1p
Bár az ázsiai piacok többsége még megünnepelte a pénteki jó amerikai adatot, az európai tőzsdenyitás már sokkal komorabb képet mutatott. Erősödik a dollár, csökkennek a nyersanyagárak, gyengült a forint is. A befektetőknek herótjuk van Görögországtól. Vagy napokon belül megegyezés születik a görög adósságról, vagy csődbe megy az ország. Most az utóbbi verzió tűnik valószínűbbnek. Mínuszban nyitott a Wall Street is. (A cikk folyamatosan frissül)

16:00

Gyengüléssel kezdődött a kereskedés a New York-i tőzsdén. A hangulatot továbbra is a görögökkel kapcsolatos félelmek mozgatják elsősorban és néhány kedvezőtlen vállalti hír. Nyomás alatt maradt az euró és a nyersanyag árak is. Nincs erős eladói nyomás, de egyértelműen negatív a hangulat.

A BÉT viszont még mindig jól tartja magát, a BUX 0,7 százalék körüli pluszban van, a Mol csaknem 1 százalékkal, az OTP 0,7 százalék körül drágult. Friss adatokat itt talál.

13:50

Egyelőre minden szegmensben megállt a piacok esése, úgy tűnik a befektetők a legújabb fejleményekre várnak Görögországgal kapcsolatban. A tőzsdék esése nem folytatódott, az amerikai határidős indexek ugyanakkor továbbra is mínuszos nyitást jeleznek előre a Wall Streeten.

A BÉT - bár alacsony forgalomban, de - felülteljesítő Nyugat-Európához képest. A Mol és az OTP 0,5 százalékos pluszban van. Megállt a forint esése is, az eurót 293 forint körül jegyzik. Német lapjelentés szerint a piacok "zsebben érzik" a megállapodást a magyar kormány és a nemzetközi szervezetek között.

A nyersanyagok ára a reggeli gyengülés után nem mutat érdemi elmozdulást, ahogy az EUR/USD sem. Friss árfolyamokat itt talál.

11:40

Görög futó üti az amerikai bástyát

Az ázsiai részvénypiacok többsége halvány pozitív zárással ünnepelte a pénteki amerikai foglalkoztatási adatot, amely az amerikai munkanélküliségi ráta 3 éves mélypontját és a vártnál 100 ezerrel több munkahelyet jelzett januárról. Az amerikai munkaerőpiac jó hírei azonban nem voltak elegek ahhoz, hogy áttörjék azt a falat, amit a Görögországgal kapcsolatos aggodalmak okoznak.

A végeláthatatlan görög dráma legújabb fejezete ugyanis arra utal, hogy az adósságleírással kapcsolatos tárgyalások elakadtak Athénban és az EU-n belül is. A veszteségleírásról és a kötvénycseréről szóló fejezetekről a hírek szerint még meg tudnának egyezni, azonban a mind az uniós, mind görög platformon elakadt az a német javaslat, amelyik gyakorlatilag EU-s gyámságot rendelne a görög költségvetések mellé. A számítások szerint, ha Görögország nem kap pénzt a napokban, akkor márciusban csődöt kell jelentenie. Erre egyelőre nincs egy, hivatalos forgatókönyv.

A friss aggodalmak miatt ereszkedni kezdtek a piacok nagyjából reggel 7 órakor. Az ázsiai tőzsdék többsége megúszta enyhe pluszban, azonban az európai nyitás már egyértelművé tette a hangulat fordulását. A dollár – a kockázatkerülés miatt – erősödik az euróval szemben, az EUR/USD 1,3050 körül mozog, az amerikai kőolaj ára határozottan esett reggel, 96,70 dollár körül állnak a jegyzések. Esett az arany is, 1720 dollár körül áll az unciánkénti jegyzés.

 

A forint nem ült fel a román vonatra

A magyar piac is a nemzetközi hangulattal tart, a forint átmeneti reggeli bizonytalankodás után gyengülni kezdett, az eurót hajnalban még 291 forinton jegyezték, mostanra 293 forinton áll. A budapesti tőzsde európai viszonylatban jól tartja magát, a BUX enyhe mínuszban áll. Friss árfolyamot itt talál. A térségi piacokat úgy tűnik nem rázta meg a román miniszterelnök és a kormány lemondása. Az MTI által megkérdezett elemzők szerint valószínűleg nincs veszélyben az IMF és az EU által Románia számára jóváhagyott támogatási program a román kormány lemondása után sem.

A JP Morgan szakértői szerint bárki lesz is a következő miniszterelnök, nem várható jelentősebb visszalépés a romániai reformfolyamatban, nem számítva olyan intézkedéseket, amelyek "normálisnak tekinthetők" egy választási évben. A JP Morgan elemzői közölték, hogy egyébként is a romániai reformok lassulását és "a választásokhoz kötődő kormányzati kiadások" növekedését várták idén, és továbbra is ezt valószínűsítik. A ház szakértői szerint az IMF/EU-egyezséggel kapcsolatos összes fontos végleges döntést rendszerint az államfő hozta meg, így ameddig ő tisztségében marad, addig várhatóan az IMF/EU-program sem fog kisiklani.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40730 40400 40790 +0,89% 40740 40790 2 145 002 800 HUF 2026-06-09 10:32:34
MOL 3928 3918 3964 -0,20% 3924 3928 225 838 190 HUF 2026-06-09 10:32:34
MTELEKOM 2692 2654 2692 +1,58% 2688 2692 191 812 698 HUF 2026-06-09 10:32:34
RICHTER 12270 12110 12270 +1,07% 12240 12270 312 443 430 HUF 2026-06-09 10:32:34
OPUS 393 381 398 -2,00% 392 395 59 891 431 HUF 2026-06-09 10:27:51
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Így indult a nap a budapesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 9. 09:22
A hétfői záró értékéhez képest minimálisan gyengült.
Részvény / Deviza / Áru Olyan erős a forint, hogy sokkal olcsóbb lesz a külföldi nyaralás
Privátbankár.hu | 2026. június 9. 07:26
Alig változott a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Kiderült, mi történt a New York-i tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 9. 06:22
Vegyesen zártak hétfőn a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Megnyugodhatunk: így adják most az eurót
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 18:35
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Zárásra is sikerült lenyomnia Európát a BUX-nak
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 17:25
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 39,44 pontos, 0,03 százalékos emelkedéssel, 133 710,40 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Megtolták a technológiai cégek az amerikai tőzsdét
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 15:52
Az irányadó New York-i tőzsdeindexek emelkedéssel nyitották a hétfői kereskedést.
Részvény / Deviza / Áru Eddig verjük a német és a francia tőzsdét
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 14:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 6 pontos nyitás után tovább emelkedett hétfőn kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Megsorozták a papírokat a pesti börzén hétfő délelőtt
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 12:19
Csak a Mol maradt ki a szórásból.
Részvény / Deviza / Áru Nagy a baj: 4000 dollárig zuhanhat az arany a profik szerint
Czwick Dávid | 2026. június 8. 10:36
Noha az elmúlt időszakban sokszor tündökölt a legfényesebb nemesfém, az Arany Világtanács legfrissebb figyelmeztetése szerint hidegzuhany érheti a befektetőket. A technikai elemzések alapján gyülekeznek a sötét fellegek a ragyogó termék felett. Komolyabb eladási hullám is kibontakozhat az arany kurzusánál, ez pedig kritikus árszintekig nyomhatja le az árakat a piacon. Hol lehet a vége? Mit látnak a szakértők? Íme a válaszok.
Részvény / Deviza / Áru Nagy a baj Nyugat-Európában, a BUX is lejtőre kerülhet?
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 09:33
Jelentős veszteségek nyitáskor.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG