Felére esett a forgalomba helyezett autók száma januárban

2010. február 02., 11:53

Januárban 2.768 darab személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon, 54%-kal kevesebbet,mint egy éve-közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete

Januárban 2.768 darab személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon, 54%-kal kevesebbet,mint egy éve-közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE).

Az MGE honlapján közzétett értékelés szerint 58 százalékkal 563 darabra csökkent a forgalomba helyezett kishaszonjárművek, és 74 százalékkal 75 darabra a motorkerékpárok száma. A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete jelezte, hogy a 2010. év első három-négy hónapjában az előző év hasonló időszakához képest kisebb értékesítési darabszámok várhatók, tekintettel a múlt év első harmadában jelentős árengedményekkel megvalósult készletcsökkentő akciókra.

A vevőfinanszírozással kapcsolatos, a körültekintő lakossági hitelezésről szóló kormányrendelet és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által közzétett ajánlás tovább szigorította a feltételeket, ami a gépjármű forgalmazás területén továbbra sem ösztönözte az értékesítés fejlődését - jegyzik meg az MGE.Az importőrök terveiket igen óvatosan fogalmazták meg, amelyben figyelembe vették az egyesület prognózisát is, annak érdekében, hogy a kereskedői hálózatok reális elvárások mentén dolgozhassanak és kapják motivációjukat.

Az MGE ebben a mostani helyzetben igen fontosnak tartja, hogy a kereskedések személyi állományuk képzésével, a javítói és szerviz munka kapacitások jobb kihasználásával stabilizálják helyzetüket. A következő hónapoktól, inkább a második félévben várja az egyesület a forgalom emelkedésének megindulását, amelyhez elengedhetetlenül szükséges a vevőfinanszírozás feléledése is.

A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete korábbi előrejelzését a 2010. év értékesítési darabszámokról egyelőre nem módosította. Az MGE korábban azt közölte, hogy az idei év második felétől várható a személygépjármű, kishaszon jármű és motorkerékpár piac helyreállásának elindulása.

Az egyesület korábban közzétett előrejelzése szerint az idén 65 ezer személygépjárművet helyeznek majd forgalomba, 7,9 százalékkal többet, mint 2009-ben. A becslés szerint a forgalomba helyezett kishaszonjárművek száma 3,6 százalékkal 11 ezerre nőhet az idén. A prognózis szerint 4 ezer motorkerékpárt, 2.200 nagyhaszonjárművet helyeznek forgalomba. A motorkerékpár esetében ez 10,8 százalékos, a nagyhaszongépjárműveknél pedig 5,3 százalékos növekedés. Az előrejelzés szerint az idén 3 ezer robogót helyeznek forgalomba a tavalyi 650-nel szemben.

A teljes piac így elérheti a 85.200 darabot, ami a 2009-es 7,4 százalékos emelkedés 2009-hez képest. 2009-ben a 2008-as bázishoz képest forgalomba helyezési alapon az új személygépjármű piac 61százalékkal, a kishaszon jármű piac 51százalékkal, a rendszámmal forgalomba helyezett motorkerékpár piac 54 százalékkal, a nagyhaszon gépjármű piac 62százalékkal esett vissza.

A 7-es BMW a kínaiak kedvence 
Ezreket rúgnak ki az Opeltől
Benzináremelés ellen: a gázüzem a tuti recept?
Eredetiségvizsgálat: sok autós ráfizethet?
A Peugeot csak a kilencedik a sorban 

MTI

Értékeld a cikket
Jelenlegi értékelés

Címlapon

Elszakadt a cérna: leépítésekbe kezdenek a vállalatok

2012. február 13., 00:03
Elszakadt a cérna: leépítésekbe kezdenek a vállalatok

Kedvezőtlenül alakulnak az idei foglalkoztatási kilátások, mivel a legtöbb vállalat létszámcsökkentést tervez. Az elbocsátások az 500 fő feletti cégek esetében lesznek a legjellemzőbbek. A cégek többsége eddig megpróbálta tartani a létszámot bízva a javuló konjunktúrában, mára azonban úgy tűnik már nem bíznak a kedvező kimenetelben-

Facebook