A GfK Kereskedelem és Technológia területének adatai szerint 2013-ban a hipermarketek és barkácsáruházak kertészeti összforgalma kicsivel meghaladta a 40 milliárd forintot - a szezon mindösszesen négy hónapra koncentrálódik. Két nagyon erős hónap az április és a május, ezt követően júniusban a forgalom májushoz képest mintegy 30-35 százalékkal visszaesik és stagnál júliusban is, amikor is a szezon gyakorlatilag befejeződik.
A hipermarketek és barkácsáruházak által működtetett kertészetek legnagyobb forgalmát a cserepes növények, szobanövények adják, ha ehhez a kertészeti centrumok és virágárusok forgalmát is hozzáadjuk, akkor a GfK becslései szerint a cserepes növények összforgalma a teljes piacon közelíti a 20 milliárd forintot.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2273,58 pontos, 1,63 százalékos emelkedéssel, 141 741,65 ponton, történelmi csúcson zárt csütörtökön.

Szembeúszva a világpiaccal: miért esnek ilyen látványosan a magyar kötvényhozamok?



