2p
Kutatásra és termékfejlesztésre is kaphatnak pénzt a közép-magyarországi vállalkozások 500 millió forintig.

Új pályázat érhető el a közép-magyarországi vállalatok kutatás-fejlesztési és innovációs (kfi) tevékenységének támogatására - hívja fel a figyelmet hírlevelében a PwC. A Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program (VEKOP) 2.1.1-15 pályázat keretében Budapesten és Pest megyében működő mikro-, kis-, és középvállalkozások, nagyvállalatok és maximum 3 tagú konzorciumaik nyújthatnak be pályázatot. Nagyvállalat abban az esetben pályázhat, ha a támogatási kérelemben bemutatja, hogy a projekt eredményéből, hasznaiból a kkv-k is részesülnek.

Kutatástól a prototípusig

A támogatás összege maximum 500 millió forint. A rendelkezésre álló keretösszeg 5 milliárd forint. A pályázati konstrukció célkitűzése a hazai vállalkozások kutatás-fejlesztési és innovációs tevékenységének növelése olyan tevékenységek támogatásával, amelyek jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó, új, piacképes termékek, szolgáltatások, technológiák, továbbá ezek prototípusainak kifejlesztését eredményezik. A maximum 24 hónap hosszúságú projekt keretében támogatás igényelhető többek között ipari kutatásra, kísérleti fejlesztésre, projekt előkészítésre és menedzsmentre, eszközbeszerzésre, épületek építésére, korszerűsítésére és immateriális javak beszerzésére.

A pályázóknak kötelezően vállalást kell tenniük a k+f+i tevékenységükből származó árbevételre, valamint a támogatott fejlesztéssel létrehozott kapacitások és információs technológiai fejlesztések 5 évig (kkv esetén 3 évig) történő fenntartására és üzemeltetésére. A támogatási kérelmet 2016. február 29-től lehet benyújtani, a szakaszos értékelés első határnapja 2016. április 25.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Bűnösnek vallotta magát a bíróságon a történelem egyik legnagyobb csalója
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:22
Bűnösnek vallotta magát csalás és más pénzügyi bűncselekmények vádjában Kína korábban piacvezető ingatlanfejlesztő cége, a China Evergrande Group alapítója egy sencseni bíróság előtt – közölte a helyi bíróság kedden.
Vállalat Mészáros Lőrinc cégbirodalmánál ez várható a választás után
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:02
A jövőben is arra törekszenek, hogy megbízható, kiszámítható stratégiai partnerként legyenek jelen a piacon.
Vállalat Fontos szakmai szervezet nyújtott jobbkezet a Tisza-kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:40
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) gratulált a Tisza Párt választási győzelméhez és szakmai együttműködést ajánlott.
Vállalat Hollandia remek napot szerzett Elon Musk-nak
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 15:03
Hollandia engedélyezte a Tesla felügyelt önvezető szoftverének alkalmazását.
Vállalat A kínai példát is megleste a szintugrásra készülő magyar tőzsdei kkv
Imre Lőrinc | 2026. április 11. 11:51
Munkamorálban nem, csak a gyártási folyamatok automatizálásában vehetik fel a versenyt az európai cégek a kínai iparvállalatokkal – hangzott el a Navigator Investments Befektetői Klubján, ahol a Budapesti Értéktőzsde Xtend kategóriájában jegyzett társaság vezetői bemutatták a frissített, 2028-ig szóló növekedési stratégiájukat. A célok igen nagyratörőek, annak ellenére, hogy a magas működési költségek alatt roskadozó iparág már évek óta gyengén teljesít az Európai Unióban és Magyarországon egyaránt.
Vállalat Üzbegisztánban tárgyalt a 4iG vezetője
Privátbankár.hu | 2026. április 10. 09:53
A 4iG Közép-Ázsiában is szeretne terjeszkedni a távközlés és a digitális infrastruktúra piacán, és szóba került az Üzbegisztán–Magyarország Befektetési Alap is.
Vállalat Kiderült, ekkora osztalékot fizet a Waberer’s
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 17:20
Lezajlott a közgyűlés.
Vállalat Meglépi Elon Musk, amit korábban értelmetlennek tartott?
Privátbankár.hu | 2026. április 9. 13:04
Új modellt dobhat piacra a Tesla.
Vállalat A cégek hitelfelvételéből is látszik, hogy milyen hatásai lehetnek az euró bevezetésének
Imre Lőrinc | 2026. április 9. 09:54
2020, vagyis a koronavírus-járvány óta egyre nagyobb szerepet kapnak az állami garanciaprogramok, kamattámogatások az európai vállalatok hitelezésében: Magyarország Lengyelországgal együtt kiemelkedik a közép- és kelet-európai régióból. Ahol eurót használnak, ott az alacsonyabb piaci kamatok miatt kevésbé jellemző az állami szubvenció.
Vállalat Megvan, mekkora osztalékot fizet a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2026. április 8. 14:19
Döntöttek a közgyűlésen.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG