A hazai üzemanyagárak változását alapvetően két tényező alakítja: az üzemanyagok nemzetközi piaci árváltozása és a forint-dollár árfolyamának alakulása. A prémium ólmozatlan benzin (10 ppm ESZ 95) tonnánkénti ára (dollárban) a mediterrán piacon az elmúlt héthez képest jelentősen csökkent, átlagosan 3,8%-kal. A motorikus gázolaj (EN590) jegyzésára ezzel szemben csak mérsékeltebb, heti átlagban 0,8%-os csökkenést mutat. A forint a dollárral szemben az elmúlt hét nap során átlagosan 2,4%-kal - számottevően - erősödött.
A már literre és forintra átszámolt tőzsdei jegyzésárak így a héten a benzin esetében 6,1%-os, míg a gázolaj esetében 3,2%-os csökkenést mutatnak.
A nemzetközi piaci folyamatok összességében – a 27%-os áfával is növelten – a benzin esetében akár 8 forint, míg a gázolaj esetében 4-6 forint árcsökkenést indokolnak 22-én, hétfőn. Így a benzin kiskereskedelmi átlagára 426, a gázolajé 436 forint lehet október 24-én, szerdán - írja a GKI Energiakutató Kft.
Az elmúlt egy év során az üzemanyagárak jelentős mértékben emelkedtek: a benzin kb. 9,5, a gázolaj kb. 12%-kal. A havi átlagkeresetek ettől elmaradó növekedése következtében tavalyhoz képest kb. 3%-kal kevesebb benzint és kb. 5,5%-kal kevesebb gázolajat lehet egy havi nettó átlagkeresetből tankolni.
Az elmúlt egy hét során a nemzetközi piaci folyamatokban megfigyelhető változások a benzin esetében akár 8 forint, míg a gázolaj esetében 4-6 forint árcsökkenést indokolnak 22-én, hétfőn. Így a benzin kiskereskedelmi átlagára 426, a gázolajé 436 forint lehet október 24-én, szerdán - írja a GKI Energiakutató Kft. elemzésében.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Az erős forint alávág a hazai turizmusnak?
1 perce
-
350 alá került az euró
30 perce
-
Döntött az Országgyűlés: Orbán Viktor már nem lehet miniszterelnök
42 perce
-
Orbán Anita megkezdte a V4-bemelegítést
körülbelül 1 órája
-
Erősödéssel zárt a BUX az iráni békemegállapodás hírére
körülbelül 1 órája
-
Kötvénykibocsátásra készül az Alteo
2 órája
-
Szélesíti az orosz szankciókat az EU: propagandisták és energiacégek is listára kerültek
2 órája
Mfor.hu Top24
- Így változtatna a tanév rendjén a kormány
- Futball-vb: „magyar gól” a svéd-tunéziai debin
- Váratlan döntést hoztak a Csányi-család cégbirodalmának milliárdos profitjáról
- Trump megtrollkodta a védett üzemanyagárakat?
- Olcsóbb lesz a piaci árú tankolás
- Megerősítette a Mediaworks, hogy csoportos létszámleépítésekbe kezdett
- „Nem szeretjük elijeszteni a befektetőket nagyobb esésekkel” – mondja az MBH Alapkezelő portfóliómenedzsere
Vásárló
Ne dobd ki a nagypapa pufajkáját! A szovjet idők holmijai luxuscikké váltak 2026-ra
Elek Lenke | 2026. június 13. 14:16
Kincset érő pufajkákról és mackónadrágokról ír az orosz sajtó. Az orosz fiatalok, akik nosztalgiával gondolnak a Szovjetunióra, egyre gyakrabban öltöznek a nagymama és nagypapa szekrényéből elővadászott ruhákba.
Vásárló
A NEO Construct új szintre emeli a hazai generálkivitelezést emberközpontú és integrált szemlélettel
PR | 2026. június 8. 12:52
A NEO Property Services több mint 25 éves szakmai tapasztalatára épülő NEO Construct mára önálló márkaként vált a hazai generálkivitelezési piac dinamikusan fejlődő szereplőjévé. A vállalat a fit-out projektektől a teljes körű generálkivitelezésig kínál komplex megoldásokat, miközben a mérnöki precizitást, a fejlesztői szemléletet és az emberközpontú működést egyaránt a fókuszba helyezi.
Vásárló
Személyre szabott óvodai- és bölcsődei berendezési megoldások
Márkázott tartalom | 2026. június 6. 08:54
Az óvodai és bölcsődei intézmények berendezésekor alapvető szempont a megfelelő bútorok kiválasztása. Az esztétikum mellett a funkcionalitás is fontos: a bútoroknak könnyen hozzáférhetőnek, biztonságosnak, valamint tartósnak kell lenniük. Ön vajon átgondolta már, milyen megoldások léteznek ezen a speciális területen?
Vásárló
Gondoltál már az energiatakarékos tetőablak előnyeire?
Márkázott tartalom | 2026. június 5. 10:39
Ha felújítasz vagy építkezel, biztosan eszedbe jutott már, milyen lenne energiát megtakarítani a tetőtéri ablakok segítségével. Ezek az ablakok nem csupán fényt árasztanak otthonodba, hanem hőenergiát is közvetítenek. Télen jól jön a nap melege, de nyáron inkább távol tartanád a forróságot.
Vásárló
A rendszeres fizikai aktivitás előnyei
PR | 2026. június 4. 18:34
Az egészségi állapot hatékony fenntartásához elengedhetetlen a rendszeres fizikai aktivitás. A digitális technológiák fejlődésével jelentősen megnőtt a számítógép előtt végzett munka aránya, ami az ülő életmód kialakulásához vezet. Emellett a modern élet ritmusa nagy mennyiségű stresszel jár, ami tovább rontja az egészséget. Romlik a vérkeringés, az izmok gyengülnek, és már egy rövidebb séta is nehézséget okozhat az ember számára, különösen azoknak, akik mindig tömegközlekedéssel vagy saját autóval közlekednek.
Vásárló
Gondoltál már az energiatakarékos tetőablak előnyeire?
Márkázott tartalom | 2026. június 4. 12:04
Ha felújítasz vagy építkezel, biztosan eszedbe jutott már, milyen lenne energiát megtakarítani a tetőtéri ablakok segítségével. Ezek az ablakok nem csupán fényt árasztanak otthonodba, hanem hőenergiát is közvetítenek. Télen jól jön a nap melege, de nyáron inkább távol tartanád a forróságot.
Vásárló
Mesterséges intelligencia oktatás gyakorlati szemlélettel
Márkázott tartalom | 2026. június 4. 11:32
A mesterséges intelligencia (AI) már nem csupán a jövő ígérete, hanem a mindennapjaid része lehet. Képzeld el, hogy az AI nem a nagyvállalatok kiváltsága, hanem bárki számára elérhető, aki szeretné optimalizálni munkafolyamatait, például tartalomgyártásban vagy napi adminisztrációs teendőkben. Az AI-témájú oktatási anyagok fontos eszközök lehetnek abban, hogy ne csak megértsd, hanem hasznosítsd is a technológia előnyeit.
Vásárló
Tökéletes növényválasztás a kert egészségéért
Márkázott tartalom | 2026. június 3. 12:17
A kert növényeinek kiválasztása sokkal összetettebb folyamat, mint elsőre gondolhatnád. Talán te is tapasztaltad már, hogy egy rosszul kiválasztott növény mennyi gondot okozhat. A kert szépségének megőrzése és fejlődő növényállomány kialakítása érdekében fontos, hogy körültekintően dönts a beszerzésükről. De mi alapján hozhatsz jó döntést?
Vásárló
Miért érdemes figyelni a jegybanki alapkamat változását?
Márkázott tartalom | 2026. június 3. 11:24
A pénzügyi hírekben rendszeresen szóba kerül a jegybanki alapkamat, mégis sokan csak annyit tudnak róla, hogy hatással van a hitelekre és a megtakarításokra. Valójában ennél jóval szélesebb szerepet tölt be a gazdaságban, hiszen számos pénzügyi és jogi számítás alapját is képezheti. Éppen ezért érdemes tisztában lenni azzal, hogy milyen helyzetekben lehet jelentősége.
Vásárló
Mi okozza a garatgyulladást?
Márkázott tartalom | 2026. június 2. 14:05
A garatgyulladás (pharyngitis) egy gyakori egészségügyi probléma, ami okozhat torokfájást, kaparó érzést, illetve egyéb kellemetlen tüneteket.
Heti top
- Oszkó Péter a vagyonadóról: a bejelentett mérték és alap nehézzé teszi az észszerű bevezetést 2026. június 11. 05:44
- Csúcsot döntött a forint az euróval szemben 2026. június 12. 18:46
- Olyan erős a forint, hogy sokkal olcsóbb lesz a külföldi nyaralás 2026. június 9. 07:26
- Lecsapott az amerikai hadsereg a Hormuzi-szorosnál 2026. június 13. 09:51
Havi top
- Megszavazták: érvénytelen Orbán Viktorék nagy vihart kavart döntése 2026. május 27. 11:36
- Tízezrek várhatják izgatottan a pénteki nagy bejelentést 2026. június 4. 19:36
- Végre olcsóbb lesz piaci áron tankolni 2026. május 26. 10:47
- Hirtelen eltűnt több ezer magyar dolgozó Ausztriából 2026. május 26. 05:44
Friss
Turizmus
Az erős forint alávág a hazai turizmusnak?
Erről is beszélt főszerkesztőnk, Csabai Károly a Trend FM hétfői műsorában.
1 perce
Részvény / Deviza / Áru
350 alá került az euró
Több mint négy és fél éves csúcson a forint.
30 perce
A 100 Leggazdagabb
-
7,5 milliárd eurónyi luxus: újra szárnyal a szuperjacht-piac2026. június 15. 16:00 -
Magyar milliárdos cége viheti Ausztriába a kínai autóóriást2026. június 15. 14:46 -
Foci-vb: a hétköznapi drukkereknek luxus lett a helyszíni meccsnézés2026. június 12. 09:40 -
A leggazdagabb magyar miniszternek Maseratija is van2026. június 11. 11:55 -
Átadták a Klasszis privátbanki és vagyonkezelői díjakat2026. június 11. 11:17
További hírek >
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú
A magyar eszközök most immunisak a globális válságra – Klasszis Podcast
Piac&Profit cikkei
-
Újabb csapást mért Oroszországra az EU
16:11
-
Óriásit ugrott a lakosság hiteltartozása, most először lekörözte már a cégekét is
15:34
-
Sok utazó pénzt bukhat: már nem a fintech cégek kínálják a legjobb árfolyamot
15:21
-
Új üzemanyagárakat hirdettek Horvátországban
14:44
-
Komoly munkahelyteremtés a Dél-Alföldön
14:19
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Megszűnik a nyomtatott Bors, a Heves Megyei Hírlap is búcsúzik a papíralapú megjelenéstől
17:47
-
Durva képsorokon, ahogy lángol egy autó az egri Katona téri parkolóház bejáratánál
14:41
-
Pósfai Gábor: Magyarország továbbra is elutasítja az uniós migrációs paktumot
13:30
-
Leépítés kezdődik a Mediaworksnél – durván repedezik a Fidesz médiabirodalmának alapja
12:45
-
Hétfőn dönthet a parlament a miniszterelnöki ciklusok korlátozásáról
10:07
legolvasottabb
-
Megszavazták: érvénytelen Orbán Viktorék nagy vihart kavart döntése
2026. május 27. 11:36
-
Tízezrek várhatják izgatottan a pénteki nagy bejelentést
2026. június 4. 19:36
-
Végre olcsóbb lesz piaci áron tankolni
2026. május 26. 10:47
-
Hirtelen eltűnt több ezer magyar dolgozó Ausztriából
2026. május 26. 05:44
-
Megszületett az ítélet, amitől félhetett a Tisza-kormány
2026. május 23. 08:38
top 24
-
A Magyar-kormány megmakacsolta magát migrációs ügyben
2026. június 15. 11:05
-
Olcsóbb lesz a piaci alapú tankolás
2026. június 15. 12:35
-
Mészáros cége a kormányváltás előtt keresett még egy nagyot
2026. június 15. 09:55
-
Futball-vb: Svédország letarolta Tunéziát
2026. június 15. 07:01
-
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú
2026. június 15. 05:49





