3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

A banktitok miatt az ügyfelekről nem nyilatkozik a bank, de bissau-guineai ügyfelek csoportjáról beszéltek, a papírjaikat nem találták hamisnak. Szigorítást vezetnek be bizonyos számlanyitásoknál.

Nemcsak Simon Gábornak, hanem további nyolc magyar állampolgárnak volt bissau-guineai útlevélre nyitott számlája a Magnet Bankban – írta szerdán az Index. A bank úgy reagált, hogy a törvény által kötelezővé tett banktitok megtartása mellett nem látnak lehetőséget a híresztelésekkel kapcsolatos információk kiadására.

Banktitok


"Különös figyelemmel a banktitok megtartásával kapcsolatos kötelezettségünkre, határozottan cáfoljuk, hogy a bank részéről bármiféle törvénysértés történt volna" - írják. A MagNet Bank az ügyben eljáró szervek, és felügyeleti hatóság részére minden információt megadott és a továbbiakban is folyamatosan együttműködik.

A banktitok megtartása miatt a MagNet Bank nem tud konkrét ügyfélről, vagy tranzakcióról információt kiadni, de a bissau-guineai ügyfelek csoportjáról elmondták: a 40 ezer ügyfélből számlák közül 9-en nyitott bissau-guineai útlevéllel számlát. Feltehetően 100 körüli a Magyarországon tartózkodó bissau-guineai állampolgár arányához a 9 MagNet bankos számla a bank piaci részesedésének megfelelő arány - írja a bank.

Nem találták hamisnak a papírokat

A MagNet Bank közleményében ír arról, hogy az említett 9 bissau-guineai számla megnyitása során semmilyen szabálytalanság nem történt. a bank munkatársai a mindenkor hatályos jogszabályoknak megfelelően járnak el minden esetben az ügyfelek azonosítása és a csalás-, pénzmosás-gyanús ügyletek jelentése során.

A hamis okmányok kiszűrése érdekében a fiókügyintézők részt vesznek okmányazonosító képzésen. A MagNet Banknál a számlanyitáshoz használt bissau-guineai útlevelek egyike sem volt hamisítvány. A MagNet Bank dolgozói az okmányok azonosítása során a tőlük elvárható gondossággal és a jogszabályok szerint jártak el - közölte a bank.

Szigorításokat vezetnek be

Csupán az alapján, hogy az ügyfelek bissau-guineai útlevéllel akartak számlát nyitni, a bank nem járt el másként, mint más esetekben. Az Európai Unió diszkrimináció ellenes szabályai alapján egyetlen bank sem tilthatja meg a belső szabályaiban, hogy egy adott ország útlevelével ne lehessen számlát nyitni, hiszen, etnikai hovatartozás, bőrszín, származási hely vagy vallási alapon nem lehet diszkriminációt alkalmazni. A bank hangsúlyozza, hogy jóhiszeműen nyitotta meg a bankszámlákat.

Az ügy tanulságait levonva a bank bejelentette, hogy jelentős szigorításokat vezet be: a Transparency International legfrissebb, publikus korrupciós indexében bizonyos helynél rosszabb pozíciójú országok esetében a leendő ügyfeleknek sokkal részletesebb kérdésekre kell a jövőben választ adniuk.

Mi legyen a dugipénzzel?

"Egy közszereplő – mert ne legyenek kétségeink, több politikusnak vannak pénzei határainkon túl – vagy bármilyen állampolgár abban az esetben, ha tudja, honnan származik az adózatlan vagy törvénytelen pénz, jobban jár, ha – akár strómanokon keresztül is – élve a jogi kiskapuval, adóamnesztiában hazahozza ezt az összeget" - mondta korábban a Privátbankár.hu-nak adott interjúban Karagich István, a Blochamps Capital ügyvezető igazgatója. Részletek >>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Elindult a jelentkezés a tavasz legizgalmasabb pénzügyi versenyére
Kormos Olga | 2026. március 6. 15:15
Március 15-ig jelentkezhetnek a gimnáziumokban tanuló diákok az immár hatodik alkalommal zajló Legyél te is Pénzügyi Junior Klasszis! versenyre – hangzott el csütörtökön a szervezők és a támogatók képviselői által tartott sajtótájékoztatón. A négyfős csapatok három fordulóban mérik össze a tudásukat, ebből az első kettő online zajlik, a május 13-i országos döntőn viszont már személyesen vehetnek részt a vármegyei fordulók győztesei, Budapesten.
Pénzügyi szektor Gigászi nyereséggel zárták az évet a biztosítók
Herman Bernadett | 2026. március 6. 14:20
Megszedték magukat tavaly a magyarországi biztosítók. Rekordnyereséget értek el, az életbiztosítási díjbevétel megugrott, a PMÁP-os kamatesőn is sokat nyertek. 
Pénzügyi szektor Bizakodik a jövőben az OTP, bár az adóterhek tovább nőnek
Herman Bernadett | 2026. március 6. 10:43
A hitelállomány 15 százalékkal bővült talaly, a nyereség is nagyobb lett, kivéve Magyarországon, ahol egyre nagyobbak az adóterhek. 
Pénzügyi szektor Beolvadt a MagNet Bankba az egyik legkisebb hazai bank
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 12:05
A Polgári Bank integrációja a MagNet harmadik nagy akvizíciója.
Pénzügyi szektor A különadók sem ártottak a CIG Pannóniának
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 08:28
Kiemelkedő nyereséggel zárta 2025-öt a cég. 
Pénzügyi szektor Megszedték magukat az amerikai bankok
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 09:57
Az amerikai bankok együttes nyeresége tavaly 295,6 milliárd dollár volt, 27,5 milliárd dollárral (10,2 százalékkal) nagyobb az előző évinél – áll az amerikai szövetségi betétbiztosítási társaság (FDIC) honlapján.  
Pénzügyi szektor Kiváló évet zárt az Erste csoport
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 09:45
Sikeres volt a 2025-ös év – jelentette be az orsztrák bankcsoport. 
Pénzügyi szektor Már a harmadik éve szárnyal ez a megtakarítási forma
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 11:15
Az önkéntes nyugdíjpénztárak tavaly – vagyonnal súlyozva – átlagosan 9 százalék feletti nettó hozamot értek el. Ráadásul a pénztári portfoliók harmadának hozamrátái kétszámjegyűek lettek.
Pénzügyi szektor Régóta várt lépésre szánhatják el magukat Varga Mihályék
Privátbankár.hu | 2026. február 24. 06:31
Kamatdöntő ülést tart ma a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa, elemzői várakozások szerint közel másfél éve először 25 bázispontos kamatvágás jöhet.
Pénzügyi szektor Nagy Márton szerint túl sok a bank Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 12:51
A miniszter csak öt nagy bankot szeretne látni az országban.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG