3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Még mindig van lejjebb: 10 bázisponttal csökkent az alapkamat, a monetáris tanács azt ígéri: nem hagyja abba – A piacon előre beárazták a kamatdöntést, a forint szinte meg sem mozdult – Tovább épül a Déli Áramlat Ausztria felé

Az inflációs kilátások alapján, az ország kockázati megítélésének alakulását és a gazdasági növekedés élénkülését is figyelembe véve még tovább csökkenhet a jegybanki alapkamat – közölte a monetáris tanács, miután a többségi várakozásoknak megfelelően 10 bázisponttal csökkentette az alapkamatot. Holnaptól tehát újabb történelmi mélyponton, 2,3 százalékon lesz az alapráta.

Alig mozdult a forint a kamatdöntésre. Mindössze 10 fillér volt a különbség a döntés előtti és utáni árfolyamokban. A többi devizával szemben sem volt érdemi változás, mindössze néhány fillérnyi volt a különbség.

A budapesti értéktőzsde részvényindexe a reggeli nyitáshoz és a hétfői záráshoz képest is veszített értékéből. A részvénypiac forgalma fél háromig 3,1 milliárd forint volt.

Tavaly szeptember óta nem volt akkora tolongás a rövid magyar állampapírért, mint most, ráadásul a hozam is csökkent az Államadósság Kezelő Központ délelőtti aukcióján. 3 hónapos diszkont-kincstárjegyeket 60 milliárd forintért hirdettek meg, a befektetők összesen csaknem 233 milliárd forintnyi ajánlatot tettek, és végül ebből 70 milliárd forintnyit fogadott el az ÁKK. Az átlaghozam 2,24 százalék lett, ami abszolút mélypont.

A nemzetgazdasági miniszter is megerősítette, a kormány szerdai ülésén foglalkozik a devizahitelesek ügyével: egy szakértői csoport munkaanyagát vitatják majd meg. Varga Mihály azt mondta: a kormány olyan javaslattal készül őszre, amely nem veszélyezteti a bankrendszer egészséges működését, de jó megoldást jelent a devizahitelesek problémájára. Korábban Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője kérte a kormányt, hogy még a rendkívüli parlamenti ülésszak vége előtt foglalkozzon a devizahitelesek ügyével.

Aláírta az OMV és a Gazprom a Déli Áramlat osztrák szakaszának kiépítéséről szóló szerződést Bécsben. Ennek értelmében, a Déli Áramlat Ausztrián áthaladó szakasza 2017-től szállítja az orosz gázt az alpesi országba. Korábban az Európai Bizottság a kivitelezés felfüggesztését kérte, mert véleménye szerint az orosz gázt Ukrajna megkerülésével a Fekete-tenger alatt Bulgárián, Szerbián keresztül Magyarországra is eljuttató vezeték terve sérti az uniós szabályokat. Az OMV azonban kitart az építkezés mellett, a cég vezérigazgatója szerint Európa energiaellátását garantáló befektetésről van szó.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Már a kormány is érdeklődött a jegybank és a kamara által alapított koalíció iránt
Imre Lőrinc | 2026. május 27. 18:01
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) 51. küldöttgyűlését szerdán rendezték meg a Novotel Budapest City hotelben. Az MKIK elnöke, Nagy Elek mellett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke, Varga Mihály is beszédet mondott, majd egy emlékérmét is átadott, amit a jegybank a kamara alapításának 175. évfordulója alkalmából bocsátott ki.
Makro / Külgazdaság Nem véletlenül vesz Kanada svéd repülőgépeket a Boeingek helyett
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 16:45
Mark Carney kanadai miniszterelnök bejelentette szerdán, hogy Ottawa a svéd Saab cégtől vásárol korai figyelmeztetésre szolgáló katonai repülőgépeket, és mellőzi az amerikai Boeing konkurens ajánlatát. Hangot adott annak, hogy Kanada csökkenteni kívánja függőségét az amerikai védelmi ipartól.
Makro / Külgazdaság Financial Times: Kong az ürességtől Trump Béketanácsának pénzügyi alapja
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 15:19
Szinte semmi nincs a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrejött Béketanács hivatalos pénzügyi alapjában, és a szerveződés jogi és politikai bizonytalanságok miatt nem tud hozzákezdeni fő céljának, a Gázai övezet újjáépítésének megvalósításához – írta szerdán a Financial Times.
Makro / Külgazdaság Ahol nincs vagyonadó, öröklési és ajándékozási illeték – de adózni kell a nyugdíj után
Elek Lenke | 2026. május 27. 14:57
A vagyonadó – szinte minden országban – része volt és ma is az a politikai csatározásoknak, főleg a baloldal részéről. Ugyanakkor, van ahol rájöttek, hogy egyrészt léteznek hátrányai – egyes cégek kivonulnának a piacról és csökkenne a munkahelyek száma –, másrészt egyszerűbb más módon megadóztatni a jövedelmeket és emelni az állam bevételét.
Makro / Külgazdaság Elképesztő dolog történik a benzinkutaton csütörtökön
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 13:11
Jelentős mértékű árváltozás jön.
Makro / Külgazdaság Még két államtitkári pozíció kelt el szerdán
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 13:04
Több szabadságot és bizalmat ígérnek az oktatásban.
Makro / Külgazdaság Ezek a legértékesebb kínai cégek
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 12:17
Tovább növelte előnyét az eddigi listavezető.
Makro / Külgazdaság Megszavazták: érvénytelen Orbán Viktorék nagy vihart kavart döntése
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 11:36
Az államtitkár szerint ez a döntés egyben hitvallás is.
Makro / Külgazdaság Miért nem akar találkozni Magyar Péterrel Ursula von der Leyen?
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 10:56
Nem biztos, hogy összejön a miniszterelnök által csütörtökre ígért találkozó. Csúszhat a befagyasztott uniós források felszabadítása is?
Makro / Külgazdaság Életjeleket mutat az európai autópiac, de ez elég lehet a túléléshez?
Privátbankár.hu | 2026. május 27. 10:11
A német gyártók is növelni tudták eladásaikat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG