Hirdetés
Hirdetés

Hoffmann Rózsa szerint két alatt 130 milliárdos oktatási fejlesztés valósult meg

2012. augusztus 17., 16:37
MTI

A két év alatt végrehajtott 130 milliárd forintos oktatási fejlesztések 85 százaléka uniós forrás volt - mondta Veszprémben az oktatásért felelős államtitkár.

Hirdetés

Hoffmann Rózsa elismerte, hogy az európai uniós források óriási, vissza nem térő lehetőséget jelentenek az oktatásügy számára. Hozzátette, hogy az oktatásirányítás rendkívül fontos feladata, elmulaszthatatlan kötelessége, hogy az Európai Unió által a rendelkezésünkre bocsátott pénzeket a legcélravezetőbb módon és költséghatékonyan használja fel,

Az államtitkár utalt arra, hogy csak az elmúlt két évben Veszprémben 30 oktatásfejlesztési projekt valósult meg 456 millió forintból. Ezek célja, hogy megteremtsék az egész életen át tartó tanulás feltételeit, de az oktatásfejlesztési projekteknél kiemelten figyelnek az oktatás informatikai hátterének fejlesztésére és a hátrányos helyzetű, fogyatékkal élő csoportok beilleszkedésének támogatására is.

Szóljon hozzá - számít a véleménye!
Hirdetés

Címlapon

Kérdéses nyugdíjforintok: ezért veszi el az állam, ami visszajárna az alkotmány szerint

2013. május 22., 06:10
Kérdéses nyugdíjforintok: ezért veszi el az állam, ami visszajárna az alkotmány szerint

Az egykori nyugdíjpénztári tagok nem kaptak vissza minden pénzt, ami nekik járt volna, az ombudsman szerint ez alkotmányos alapjogot sért. Az NGM máshogy látja: szerintük méltányos volt a vagyonátadás, az adókedvezményt is visszakérhették volna. Az ügy túlmutat a számokon.

Facebook

Szavazás

Ön tudja táboroztatni gyermekét a nyáron?

Hirdetés
Hirdetés

Hírlevél

Feliratkozáshoz kérjük adja meg e-mail címét: