A GKI fővárosi ingatlanpiaci indexe áprilisban 92,8 ponton állt. Fél évvel ezelőtt, 2011 októberében az index nagyot, 11 százalékpontot zuhant, 92 pontra esett, az azóta eltelt hat hónapban az ingatlanpiaci várakozások nem javultak, alacsony szinten stabilizálódtak. Az index 100-as értéke reprezentálja a hosszú távú piaci átlagot, az ez alatti negatív, az e feletti pozitív megítélést tükröz.
Az üzlethelyiségek részindexe az előző negyedéves 90 százalékpontról 2 ponttal kisebb értéket mutat, az indok: stagnál a kiskereskedelem. A logisztikai ingatlanok fejlesztése is stagnálást mutat, ennek ellenére ez a részindex 90 pontról 95 pontra javult az utóbbi negyedévben.
A GKI felmérése szerint a lakáspiaci részindex minimálisan javult, de még így is alatta van a 90 pontnak, melynek oka, hogy a januári végtörlesztés után nem estek vissza drasztikusan az adásvételek. A lakásépítési, -vásárlási és -felújítási szándék soha nem volt olyan alacsony, mint áprilisban. Ezer háztartásból mindössze 4 tervez biztosan lakásépítést, illetve -vásárlást, a csúcs 2006 második negyedévében volt 55 háztartással. A biztos lakásfelújítók száma - ugyan csak ezer háztartásból - 12 volt áprilisban, itt is 2006 február volt a csúcs 138 családdal.
Az új lakások piacán a következő egy évben nem várható áremelkedés. Ez már nem csak a fővárosi új lakásokra, hanem a vidékiekre is vonatkozik. A használt lakásoknál viszont 1,5-2 százalékos áremelkedés várható. Az építési telkek ára pedig 2-4 százalékkal eshet. Az előbbi Budapestre és Pest megyére, míg az utóbbi Kelet-Magyarországra vonatkozik.
Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna
Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.

A GKI fővárosi ingatlanpiaci indexe áprilisában 92,8 százalékponton állt, ami az előző negyedévihez képest hibahatáron belüli, 0,8 pontos romlást jelent. Az eredmény szerint a piaci szereplők negatívan ítélik meg a fővárosi ingatlanpiaci helyzetet. Az irodapiac is romlást mutat, áprilisban tovább emelkedett az üresen álló irodaházak száma.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Nem enged Lengyelország a migrációs nyomásnak: meghosszabbítják a belépési tilalmat
7 perce
-
Keményen kritizálta az EU-t a BMW vezérigazgatója
29 perce
-
Nem szűnik a feszültség: ismét rakétákkal és drónokkal támadta Oroszország Ukrajnát
körülbelül 1 órája
-
New Deal és egymilliós minimálbér: így faragta ki választási programját a Tisza Párt
körülbelül 1 órája
-
Derűre ború, emelkedés után esett a BUX
körülbelül 1 órája
-
A kutyának sem kell a kínai elektromos autó Európában
2 órája
-
Nyugdíjasoknak szóló akciókra biztatja a boltokat Nagy Márton
2 órája
Mfor.hu Top24
- Két településen is baj van az ivóvízzel
- Szijjártó Péter válaszolt: nem hagyta szó nélkül a beszólást
- Budapesti látogatása alatt a magyar titkosszolgálatnál is járhatott Orbán Viktor vendége
- Trump ma átnevezi a Pentagont
- Az irány már látszik, az út még nem – így készül átvenni a Tisza a kormányzást
- Fellángolt a háború a kormány és az OKSZ között a gyengébb kiskereskedelmi adat miatt
- Aligha lesz teljesíthető az Orbán-kormány és Szlovákia kérése
Ingatlan
Otthon Start: a szakértők se tudják, mi történik?
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 4. 11:24
Normalizálódik a piac vagy éppenséggel még jobban elszállhatnak az árak? A szakértők sem értenek egyet – az árak mindenesetre kilőttek.
Ingatlan
Százezrek telefonálnak az ingatlanhirdetések láttán
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 09:36
Utoljára 2021 tavaszán telefonáltak annyian eladó ingatlanok után érdeklődve, mint augusztusban. Több az új hirdetés, mégis kevesebb eladó lakás maradt a hónap végére: a kereslet felszívta a kínálatbővülést.
Ingatlan
Nem minden bank fogja ugyanazt kínálni az Otthon Startban
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 29. 10:28
Hétfőn indul a program, de nem mindenhol pontosan ugyanúgy.
Ingatlan
Máris 3-5 százalékot drágultak a lakások az Otthon Start bejelentése óta
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 28. 08:05
A kereslet miatt emelkednek az árak.
Ingatlan
Ezt jelenti a CSOK és az Otthon Start összefonódása
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 07:46
Emelkedik az értékhatár, illetve a CSOK-os kedvezmények is érvényesíthetők az Otthon Startnál házasság és gyerekvállalás esetén.
Ingatlan
Azt állítja, drágulni fognak a lakások? Ön egy rémhírkeltő
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 17. 15:36
Sokan úgy számolnak, hogy a hirtelen megugró kereslet felhajtja majd az ingatlanárakat az Otthon Start szeptemberi indulását követően. Az államtitkár szerint ők mind rémhírkeltők.
Ingatlan
Jön a feltámadás a magyar építőiparban – de milyen áron?
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 14. 08:30
Az egy évvel ezelőttihez képest nőtt az építőipari termelés, az előző hónaphoz képest csökkent – de a megkötött új szerződések volumene nagyot emelkedett. Az építőipar termelői árai emelkednek.
Ingatlan
Még nem érződik a kormány új csodafegyvere az ingatlanárakban
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 7. 14:01
Júliusban megtorpant a lakásdrágulás az országos lakáspiacon havi és éves összevetésben, miközben Budapesten csak enyhén gyorsult az árak növekedési üteme. A 0,1 százalékos országos és 0,9 százalékos budapesti havi árváltozás tempója utoljára 2014 novemberében volt ilyen lassú. Az Otthon Start program bejelentése felpörgette a lakáspiaci keresletet, de a júliusi lakásárakban ez még nem tükröződött. A budapesti eladó használt lakások és házak átlagos négyzetméterára jelenleg 1,3 millió forint. A fővárosi kerületekben 804 ezer és 2 millió forint között szóródik a négyzetméterárak középértéke.
Ingatlan
Új korszak a lakásépítésben: a 3 százalékos hitel lehetősége az otthonteremtés fordulópontja
PR | 2025. augusztus 4. 11:09
Az elmúlt évek drasztikus áremelkedései, a hitelkamatok bizonytalansága, a forint gyengülése, valamint az építőipar munkaerőhiánya sok család számára halasztott álommá változtatta az otthonteremtést. Most viszont valódi fordulat jött el – az Imperial Holding készen áll!
Ingatlan
Fordulópont a magyar befektetési piacon, túl a mélyponton
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 4. 08:47
Így értékelték a Colliers szakértői a kereskedelmi ingatlanpiac első féléves teljesítményét.
Heti top
- A nap képe: érdekes fotó bukkant fel Mészáros Lőrincről 2025. augusztus 29. 15:01
- Ezzel boríthatta ki az Orbán-kormány az uniós főképviselőt 2025. augusztus 30. 17:19
- Újra lecsaptak egy olajvezetékre az ukrán drónok 2025. augusztus 30. 10:09
- Itt a bejelentés Trump egészségügyi állapotáról 2025. szeptember 3. 06:26
Havi top
- Áll a bál Kijevben Szijjártó Péter lépése miatt – megjött az ukrán válasz 2025. augusztus 29. 06:46
- Megszólalt Zelenszkij: Ukrajna akár területeket is hajlandó feladni a békéért 2025. augusztus 17. 16:19
- A nap képe: érdekes fotó bukkant fel Mészáros Lőrincről 2025. augusztus 29. 15:01
- Brüsszel jóváhagyta Magyarország 264 millió eurós támogatását 2025. augusztus 14. 14:23
Friss
Nemzetközi
Nem enged Lengyelország a migrációs nyomásnak: meghosszabbítják a belépési tilalmat
7 perce
Nemzetközi
Nem szűnik a feszültség: ismét rakétákkal és drónokkal támadta Oroszország Ukrajnát
körülbelül 1 órája
MBH Bank elemzés
-
Soha rosszabb félévet – jó számokkal zárt az MBH Bank2025. augusztus 28. 16:11
-
Év végén jöhet csak kamatcsökkentés2025. május 27. 17:01
-
A fizetésünk több mint harmadát a kiskereskedelemben hagyjuk2025. május 13. 14:44
-
Lassan újra mernek vásárolni a magyarok?2025. január 9. 13:18
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
legolvasottabb
-
Áll a bál Kijevben Szijjártó Péter lépése miatt – megjött az ukrán válasz
2025. augusztus 29. 06:46
-
Megszólalt Zelenszkij: Ukrajna akár területeket is hajlandó feladni a békéért
2025. augusztus 17. 16:19
-
A nap képe: érdekes fotó bukkant fel Mészáros Lőrincről
2025. augusztus 29. 15:01
-
Brüsszel jóváhagyta Magyarország 264 millió eurós támogatását
2025. augusztus 14. 14:23
-
Ezzel boríthatta ki az Orbán-kormány az uniós főképviselőt
2025. augusztus 30. 17:19
top 24
-
Újabb oligarchákat szedne le az EU szankciós listájáról az Orbán-kormány
2025. szeptember 4. 16:41
-
Egyvalaki tudja tárgyalóasztalhoz ültetni Putyint
2025. szeptember 4. 15:29
-
Trump odaszólt egész Európának
2025. szeptember 4. 18:21
-
Öngólt rúgott Magyar Péter az adócsomagjával? Pogátsa Zoltántól ezt is kérdezzük a Klasszis Klub Live-ban
2025. szeptember 4. 14:31
-
Bod Péter Ákos: a rendszerváltozás óta talán sosem volt ilyen mély és tartós a visszaesés
2025. szeptember 5. 05:44
