Fazekas Sándor elmondta, hogy a program forrásaira az idén több mint 1000 pályázat érkezett. Ezek közül 778 felelt meg a formai és jogszabályi feltételeknek, 4,4 milliárd forint támogatási igénnyel.
A termelői piacok is segítenek
Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára arról tájékoztatott, hogy ebben az évben 529 pályázót támogatnak a programból, összesen 3 milliárd 487 millió forinttal. Hozzátette: a nagy igény miatt az eredetileg tervezett 2 milliárd forintos idei támogatási forrást megemelte a tárca 3,5 milliárd forintra.
Fazekas Sándor a sajtótájékoztatón azt mondta: az az alapvető cél, hogy a tanyákon a termelési funkciók erősödjenek, a program a tanyagazdaságok működtetését kívánja ösztönözni, illetve azokat segíteni, akik életvitelszerűen a tanyán élnek. Ezért kiemelt módon támogatja a tanyasi termékek piacra jutását, például 17 terepülésen épült helyi termelői piac.
Az életkörülmények javítása szintén fontos feladat, ezért támogatták például az utak rendbetételét, a villanyhálózat kiépítését. A pályázatok elbírálásánál a fiatalok kiemelt helyzetben voltak. Mindez lehetővé teszi a vidéki munkanélküliség csökkentését, a tanyák népességmegtartó erejének növelését - hangoztatta a tárcavezető.
Roadshow indul
Budai Gyula elmondta, hogy a Tanyafejlesztési Program széles körű megismertetése érdekében hat megyében - az ország alföldi tanyás térségeiben - tanya roadshow-t indítanak. A népszerűsítő rendezvényeket, konferenciákat minden érintett megyében, egy-egy pályázaton nyertes településen szervezik meg. Az eseménysorozatot ez év december 12-ig megtartják - mondta az államtitkár.
A roadshow befejeztével pedig egy tanya-munkacsoporti ülést tartanak, ahol összegzik a program eddigi tapasztalatait - mondta az államtitkár. Hozzátette, hogy programot jövőre is folytatják.
A szaktárca adatai szerint a Tanyafejlesztési Programra összesen 1851 pályázat érkezett eddig - 2011-ben, 2012-be és 2013-ban -, ebből 1396 felelt meg a követelményeknek, és esett át értékelésen. A VM által befogadott pályázatok támogatási igénye összesen 8 milliárd 887 millió forint volt. A nyertes pályázatok száma 963 volt, amelyek összesen 5 milliárd 871 millió forint forráshoz jutottak. A csaknem 6 millió 100 ezer forint átlagosan és tanyánként.
Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?
Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!
A tárca szerint nagy volt az érdeklődés a Tanyafejlesztési Program iránt az idén, ez abból is adódhat, hogy az utóbbi tíz évben a tanyán élők száma mintegy 240 ezerről 300 ezerre nőtt.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Remekelt a Grafisoft Park SE az első negyedévben
5 perce
-
Berendelte az orosz nagykövetet a Tisza-kormány
24 perce
-
Szlovákia így döntött a kárpátaljai dróntámadások után
39 perce
-
Mennyit ér az ingatlanom? Azbesztpániknak nyoma sincs a piacon
körülbelül 1 órája
-
Jól érzi magát a bőrében a forint
körülbelül 1 órája
-
Rossz hír jött Amerikából
körülbelül 1 órája
-
Gyengén muzsikált szerdán a BÉT
2 órája
Mfor.hu Top24
- Kiderült, hol fog lakni és milyen autóval fog járni Magyar Péter
- Svájci lap: Magyar Péternek van érzéke a rendezéshez
- Miniszterelnök fogadta Jászai Gellértet, stratégiai partnerségről egyeztettek
- Történelmi fotó a Tisza-kormány első kormányüléséről
- CIB: túl erős a forint, és még nem tudni, mekkora lesz az idei hiány
- Nem lehetett várni: egy sereg fontos törvény lép hatályba csütörtöktől
- Rejtélyeset üzent Orbán Viktor (frissítve)
Agrár
A vidék megerősítése mindenki érdeke – mondta a miniszterjelölt
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:23
A magyar vidék megerősítése mindenkinek érdeke, az ország sorsát befolyásolja – hangsúlyozta Lőrincz Viktória vidék- és településfejlesztési miniszterjelölt a kinevezés előtti meghallgatásán kedden az Országgyűlés vidék- és településfejlesztési bizottságának ülésén.
Agrár
Közeleg a katasztrófa a földeken: a kukorica máris a múlté
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 12:39
Nem volt eső tavasszal, de a várva várt változás még sok mindenen segítene, viszont a kukorica fölénye így is eltűnt.
Agrár
„Tizenkilencre húztam lapot és felmondtam” – így lett sajtkészítő vállalkozó a korábbi multis menedzser
Kollár Dóra | 2026. április 29. 05:44
Kun Anita sajtmesterrel, a World Cheese Award díjas Csíz Sajtműhely alapítójával, a Magyar Sajtkészítők Egyesületének elnökségi tagjával beszélgettünk vállalkozói interjúsorozatunk legújabb részében. Egy nem mindennapi karrierváltás története.
Agrár
Nagyot kaszált az ABB az első három hónapban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 12:36
Minden fontos mutató emelkedett.
Agrár
Túlélésért küzd a magyar rizs
Szirmai S. Péter | 2026. április 16. 18:44
A vámmentes import okozta piaci zavarok miatt válságba került az uniós és a szebb napokat látott, különleges minőséget produkáló hazai rizstermelés is, hiába sürgetnek egyenlő versenyfeltételeket a termelők.
Agrár
Miért kezdtek emelkedni a sertésárak?
Fórián Zoltán | 2026. április 7. 14:24
Lelkes olvasóim még jól emlékeznek, amikor pár hónapja még ennek ellenkezőjét magyaráztam. De már akkor is előrejeleztem, hogy ez fog történni. Az Erste Agrár Előrejelzés ismét jól működött. A trendforduló és a húsvét aktualitást ad a sertéspiaci kilátások újabb elemzésének. Ez nem kezdődhet mással, mint a német sertéspiaci helyzettel, hiszen továbbra is szolgamód követjük tendenciáit.
Agrár
Nagyon rossz hír jött: az élelmiszerárakba is begyűrűzött az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 16:31
Az élelmiszerárak világpiaci szinten márciusban már a második egymást követő hónapban emelkedtek, ezúttal nagyrészt a közel-keleti konfliktussal összefüggő magasabb energiaárak miatt – állapítja meg az ENSZ római székhelyű Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapjára fölkerült jelentés.
Agrár
Mérsékelt marad a tojás drágulása
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 17:01
Húsvétkor és a következő években is. A magyar tojásfogyasztó nemzet, többet eszünk a világátlagnál, a hazai termelés azonban lépést tud tartani az igényekkel.
Agrár
Barna vagy fehér héjú? Melyik tojás a jobb?
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 16:35
Ősi táplálékunk a tojás. Nemcsak mi fogyasztjuk előszeretettel, de fészekrabló állatok is, hiszen magas a tápértéke. De tudunk-e mindent róla? Vannak, akik szerint a barna héjú tyúktojás egészségesebb, míg mások a fehéret részesítik előnyben. Hogyan érdemes főzni és meddig áll el? Kell-e hűtőben tartani? Ezekre a kérdésekre keresett választ húsvét apropóján laptársunk, a Klasszis Média csoportba tartozó Mfor.
Agrár
Haszon – a tojás friss, a hús finom, de sok mást is adhat még a tyúk
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 17:21
Sok felelősséggel is jár persze, de nagy hely sem kell hozzá, és akár a külvárosban is tartható.
Heti top
- Megmarad a 13. havi nyugdíj, a családi adókedvezmények, de jön a vagyonadó 2026. május 12. 13:37
- Csütörtöktől vége a jó világnak a benzinkutakon? 2026. május 13. 11:19
- Máris kapott egy jó hírt az alig egynapos Tisza-kormány 2026. május 13. 08:44
- Csökken a benzin piaci ára péntektől 2026. május 7. 11:14
Havi top
- Dőlni kezdett a pénz Magyarországra két nappal a választás után 2026. április 14. 12:17
- Magyar Péter komoly figyelmeztetést kapott Londonból 2026. április 14. 07:12
- Megmarad a 13. havi nyugdíj, a családi adókedvezmények, de jön a vagyonadó 2026. május 12. 13:37
- Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak 2026. április 16. 10:07
Friss
A 100 Leggazdagabb
-
-
Modernizálja vállalatirányítási rendszerét a Horváth fivérek érdekeltsége2026. május 13. 05:30 -
Elképesztő vagyont épített Jennifer Aniston2026. május 12. 14:50 -
Keszthelyi Erik: „Butaság lenne, ha nem készülnénk fel”2026. május 12. 05:30 -
Monte-Carlóban tarolt pókeren a magyar milliárdos2026. május 11. 15:00
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Új szemlélet terjed a kkv-knál
16:54
-
Több hónap után a Wizz Air újraindítja egyik fontos útvonalát
16:16
-
Új lendületet kaphat a magyar startupvilág
15:49
-
Súlyos figyelmeztetést adtak ki: rekordtempóban apadnak az olajkészletek
13:53
-
Váratlanul előkerült Orbán Viktor – csak a jó dolgok jutottak eszébe
13:24
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Orbán Anita elítélte a Kárpátalját elérő orosz dróntámadást, a kormányülésen is szó lesz róla
18:18
-
A Sarudi Élményfalu kitiltja a szabálytalan hajósókat, jetskiseket, várják a csatlakozó kikötőket!
15:39
-
Létezik tökéletes élet: Truman is elhitte
14:39
-
A horgászok lemondásra szólították fel a MOHOSZ elnökét
13:44
-
Gajdos László azonnal leállítja a fakivágásokat a védett erdőkben
11:52
legolvasottabb
-
Dőlni kezdett a pénz Magyarországra két nappal a választás után
2026. április 14. 12:17
-
Magyar Péter komoly figyelmeztetést kapott Londonból
2026. április 14. 07:12
-
Megmarad a 13. havi nyugdíj, a családi adókedvezmények, de jön a vagyonadó
2026. május 12. 13:37
-
Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
2026. április 16. 10:07
-
Egy mandátum átvándorolt a Tiszától a Fideszhez
2026. április 14. 14:59
top 24
-
Csütörtöktől vége a jó világnak a benzinkutakon?
2026. május 13. 11:19
-
Máris kapott egy jó hírt az alig egynapos Tisza-kormány
2026. május 13. 08:44
-
Putyin bedobni készül a törölközőt? Meglepő dolgokat mondott az orosz elnök
2026. május 13. 05:43
-
Éjfélkor elköszönünk az Orbán-kormány egyik fő fegyverétől – a káoszt elkerülendő lépnek hatályba új törvények csütörtökön
2026. május 13. 09:34
-
Megtalálták az irániak a rakétáikat – egyre nagyobb pácban van Trump
2026. május 13. 10:51
A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye az első negyedévben jelentősen, 20 százalékkal 2,67 millió euróra nőtt. 


