3p

Mi és ki ránthatja ki a gödörből a magyar gazdaságot?
Elkerülhetőek még a megszorítások?
Kik állják a 14. havi nyugdíj cechét?

Online Klasszis Klub élőben Petschnig Mária Zitával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. november 26. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

KKV

Az Európai Bizottság ismét meghirdeti Executive Training Programme (ETP) in Japan and Korea elnevezésű vezetőképzési programját. A japán és a dél-koreai üzleti kapcsolatokat építő magyar cégek előtt a program segítségével olyan piacok nyílhatnak meg, amelyek értéke 2020-ra akár az évi 1,5 milliárd eurót is elérheti.

Az Európai Bizottság megbízásából készült, „Executive Training Programme: az EU országainak kereskedelmi lehetőségei Japánban és Dél-Koreában” című jelentésből kiderül, hogy amennyiben a Magyarországról Japánba, illetve Dél-Koreába irányuló kivitel a továbbiakban is ugyanolyan léptékben fog növekedni, mint hazánk EU-n kívüli exportja tette azt az elmúlt tíz évben, akkor a magyar cégek számára kiváló exportlehetőségek adódhatnak 2020-ra – véli Dr. Márkus Csaba, a program magyarországi koordinálásával megbízott Deloitte Zrt. kutatás-fejlesztési és állami támogatások üzletágának igazgatója.

Mivel számottevő eltérés mutatkozik az uniós államokból Ausztráliába, illetve a Japánba és Dél-Koreába irányuló exporttevékenység között, arra következtethetünk, hogy az európai cégeket ezeken a távol-keleti piacokon rengeteg kiaknázatlan lehetőség várja. Az elmúlt harminc év során az ETP program kiemelt szerepet játszott az uniós cégek Japánban és Dél-Koreában történő terjeszkedésében, és segítséget nyújtott számukra a távol-keleti országokban elterjedt üzleti gyakorlat megismerésében, valamint a kereskedelmi kapcsolatok kialakítását megnehezítő nyelvi és kulturális korlátok leküzdésében.

1979 óta összesen 1100 cégvezető vett részt az ETP programban a legkülönfélébb európai cégek képviseletében, 65 százalékuk később vezérigazgatói pozícióba került az adott cégnél.

Dr. Márkus Csaba elmondta: Japán 2010-ben hazánk EU-n kívüli exportjának a kilencedik legnagyobb piaca volt, ahol a tanulmány szerint a következő években főként az elektronikai piacon, a tavalyi súlyos természeti csapások utáni újjáépítésben, illetve az egészségügyben várnak komoly üzleti lehetőségek a magyar cégekre.

Az Európai Unió és Dél-Korea között múlt év júliusában lépett életbe egy szabadkereskedelmi megállapodás, ezért a tanulmány azt valószínűsíti, hogy a Dél-Koreába irányuló uniós (és ezen belül a magyar) exporttevékenység az elkövetkezendő években tovább élénkül majd. Dél Koreában szintén az elektronikai cikkeket gyártó hazai vállalkozások kedvező fogadtatására számít a tanulmány, de felhívja a figyelmet az egészségügyi ágazat és a koreai kozmetikai termékek várható bővülésére, és a környezetbarát technológiák piacán tapasztalható fellendülésre is a távol-keleti országban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

KKV Gyomrost kaptak a magyar cégek – komoly kellemetlenséget hozott a november
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 10:53
Nem elhanyagolható pluszkiadást jelent ez.
KKV Itt van Nagy Mártonék bejelentése, örülhetnek a magyar cégek
Privátbankár.hu | 2025. október 29. 09:41
Jelentős változtatásokat készít elő a kormány.
KKV Aki kkv-nek dolgozik, felejtse el a fizetésemelést?
Privátbankár.hu | 2025. október 16. 14:40
A makrogazdasági mutatókhoz képest meglepően optimista a hazai kkv-k hangulata – olvasható ki a VOSZ Barométer felmérés friss, harmadik negyedévre vonatkozó számaiból. Beruházásokra viszont nem sokan készülnek, a cégek 85 százaléka még fizetésemelést sem tervez.
KKV Indul a pénzeső – tarthatják a markukat a cégek
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 1. 14:05
Szeptember elseje egy új pályázatot is hozott.
KKV Ez jobb az Otthon Startnál? Akár 100 millió juthat a szemfüles cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 25. 17:10
Az ingatlanvásárlásra készülő vállalkozóknak jó figyelni.
KKV Elárultak egy kellemes hírt a magyar cégeknek
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 16:34
Egyszerűbb lett a feltételek teljesítése. 
KKV Zuhog a pénzeső: még több magyar cégnek jut támogatás
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 14:15
Már több mint 1300 cég örülhetett.
KKV Még mindig lehet pályázni elektromos autó vásárlására
Privátbankár.hu | 2025. július 1. 09:55
Több, mint 6 ezer támogatási szerződést írtak alá eddig, a 30 milliárdos keretből 26,8 milliárd forintot ítéltek oda. 
KKV Nagy Mártonék megnyitották a pénzesőt: a cégek sorban állnak
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 16:17
Érkeznek a támogatások, tartják a markukat a cégek.
KKV Megnyitották a pénzcsapot, jó hírt kaptak a cégek
Privátbankár.hu | 2025. május 22. 14:21
Megnyílt a lehetőség.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG