3p

Az utolsó hetekben nagyon sokan indultak meg a várható győztes irányába – értékelte az eredményeket Pulai András, a Publicus vezetője.

Minden kategóriában erősödött a Tisza Párt, miközben a Fidesz némileg gyengült – írja a Népszava a Publicus Intézet legfrissebb felmérése alapján. A felmérés április 7-9-e között készült.

A kutatóintézet vezetője, Pulai András a lapnak úgy értékelte az eredményeket:

gátszakadás van.

Pulai szerint a nyilvánosságban felszínre kerülő ügyek lényegében teljes egészében a Tiszát segítették, a Fidesznek semmi sem jött össze. A Tisza növekedése a DK és a Kutyapárt irányból is jön, a Fidesz csökkenését szavazóinak elbizonytalanodása okozza – tette hozzá.

Az elmúlt három választáson tapasztaltakhoz hasonlóan az utolsó hetekben nagyon sokan indultak meg a várható győztes irányába. Az így kialakult dinamika és a mentális nyomás alól felszabadult ellenzéki hangulat következtében Pulai András szerint meggyőző tiszás győzelem valószínűsíthető.

A teljes népességet nézve a Tisza Párt támogatottsága 38 százalék, a Fideszé pedig 29 százalék. A biztos szavazókra szűkítve a Tiszát 45 százalékuk támogatja, a Fideszt pedig a voksolók 34 százaléka. A legnagyobb különbséget azok körében mérték, akik azt mondták, biztosan részt vesznek a választáson, és tudják is, kire fognak szavazni: az ő körükben abszolút többsége van a Tiszának, 52-39 az arány.

A Tisza Párt a biztos szavazók körében is növelte előnyét az utóbbi napokban
A Tisza Párt a biztos szavazók körében is növelte előnyét az utóbbi napokban
Fotó: Facebook / Magyar Péter

A Fidesz mindhárom csoportban gyengült, a Tisza Párt pedig mindhárom csoportban erősödött a Publicus másfél héttel ezelőtti felméréséhez viszonyítva.

A Mi Hazánk támogatottsága továbbra is 4-5 százalék között mozog, a Demokratikus Koalíció és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt minden kategóriában egyaránt 2-2 százalékon áll.

A magyarok 76 százaléka biztosra ígéri választási részvételét. Ez valamelyest kevesebb annál, amit az előző felmérés jelzett, az ellenzéki aktivitás viszont erősödni látszik. A tiszások 95, a fideszesek 90 százaléka állította azt, hogy mindenképpen elmegy szavazni. A két szavazótábor közötti 5 százalékpontos eltérés másfél hete még 3 százalékpont volt.

Ha fogadni kellene, hogy melyik párt nyeri a választást, a megkérdezettek 43 százaléka tenne a Tiszára, és csak 33 százalék a Fideszre (a többiek nem tudtak, vagy nem akartak válaszolni). Ennek alapján is jelentősen nőttek az ellenzék esélyei, a korábbi 4-hez képest most 10 százalékpontos a különbség.

„Ön szerint a szomszédai, ismerősei körében melyik párt győzelmére számítanak a legtöbben?” – erre a kérdésre 43 százalék a Tiszát hozta ki, a Fideszt csupán 27 százalék.

A Privátbankár beszámolt az Iránytű Intézet kutatásáról is, amely szintén Tisza-előnyt mért, illetve a Nézőpont Intézet eredményeiről is, amely szerint a Fidesz abszolút többséget szerezhet vasárnap.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Tapasztalt segítőt kaphat maga mellé Kapitány István
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 15:50
Az MVM korábbi vezérigazgató-helyettese, Tótth András lehet az energetikai államtitkár a Portfolio szerint. Korábban az EON-nál is szerzett tapasztalatot, most pedig Paks II. ügyével is foglalkoznia kell, ha valóban ő lesz a pozícióban.
Makro / Külgazdaság Beindult a tőzsdén a Mol, már a 4000 forintot közelíti az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 14:43
Több mint 2,5 százalékos erősödés után 3968 forinton áll péntek délután a Mol árfolyama. A vezető részvényeknél azonban vegyes a kép: a Richter több mint 1,5 százalékot gyengült. 
Makro / Külgazdaság Jelentős a külföldi „hot money” jelenléte a forintpiacon
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 14:13
Barlai Róbert támogatja az euró bevezetését Magyarországon, de az edigi árfolyammozgás okait szerinte nem lehet figyelmen kívül hagyni. Az új kormány részéről hiányolja a megtakarítási intézkedéseket, és arról beszélt: az uniós források hazahozatala önmagában nem megoldás.
Makro / Külgazdaság A reptér állami visszavásárlását is megvizsgálja majd a Tisza-kormány?
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 11:15
Orbán Viktor az állami vagyon megmentésének egyik zálogának nevezte, ám szakértők és a vele nem egy táborba tartozó politikusok ezt másként látják.
Makro / Külgazdaság Újra levelet írt a Mol – szerintük lesz elég üzemanyag
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 09:58
Mint korábban laptársunk, az Mfor.hu megírta, május 11-én még arról ment ki értesítés, hogy hamarosan korlátozásokra lehet számítani, pár napon belül elfogyhat a stratégiai készletből származó üzemanyag. Ehhez képest a Telex cikke szerint az ópusztaszeri kormányülés után, de Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter újabb készletintézkedése előtt arról értesítette a Mol a partnereit, hogy „újra elérhetővé vált stratégiai tartalékból származó, ”(MSZKSZ)„ jelöléssel megkülönböztetett normál dízel és normál benzin termékek vételezési lehetősége.”
Makro / Külgazdaság 12 közgazdász a védett üzemanyagár ellen
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 09:08
Bár az esti órákban Kapitány István energetikai és gazdasági miniszter újabb 575 millió liter üzemanyagot szabadított fel a biztonsági kőolajtermék-készletből, közgazdászok szerint ez hosszabb távon súlyosabb problémát idézhet elő, ha folytatódik. Tartanak attól, hogy megismétlődik a 2022-es időszak, amikor üzemanyaghiány lépett fel. Arra kérik a minisztert, hogy szüntesse meg a védett árak intézményét. 
Makro / Külgazdaság Újra „jóárasított” üzemanyag érkezik a magyar kutakhoz
Privátbankár.hu | 2026. május 15. 07:11
Megvan Kapitány István első komoly döntése. Az energetikai és gazdasági miniszter este megjelent rendelete alapján, a kormány 575 millió liter üzemanyagot szabadít fel a biztonsági kőolajtermék-készletből. Így marad „jóárasított” a hazai üzemanyag. 
Makro / Külgazdaság Magyar Péter bejelentette: megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, indulnak a vizsgálatok
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 17:19
Megtörtént a minisztériumi átadás-átvétel, teljes körű vizsgálat indul minden területen – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Makro / Külgazdaság Kármán András speciális jogköröket kapott a nehéz költségvetési helyzet miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 16:52
Megszületett az erről szóló határozat.
Makro / Külgazdaság Kapcsoljuk Szalay-Berzeviczy Attilát – a Klasszis Klub stúdiójában
Privátbankár.hu | 2026. május 14. 15:12
A Budapesti Értéktőzsde volt elnökével való beszélgetést fél 4-től a Klasszis Média YouTube-csatornáján és lapunk Facebook-oldalán közvetítjük.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG