Economist
Makro / Külgazdaság Nem igazán tetszik Amerikának Szirszkij, az új ukrán főparancsnok? 
Bózsó Péter | 2024. február 9. 14:55
A Washington Post írásai alapján úgy tűnik, hogy Amerikában Szirszkij helyett inkább Budanovot szerették volna. Az új főparancsnok népszerűtlen, de rátermett?
Makro / Külgazdaság Kinyírják a brit gazdaságot a szavazók? 
Privátbankár.hu | 2016. június 17. 13:01
Újabb komoly gazdasági tényező szólalt fel a Brexit ellen, az Economist sem szeretné, hogy kilépjen a szigetország.
Karrier Miért ülhetnek még mindig korrupt, bűnöző politikusok a parlamentekben? 
Privátbankár.hu | 2016. május 29. 17:35
Itthon is sok botrány volt a politikusok mentelmi joga miatt, érdekes, de ez kifejezetten a modern, nyugatias demokráciák védjegye. Május 20-án a törökök egyszerre több mint száz parlamenti képviselő mentelmi jogát függesztették fel, mondván, hogy a nép nem szeretne bűnözőket látni a parlamentben, de volt már hasonlóra példa Brazíliában és Indiában is. A nyugati országokban ennek ellenére állandósult a menedékjog, de vajon miért?
Makro / Külgazdaság Ez lesz a menekültválság megoldása? 
KD | 2016. március 13. 11:11
Kanada sosem volt egy átlagos ország. Míg máshol a politikai pártok a menekültek távoltartásával kampányolnak, addig ott az októberi választások előtt minden induló azt ígérgette, hogy rengeteg szír menekültet fognak az országba hozni. Ami viszont ennél is érdekesebb, az az, hogy mintha a kanadaiak imádnának menekülteket ellátni. De miért?
Makro / Külgazdaság Orbanizáció és balhé Európában - Putyin lesz a nevető harmadik? 
Privátbankár.hu | 2016. január 17. 12:05
Egyre csúnyábban összerúgja a lengyel kormány és Európa a port. Nehézkesen megy a lengyelországi „orbanizáció”, ráadásul a Jog és Igazságosság pártjának valahogy sikerült mindenkit felbosszantani. Mit tehet ilyenkor az Európai Bizottság, és miért nem fogják megúszni a lengyelek, mint mi tettük?
Makro / Külgazdaság Így állnak kicsinyes bosszút a ránkszabadított menekültáradat miatt 
Privátbankár.hu | 2015. december 19. 12:35
A schengeni övezet régóta nyomás alatt van az alig csökkenő menekültáradat miatt, így nem is meglepő, hogy sok ország fontolgatja, hogy követi a magyar példát, és részlegesen vagy teljesen visszaállítja a határellenőrzést. Erre az övezet tagjaként mindenkinek joga van, de az indulatok Görögország ellen fordultak. Miért?
Makro / Külgazdaság Mit áldoznál fel a biztonságodért? Komoly ára lesz a terrorizmus elleni küzdelemnek 
Privátbankár.hu | 2015. december 5. 17:44
Talán már annyira megszoktuk, hogy észre sem vesszük, mennyire átszövi a mindennapokat a digitalizáció. Az elképesztő adathalmaz pedig rólunk szól, a te bankkártyád története is ott van benne, mint ahogy a térfigyelők képein is megjelensz. A terrortámadások után az egyik fő kritika az volt a titkosszolgálatokkal szemben, hogy nem adták egymásnak tovább az adatokat. Lehet ezt fejleszteni? Szabad?
Makro / Külgazdaság Akkor most gyenge a forint vagy sem? Vegyél egy hamburgert és kiderül 
Privátbankár.hu | 2015. január 23. 10:00
A The Economist legújabb Big Mac-indexe szerint a forint meglehetősen, 33,8 százalékkal alulértékelt. A svájci frank a leginkább felülértékelt deviza a vizsgált 48 ország valutája közül. Dollárárfolyam alapján a legolcsóbb burgert Ukrajnában lehet kapni.
Vásárló A tökéletes kémprogramok: mintha a postás elolvasná a leveleinket 
Privátbankár.hu | 2013. június 17. 06:00
Az internetes magánvállalatok valójában sokkal többet tudnak rólunk, mint az állam. A Google az összes levelünket elolvashatja, feljegyezheti kivel telefonáltunk, és azt is, hogy éppen hol tartózkodunk. A Facebook sőt a többi vállalat is hasonlóan jár el, és ez csak a jéghegy csúcsa.
Makro / Külgazdaság Ketyeg a bomba: mi robban, az eurózóna vagy Franciaország? 
Privátbankár.hu | 2012. november 26. 12:38
Az Economist rendkívüli visszhangot kiváltó cikkében azt írta, hogy Franciaország egy időzített bomba, Európa talán legsúlyosabb betege. Michel Martinez, a Societe Generale vezető közgazdásza az alapblog.hu-nak adott interjúban bár nem utasítja vissza teljesen a kritikákat, de cáfolja, hogy ilyen nagy lenne a baj.
Makro / Külgazdaság Kormányzati trükkök a hiánycél tartásának érdekében 
Privátbankár.hu | 2012. április 10. 15:12
A számviteli szabályok kifejezetten nagy mozgásteret hagynak a kormányok és politikusok számára a trükközésre illetve a kötelezettségek ide-oda való csoportosítására. Az egyik legkedveltebb euróövezeti gyakorlat a rejtett hitelfelvétel, melyet a magyar kormány is kipróbált már a magánnyugdíjpénztárak államosításával.
Makro / Külgazdaság Újabb verzió az eurózóna halálára 
Privátbankár.hu | 2011. december 8. 12:30
Elhúzódó gazdasági depresszió és az észak-atlanti pénzügyi rendszer összeomlása követné az euróövezet felbomlását - írta a Financial Timesban egy vezető pénzügyi szakember. Willem Buiter, a Citi bankcsoport főközgazdásza szerint a valutaunió szétesése kaotikus körülmények között menne végbe, akkor is, ha a felbomlás csak részleges lenne, és egy vagy több tagállam távozásával járna.
Makro / Külgazdaság Az IMF talán tud annyit fizetni, hogy menjen Matolcsy?  
Zsiborás Gergő | 2011. december 2. 07:41
Az Economist kelet-európai blogja jól szórakozik rajta, hogy nem a szabadságharcot hirdető Matolcsy György vezeti a magyar IMF-delegációt. A gazdasági lap nem érti, miért nem a nemzetgazdasági csúcsminiszter ül le tárgyalni azokkal, akiket egykor "kiebrudalt".
Makro / Külgazdaság Orbán Viktor csodabogár - nem lesz, aki megmentsen most minket? 
Privátbankár.hu | 2011. november 25. 10:37
Az Economist gazdasági és politikai elemzést közölt Magyarországról, mely elsősorban az IMF-fel való újbóli kapcsolatfelvételt taglalja. A cikk szerint Magyarország helyzete rosszabb. mint 2008-ban volt, akkor ugyanis a külpiacok hajlandóak voltak az ország megsegítésére.
Makro / Külgazdaság Átírhatja-e a szabályokat Orbán, mikor Európa megszegi azokat?  
Privátbankár.hu | 2011. november 15. 16:41
Miközben Magyarország a "veleszületett nemzeti cinizmussal birkózik", addig a külvilág továbblép - írja az Economist az Orbán Viktorral készült interjú bevezetőjében. A kormányfő szerint Magyarország már kikerült az intenzív osztályról. Az Economist szerzője feszegeti a kérdést, mit szabad Orbán Viktornak, mikor az európai hatalmak sorra szegik meg az általuk hozott szabályokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG