Külföldi bankszámla
Pénzügyi szektor Tizenhatezer magyar külföldi bankszámlájáról kapott adatot a NAV 
Privátbankár.hu | 2014. május 29. 07:10
A hivatalos bejelentések szerint 2012-ben kevesebb magyar tartott pénzt külföldön, mint az azt megelőző évben - a legtöbb számláról a német hatóságok tájékoztatta a magyar hatóságokat.
Vásárló Részegen fogsz fogadni a meccsre? Sokan várnak már a pénzedre! 
Eidenpenz József | 2012. október 20. 14:00
Számos szurkoló a tévé előtt, a meccsre várva vagy a szünetben, az elfogyasztott sörök hatására kezd neki kedvenc csapatára fogadni az internetes fogadóirodáknál. Pedig sör nélkül is meglehetősen nagy hátrányban van, egy egész üzletág épül ugyanis arra, hogy a pénzüket vagy egy részét elnyerje, lehetőleg teljesen kifossza őket. Az iparág valóságos dzsungel, aki betéved, rengeteg veszéllyel kell szembenéznie.
Pénzügyi szektor Kiskapukat csukogatnak, a sárgacsekkadó miatt korlátoznák a készpénzforgalmat 
Eidenpenz József | 2012. július 11. 14:00
A kormány egy törvénymódosítási javaslat szerint 1,5 millió forintban korlátozná a vállalatok egymás közötti készpénzforgalmát, ami havonta és szerződésenként értendő. A lépés nyilván nem független a „sárgacsekk-adótól”. A mulasztók húsz százalékos büntetéssel számolhatnak, a szerződések elaprózása ellen is fellépnének. Hasonló szabályok megalkotására eddig elsősorban a dél-európai krízisországokban volt példa.
Pénzügyi szektor Az OBA szerint ezért nem érdemes külföldre vinnünk megtakarításainkat 
Privátbankár.hu | 2012. április 25. 15:14
Biztonságban van a magyar betétesek pénze a hazai bankoknál - jelentette ki Fekete-Győr András, az OBA (Országos Betétbiztosítási Alap) ügyvezető igazgatója sajtótájékoztatóján szerdán Szegeden. Szerinte nem érdemes külföldre vinni a megtakarításokat. A szervezet eddig kilenc alkalommal, 25 ezer ügyfélnek mintegy húszmilliárd forintot fizetett ki.
Személyes pénzügyek Inkább a párna alatt tartjuk a pénzt, történelmi csúcson a készpénzállományunk 
Privátbankár.hu | 2012. január 17. 10:42
Az MNB jelentése szerint tavaly az utolsó negyedévben 14 százalékkal nőtt a forgalomban levő bankjegyek értéke, ami a GDP-hez viszonyítva történelmi csúcs. A jegybank ezt a nyugdíjpénztári reálhozam el nem költött részével és lakossági euró-eladásokkal magyarázza, mások a lakossági bizalom megingásának jelét látják benne.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG