2p

A svájciak győzködés helyett az egyszerűbb utat választottak: a szemérmetlenül hízelgő ajándékozást.

Az Axios írása szerint Svájc sajátos úton érte el, hogy Donald Trump hosszas huzavona után csökkentse az országukra kivetett vámokat.

Az amerikai elnököt korábban megpróbálta rábeszélni  Karin Keller-Sutter svájci miniszterelnök is megpróbálta rábeszélni a svájci gazdaságot súlyosan érintő vámok csökkentésére – de nem járt sikerrel.

„A hölgy kedves volt, de nem akart odafigyelni” – mondta erről a találkozóról korábban Trumo.

A svájciak ezután taktikát váltottak, és fontos gazdasági vezetőkből álló delegációt küldtek a Fehér Házba. És hogy még inkább elbűvöljék a befolyásos üzletembereket kedvelő elnököt, nagyértékű ajándékkat is küldtek velük.

A svájci küldöttség királyokhoz méltó ajándékokat adott át: egy különleges Rolex asztali órát, illetve egy egykilogrammos, személyre szabott aranyrudat. Utóbbiba a 45-ös és a 47-es számot nyomták (Trump az Egyesült Államok 45. és 47. elnöke).

Az aranyrúd kicsit több mint 130 ezer dollárt (jelen árfolyamon nagyjából 43 millió forintot) ér. Az ajándékokat Trump elnöki könyvtára nevében vette át, személyesen ugyanis nem fogadhatna el ilyen értékes ajándékokat.

A delegáció tagjai között ott volt a Richemont luxuscikkeket gyártó cég elnöke, illetve Jean-Frédéric Dufour, a Rolex vezetője is. A Rolexnél szóba került egy ritka titániumötvözetből készült óra ajándékozása is, de aztán úgy döntöttek, az elnök ízlésének jobban megfelel egy aranyóra.

Számításuk bejött: a találkozó után nem sokkal, pénteken bejelentette az amerikai kormány, hogy 39-ről 15 százalékra csökkentik a svájci árukra kivetett vámokat. Cserébe Svájc beleegyezett bizonyos kereskedelmi korlátozások eltörlésébe, svájci vállalatok pedig amerikai befektetéseik növelésére tettek ígéretet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Készenlétben Japán: közeleg a giga földrengés?
Kormos Olga | 2025. december 14. 17:44
A hétfői 7,5-ös erősségű földrengés után újabb komoly, 6,9-es rengés rázta meg Japán északkeleti részét, a hatóságok ismét egy jövőbeli megarengés lehetőségére figyelmeztetnek.
Nemzetközi Moszkva gyakorlatilag lesöpörte az asztalról a béketervet
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 17:23
„Elfogadhatatlan rendelkezésekről” beszélt a Kreml szóvivője, aki nem vár semmi jót az ukránok és az európaiak egyeztetéseitől.
Nemzetközi Ki nem találná, miért vonultak ki tüntetni egy orosz városban
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:46
A jeges idő ellenére is utcára mentek.
Nemzetközi Európa együttérez Ausztráliával – a magyar kormány egyelőre hallgat
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 16:14
Macrontól Vucicig, Zelenszkijtől Babisig jöttek az üzenetek az ausztrál terrortámadásról. Magyarország egyelőre hallgat.
Nemzetközi Veszélyben Trump békéje Gázában is – a Hamász zokon vette parancsnokának halálát
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 15:41
A Hamász szerint a szombat izraeli csapás az egész tűzszüneti megállapodást veszélyezteti, Trumptól kérnek segítséget.
Nemzetközi Az amerikai rendőrök őrizetbe vettek valakit – megvan a Rhode Island-i lövöldöző?
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:32
Megvan a tettes?
Nemzetközi Itt egy újabb orosz győzelmi jelentés
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 14:14
Folytatódik az orosz előretörés az orosz védelmi minisztérium szerint.
Nemzetközi Elképesztő felvétel: így vette el egy bátor civil az egyik ausztrál merénylő fegyverét
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:41
Hihetetlen képsorok az ausztrál terrortámadásról.
Nemzetközi Hatalmas bejelentést tett Zelenszkij
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 13:18
Közölte, hogy hajlandó lemondani egyik legfontosabb céljáról Ukrajna a béke érdekében.
Nemzetközi Ausztrál lövöldözés: legalább 12 halott, bombákat is keresnek
Privátbankár.hu | 2025. december 14. 12:52
Terrortámadásnak minősítették az esetet az ausztrál hatóságok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG