2p

Honnan kerít pénzt a kormány a 14. havi nyugdíjra?
Mit okoznak a kedvezményes hitelek?
Lesz ítélet az MNB-botrányban a választásokig?

Online Klasszis Klub élőben Simor Andrással!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi jegybankelnököt!

2025. november 12. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az ukrán elnököt meglepte, hogy a magyar fővárosban találkozik az amerikai és az orosz elnök

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reméli, hogy a Donald Trump amerikai elnökkel folytatott pénteki találkozója egyértelmű döntésekhez vezet az Egyesült Államok részéről arról, hogy milyen fegyverrendszereket hajlandóak biztosítani – nyilatkozta Andrij Jermak, Zelenszkij kabinetfőnöke az Axiosnak, amit a Telex szemlézett. Arról, hogy mik lehetnek a fő kérdések a mai Trump-Zelenszkij találkozón, ebben a cikkünkben írtunk.

„Úgy gondolom, olyan döntésekre van szükségünk, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy Putyin megváltoztassa azt a hozzáállását, hogy ő van erősebb pozícióban. Meg kell értenie, hogy Trump elnökkel nem lehet játszadozni” – mondta Jermak.

Az ukrán elnök kabinetfőnöke arról is beszélt, hogy a csütörtökön délután Washingtonba érkezett küldöttséget meglepte a hír, amely szerint Budapest lesz a házigazdája az amerikai és az orosz elnök csúcstalálkozójának. Jermak a lapnak azt mondta, Zelenszkij Donald Trump meghívására érkezett az Egyesült Államokba, miután a két elnök kétszer is hosszan beszélt egymással telefonon. „Mindkét beszélgetés nagyon jól sikerült, értik egymást, azonnal konkrétumokról kezdtek tárgyalni” – fogalmazott az ukrán kabinetfőnök. Bár mindkét beszélgetés védett vonalon zajlott, a két vezető olyan érzékeny témákat is meg akart beszélni, amelyek a személyes jelenlétet követelik meg.

Donald Trump és Volodimir Zelenszkij idén már harmadszor találkoznak az Egyesült Államokban személyesen
Donald Trump és Volodimir Zelenszkij idén már harmadszor találkoznak az Egyesült Államokban személyesen
Fotó: MTI/EPA/Consolidated News Photos pool/Aaron Schwartz

„Sok olyan kérdés van, amelyet telefonon lehetetlen megbeszélni. Például a frontvonalon kialakult helyzetről, a katonai terveinkről és arról, hogy mi és az amerikai fél hogyan látjuk a békefolyamat következő lépéseit” – mondta Jermak. Hozzátette, hogy Zelenszkij közölte Trumppal, hogy továbbra is kész találkozni Putyinnal bármilyen formában, a világ bármely pontján, kivéve Oroszországot és Fehéroroszországot.

Donald Trump csütörtökön jelentette, be, hogy nagyjából két héten belül jöhet létre a találkozója Vlagyimir Putyinnal Budapesten. A csúcs előkészületei már el is kezdődtek. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Nemzetközi Megint lángol egy fontos orosz finomító – de az oroszok sem maradtak adósok
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 12:23
Eseménydús éjszakája volt mind az orosz, mind az ukrán légvédelemnek.
Nemzetközi Bendarzsevszkij Anton: magasra vezetnek az ukrán korrupciós botrány szálai
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 11:47
A legrosszabbkor jött ez Zelenszkijéknek.
Nemzetközi Pakisztánban is robbant egy autó: több halott is van
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 11:06
Még nem tudják, pontosan mi történt. Néhány órával az indiai robbanás után.
Nemzetközi Kemény figyelmeztetést küldött az indiai elnök a terrortámadásról
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 09:57
Nincs menekvés az összeesküvőknek.
Nemzetközi Három hetet sem bírt a börtönben a volt francia elnök
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 08:34
Szabadlábra helyezték Nicolas Sarkozyt.
Nemzetközi Itt az első összecsapás a Babis-kormány és a cseh elnök között
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 07:57
Az Ukrajna melletti kiállást és Babis összeférhetetlenségét is firtatja Petr Pavel.
Nemzetközi Áll a bál Romániában, már a miniszterelnök-helyettest is feljelentették
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 06:51
Közösség elleni uszítást követett volna el Oana Gheorghiu?
Nemzetközi Terrortámadásként kezelik Indiában a hétfői robbantást
Privátbankár.hu | 2025. november 11. 06:37
Egy kasmíri lakoshoz köthető a robbantáshoz használt autó.
Nemzetközi Nagy robbanás Delhiben, több halott is van
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 19:12
A rendőrség megerősítette, hogy legalább nyolc ember meghalt egy autórobbanásban Delhiben, a város egyik leghíresebb épületénél, a Vörös Erőd közelében.
Nemzetközi Robert Fico ki akarja rúgni a szlovák MÁV összes vezetőjét
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 18:14
A Szlovák Vasúttársaság teljes vezetésének leváltását követeli a közlekedési miniszterétől Robert Fico szlovák miniszterelnök.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG