1p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A miniszterelnök szerint a napokban lezajlott dollárkötvény-kibocsátással eldőlt, hogy Magyarország a Nemzetközi Valutaalap nélkül is képes megállni a saját lábán. Brüsszellel vannak vitáink, ami nem csoda, ha 7-8 évig átvertük őket. Kormányátalakításra nem készül Orbán Viktor.

Az IMF-megállapodásból olcsóbban juthattunk volna hitelhez, azonban a mai napig nem tudtunk megállapodni a nemzetközi szervezettel. A kötvénykibocsátás sikere azonban azt jelenti, hogy van bizalom Magyarország iránt a piacon, biztosnak és kiszámíthatónak tartják az országot. Bóvliért nem szoktak az emberek sorbaállni - fogalmazott a miniszterelnök.

Orbán Viktor ezt pénteken mondta a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában, jelezve, hogy a kötvénykibocsátás eredménye azt is bizonyítja: óriási bizalom van a magyar gazdaság iránt, amelyet kiszámíthatónak látnak a befektetők.

6 mutató a gazdaságról

A kormányfő álláspontja szerint 2013-ban az a kormány legfontosabb feladata, hogy ismét növekvő pályára álljon a magyar gazdaság - 2012-ben ugyanis nem sikerült egyszerre csökkenteni az államadósságot és növelni a gazdaság teljesítményét, sőt, a GDP csökkent.

Orbán Viktor 6 mutatót szokott nézni, ha a magyar gazdaságról van szó - ebből szerinte 5 rendben van: az államadósság-csökkentés, a költségvetési hiány, a külkereskedelmi mérleg, a folyó fizetési mérleg rendben van, a foglalkoztatottság nőtt. A hatodik mutatót, gazdasági növekedést 2013-ban szeretnék rendbe tenni. A gazdasági miniszter példátlan eredményeket ért el - véli a miniszterelnök.

7-8 évig átvertük az Európai Uniót

A túlzottdeficit-eljárás kapcsán a miniszterelnök elmondta: vannak számítási viták az Európai Unió és Magyarország között, Brüsszel elsősorban bevételi oldalon lát bizonytalansági tényezőket - az e-útdíj-rendszer vagy a pénztárgépek bekötése az EU szerint kétséges, hogy a kormány által kijelölt ütemterv szerint levezényelhető.

Valósidejű devizaárfolyamok >>

Az első években folyamatosan átvertük az Európai Uniót, nem teljesítettük a vállalt hiánycélokat. Ma azt kell elérnünk, hogy ha Magyarország mond valamit Brüsszelben, akkor azt mindenki készpénznek vegye. Egy olyan ország, ami 7-8 éven keresztül folyamatosan átverte a tárgyalópartnerét, és egyszer sem tartotta meg amit mondott, azt nehéz készpénznek venni - ennek a megváltoztatásán dolgozunk - mondta Orbán Viktor.

Nem lesz miniszter-csere

Kormányátalakításnak azt nevezik, ha minisztereket csereberélnek, márpedig ilyen tervem nincs, ezt tegyük világossá - mondta Orbán Viktor. Korábban Varga Mihály tárcanélküli miniszter azt mondta, felmerül a kérdés, hogy kell-e külön tárca nélküli miniszter személyéhez kötni a nemzetközi hiteltárgyalások kérdését. Korábbi - a kormány által már cáfolt - értesülések pedig arról szóltak: a Nemzeti Bank élén Matolcsy György váltja Simor Andrást, helyét pedig Varga Mihály veszi át.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Itt van minden, ami a nyugdíjas SZÉP-kártyáról eddig tudható
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 13:45
Egyre több információ ismert a kormány által bevezetendő, nyugdíjas SZÉP-kártyáról, de vannak még kérdőjelek.
Makro / Külgazdaság Külföldön tarolnak, otthon bukdácsolnak a kínai autók
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 13:24
Súlyos visszaesés a kínai autópiacon.
Makro / Külgazdaság 43,5 milliárdos többlettel zárták az első hónapjukat Kármán Andrásék, de így is bajban vannak
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 12:06
Itt vannak a májusi államháztartási adatok.
Makro / Külgazdaság Ez várja a benzinkúton kedden
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 10:58
Ideér az újabb iráni rakétázás hatása?
Makro / Külgazdaság Már megint nem erre számítottak az elemzők Németországban
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 09:52
Az autóipar, a gépgyártás és a villamos berendezések gyártása terén van a legnagyobb gond.
Makro / Külgazdaság Elképesztő mennyiségű devizán ül Kína
Privátbankár.hu | 2026. június 8. 09:09
3411 milliárd dollárra nőtt a tartalék.
Makro / Külgazdaság Ez már a Tisza-hatás? Váratlanul nagyot estek az árak a boltokban
Gáspár András, Valkai Nikoletta | 2026. június 8. 05:44
Drágák az energiahordozók, elszáll a műtrágya ára, hónapok óta emelkedik a globális élelmiszerár-index – az aggasztó kilátások ellenére mégis kellemes meglepetésben volt részünk június elején a magyarországi hipermarketekben. Lehet, hogy ez csak a vihar előtti csend, de az új kormány hivatalba lépését követő első hónapban a családok számára kifejezetten kedvezően alakultak az élelmiszerárak.
Makro / Külgazdaság Olcsóbb áram mindenkinek? Átírja az energiapiacot, amit Ausztráliában történik
Litván Dániel | 2026. június 7. 16:15
Elképesztő ütemben változik a kontinensnyi ország energiatermelése és főleg -raktározása. A szép zöld jövő akár már jelen is lehet?
Makro / Külgazdaság Megállította Brüsszelt az energiaválság, miközben az Egyesült Államoknak annyira nem kell aggódnia
Imre Lőrinc | 2026. június 7. 06:01
Újabb hónapok teltek el az iráni háború kirobbanása óta, így a 38 tagországot számláló Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) menetrendszerűen tovább rontotta, 2,8 százalékra az idei átlagos globális gazdasági növekedési prognózisát. A fő ok az energiaválság és az abból fakadó inflációs kockázatok. Az Európai Unió különösen rosszul járhat, Belgium, Írország és Románia egyenesen recesszióba süllyedhet idén. Miközben a közel-keleti helyzet fő okozója, az Egyesült Államok változatlan növekedési kilátásokkal számolhat.
Makro / Külgazdaság Igazi pénzeső zúdulhat Magyarországra az Európai Beruházási Banktól
Privátbankár.hu | 2026. június 6. 17:30
Az Európai Beruházási Bank tavaly is nyújtott 759 millió eurónyi hitelt Magyarországnak, ám az idei évtől jelentős bővülésre számítanak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG