Tizenkét dolgozót helyeztek karantébe egy holland kórházban, miután egy hantavírusos beteg vér- és vizeletmintáit nem a megfelelően szigorú protokollok szerint kezelték – írja a Reuters.
A nijmegeni Radboudumc kórház dolkgozói hat hétig lesznek karanténban, de a kórház közleménye azt is hozzátette, hogy a fertőzés veszélye rendkívül alacsony, a betegellátás pedig folyamatos az intézményben.
Közben az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közölte, hogy immár kilenc igazolt fertőzésről tudnak a turistahajón terjedő betegséggel kapcsolatban, kettővel többről, mint hétfőn. További esetekre is számítani lehet, ugyanis a betegség lappangási ideje igen hosszú.
A hantavírus halálos megbetegedést is okozhat, azonban emberről emberre nehezen terjed.

Új korszak a magyar alternatív befektetéseknél, lebomlanak a falak a lakosság előtt – Klasszis Podcast
Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél
Így fektetnek be Magyarország legjobb szakemberei
Nem a piac a legnagyobb ellenség, hanem mi magunk – interjú
Az AI olyan lesz, mint a mobiltelefon – Klasszis Podcast



