3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Az orosz elnök szerint érzékeny kérdés, hogy ki mit viselhet az iskolákban. Nem fogja engedni, hogy "külföldi ügynökök" nyomást gyakoroljanak az államra.

Oroszországnak meg kell maradnia világi államnak minden vallási felekezet tekintetében - hangoztatta Vlagyimir Putyin elnök az orosz emberi jogi tanács csütörtöki moszkvai ülésén. "A miénk világi állam, ne feledkezzünk meg erről egyetlen felekezet esetében sem. Ez rendkívül fontos" - mondta.

Jöhet a csador?

Az elnök érzékeny kérdésnek nevezte, hogy a tanulók az iskolában viselhetnek-e a vallási hovatartozásukra utaló öltözetet. Megemlítette, hogy több európai országban ebben az ügyben korlátozásokat vezettek be, és egyben hangot adott álláspontjának, hogy Oroszországban ebben a kérdésben az érvényes jogrend szerint kell eljárni. Emlékeztetett rá, hogy az oroszországi iskolák maguk dönthetnek az öltözetről.

Szavai szerint a jogvédők tevékenységét nem szabad korlátozni. Putyin hangot adott azon véleményének, miszerint az állam és a civil társadalom természetes szövetségesei egymásnak a közös célok elérésében, és hasznosnak nevezte a két fél közötti párbeszédet. Az orosz elnök szerint az államnak reagálnia kell, ha jogsértésről értesül. A választások civil kontrolljának szerepét méltatva hangsúlyozta, hogy minden választási csalást, az eredmények meghamisítását meg kell akadályozni.

Putyin támogatásáról biztosította a bíróságok munkájának átláthatóbbá tételét sürgető javaslatot, az ombudsman és a vállalkozói jogok képviselője jogosítványainak kibővítését, az intézmények összeférhetetlenségének jogi értelmezését kidolgozó független ügyész hivatalának létrehozását. Felhívta a figyelmet arra, hogy ápolni kell a politikai megtorlások áldozatainak emlékét. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a történelmi tanulságoknak egyesítő és nem megosztó szerepet kellene játszaniuk, és azoknak a társadalmi békét és egyetértést kellene szolgálniuk.

Nem lehet bomlasztani

Mint mondta, Oroszország nem fogja megengedni, hogy kívülről külföldi ügynökségként fellépő "nem kereskedelmi" (nonprofit) szervezeteken keresztül politikai nyomást gyakoroljanak rá. Ugyanakkor ígéretet tett annak a felvetésnek a tanulmányozására, hogy adójukból az orosz állampolgárok társadalmi szervezeteket is támogathassanak, mert így megszűnne az állami fellépést kiváltó külföldi anyagi támogatás iránti igény. Ígéretet tett rá, hogy a jövő évben felülvizsgáltatja az elnöki ösztöndíjak rendszerét, és utasításba adta a "nem kereskedelmi szervezetekről" rendelkező törvény felülvizsgálatát.

Putyin szerint az orosz állam nem engedi meg az internetes szféra monopolizálását, és minden döntés ez ellen szól. Az elnök a tanácskozás egyik résztvevőjének arra a felvetésére reagált így, amely szerint nem szabad megengedni, hogy az állam monopolizálja az internetet és az az informatikai technológiát, különben "a legjobb emberfők elhagyják Oroszországot".

Az elnök egyebek között azt is kifejtette: Oroszország nem nyugszik bele, hogy a Nyugat és a nemzetközi szervezetek olyan közönnyel viszonyulnak az észak-szíriai Aleppóban kedden megölt két orosz ápolónő és egy súlyosan megsebesített gyerekorvos ügyéhez, mintha egy lapon lehetne őket emlegetni a gyilkosaikkal.

A rovat támogatója a 4iG

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Rendkívüli ülést tart az Európai Bizottság egy csoportja a magyar kormány lépése miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 18:02
A magyar és a szlovák kormány leálíltotta a dízelszállítást Ukrajna felé. Bár Ukrajna importjának csak kis részét adja a két ország, az Európai Bizottság összehívta az olajkoordinációs csoportot.
Makro / Külgazdaság Nagyot ugrott csütörtökön az európai gázár, a Brent is emelkedik
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 16:13
A szerdai záróértékhez képest 7,89 százalékkal emelkedett az európai gázár a TTF holland gáztőzsdén. A Brent olaj ára is hordónként több mint 1 dollárral emelkedett csütörtökön.
Makro / Külgazdaság Európai elfogatóparancs alapján keresik a Magyarországon élő lengyel expolitikust
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 14:21
Marcin Romanowski mellett a korábbi igazságügyi miniszter, Zbigniew Ziobro is Magyarországtól kapott menekültstátuszt. Mindkettejüket több bűncselekménnyel gyanúsítják.
Makro / Külgazdaság Elárulta a minisztérium, melyik vonallal kezdik a HÉV-felújítást
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 13:51
Nem akar hannoveri villamosokat látni a HÉV-ek helyén az Építési és Közlekedési Minisztérium, ezért új járműveket szereznek be. 
Makro / Külgazdaság Áramot és gázt sem adna többet Ukrajnának a magyar kormány – politikai döntés miatt áll a Barátság?
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 13:05
Minden lehetséges válaszlépést fontolóra vesz a kormány, úgy tudják, bármikor újraindíthatná az olajvezetéket az ukrán vezetés – hangzott el a csütörtöki Kormányinfón.
Makro / Külgazdaság Bárki is nyerje a választásokat, nagyon erős bizonytalanság jöhet – mondja a Hold Alapkezelő alapítója
Izsó Márton - Csabai Károly | 2026. február 19. 10:03
Szabó László a február 18-ai élő műsorunk vendége volt. A 6. évfolyamában járó Klasszis Klub Live 92. adását most a Klasszis YouTube-csatornán megnézheti, vagy a Klasszis Podcast-csatornán meghallgathatja.
Makro / Külgazdaság Szép számot közölt Románia
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:52
Romániában 8 százalékkal nőtt 2025-ben az építőipari termelés – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Makro / Külgazdaság Csak erős forint kell, és megy minden, mint a karikacsapás
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 06:50
A forint euróval szembeni árfolyama az elmúlt időszakban folyamatosan erősödött; az elmúlt 11 hónapban a hazai fizetőeszköz 7,3 százalékkal értékelődött fel.
Makro / Külgazdaság Bejelentést tett az energiaügyi államtitkár a stratégiai kőolajkészletekről
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 19:22
Az Energiaügyi Minisztérium államtitkára posztolta ki közösségi oldalán. 
Makro / Külgazdaság Mindenkit meglepett a kanadai infláció
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 17:12
Kanadában a fogyasztói árak az elemzői várakozásoknál és az előző havinál is kevésbé emelkedtek éves szinten januárban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG