végén mutatják be, piaci bevezetése 2015 első félévében várható. Az új projekttel a cég tovább erősíti kecskeméti telephelyét, ahol már három műszakban folyik a termelés.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Most aztán torkig van Vlagyimir Putyin – csak toporgásra képesek
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 09:53
Egy, azaz 1 százalék. Ennyit sikerült felmutatnia Oroszországnak.
Makro / Külgazdaság Ön is leolvad: döbbenetes mit művel Matolcsy hagyatéka
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 08:29
Így ég el a magyar közpénz a korábbi stratégiának hála. Itt az olvadás.
Makro / Külgazdaság Több 10 millió dollár füstölt el, újra Super Bowl
Privátbankár.hu | 2026. február 9. 06:43
Egy nagyobb lélegzetvétel, és a hatalmas összegek el is tűntek.
Makro / Külgazdaság Remeg a dollárvilágrend, gyengülnek a szuperhatalmak – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton – Havas Gábor | 2026. február 8. 17:44
Egyik nagyhatalmi devizának sem tesz jót a mostani geopolitikai átrendeződés, nemcsak a dollár veszít a globális súlyából – mondta el az Accordre Alapkezelő vezérigazgatója a Klasszis Podcast legújabb epizódjában. Gyurcsik Attila szerint a legfontosabb kérdés most az Egyesült Államokban, hogy miként fog dönteni a Legfelsőbb Bíróság a Donald Trump amerikai elnök által bevezetett kereskedelmi vámokról. A szakértő a magyar euróról is kifejtette véleményét annak fényében, hogy a Tisza Párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője, Kapitány István arról beszélt, hogy számukra, a kormányra kerülésük esetén, fontos cél lesz a közös európai deviza mielőbbi bevezetése.
Makro / Külgazdaság Jöhet a SAFE 2? Brüsszelben már a következő hitelprogramot tervezik
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 14:58
Újabb, a jelenleg is futó SAFE-hez hasonló hitelprogram indítását vizsgálhatja az Európai Bizottság. A SAFE még tavaszig tart, az érdeklődés túlnőtt a program keretein.
Makro / Külgazdaság Már a rendőrség is keresi a Győrből eltűnt 1,7 milliárd forintot
Privátbankár.hu | 2026. február 8. 12:04
A győri önkormányzat lakáskasszájából eltűnt tetemes összeget gyorsan pótolták, miután híre ment a hiánynak. A polgármester elmondta: már büntetőeljárás kereteiben vizsgálják, mi történt a pénzzel. 
Makro / Külgazdaság Bemondta az S&P, hogy mi a legvalószínűbb forgatókönyv Grönlanddal kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. február 7. 09:10
Megerősítette Dánia hosszú és rövid lejáratú hazai és külső szuverén kötelezettségeinek lehetséges legjobb, „AAA/A-1 plusz” szintű besorolásait az S&P Global Ratings, ami mellé továbbra is stabil kilátást mellékelt. A nemzetközi hitelminősítő indoklásában kiemelte, hogy az Egyesült Államokkal Grönland ügyében kialakult viszály diplomáciai megoldását valószínűsíti.
Makro / Külgazdaság Pontosan kiszámolták, ki mennyire jár jól a rezsistoppal
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 20:10
A gázzal fűtők, és az egyedül élő előrefizetős mérőórások lehetnek a rezsistop nyertesei. Az elemzés alapján utóbbiaknak érdemes nyilatkozni arról, hogy a villanyszámlára kérik a jóváírást.
Makro / Külgazdaság Osztogat vagy fosztogat a kormány? Jégkockaként olvadt el a GDP-növekedés – Ez Viszont Privát Extra
Havas Gábor – Herman Bernadett – Izsó Márton | 2026. február 6. 18:41
Különleges adással érkezik a héten az Ez Viszont Privát. Gyükeri Mercédesszel és Tóth Leventével beszélget a gazdaság és közélet aktuális témáiról Herman Bernadett főmunkatársunk. 
Makro / Külgazdaság Kiderült, hogy milyen árakon tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2026. február 6. 10:53
Nem lesz árváltozás. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG