Borbély Tamás: A badacsonyi borvidék indulója, és egyben a legfiatalabb jelölt. Lendületes, újfajta ízvilágú borai nemzeti és nemzetközi viszonylatban is egyre sikeresebbek.
Jásdi István: A balatonfüred-csopaki borvidék indulója. Családi pincéjük elnyerte a Balaton-felvidék Legszebb Pincéje címet. 17 hektáron gazdálkodik, 50 év után visszatelepítette a borvidékre a Furmintot.
Koch Csaba: A hajós-Bajai borvidék indulója. Saját telepítésű tőkéit 20 hektáron termeszti. Számtalan elismerést és díjat nyert már a borversenyeken.
Mészáros Pál: A szekszárdi borvidék indulója. Több mint 120 hektáron gazdálkodik. A Mészáros Borház és Pince eredményei nemzetközi szinten is figyelemre méltóak: aranyérem a Challenge International Du Vin, a Monde Selection, és a VinAgora Nemzetközi Borversenyen.
Szőke Mátyás: A mátrai borvidék indulója. Jelenleg 35 hektáron gazdálkodik. Hosszú évek óta exportálja borait Európán kívül Amerikába is.
Szöllősi Mihály: A neszmélyi borvidék indulója. Mára 35 hektáron termelnek kiváló borokat, melyek nemzetközi szinten is eredményesen szerepelnek.
A jelölt borászokat a Borest a Bor Akadémián rendezvényen ismerheti meg közelebbről a közönség november 20-án a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban.
Ezt követően, a második fordulóban a Magyar Bor Akadémia tagjai döntik el szavazással, hogy az öt jelölt közül ki nyerje el a borászok Kossuth-díját, vagyis az Év Bortermelője Magyarországon 2015. elismerő kitüntetést. Az eredményhirdetésre december 4-én kerül sor a Budavári Fortuna étteremben.
Hazánk legrangosabb borszakmai elismerése kerül átadásra. A döntőben 6 neves hazai borász küzd az Év Bortermelője Magyarországon 2015. címért.
LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!
Friss
-
Gyerekek és nők az izraeli támadás áldozatai Libanonban
39 perce
-
Egy hét múlva alakul meg az új Országgyűlés, Magyar Péter fontos részleteket osztott meg
körülbelül 1 órája
-
Kapitány István ismertette, milyen intézkedések várhatók
körülbelül 1 órája
-
Senki sem akar nyaralót venni, de az árak így is az egekben járnak
körülbelül 1 órája
-
Donald Trump megszűntnek nyilvánította az Iránnal folytatott „fegyveres harcot”
2 órája
-
Óriási balhé tört ki a New York-i tőzsdén
3 órája
-
Megvan a névsor: ők ülnek be a Fidesz-frakcióba az új Országgyűlésben
3 órája
Mfor.hu Top24
- Itt a lista, hogy kik távoznak, és kik ülnek be a Fideszből az Országgyűlésbe
- Lerohant segélyflotta: magyar férfi a letartóztatottak közt – frissítve!
- Magyar Péter fontos bejelentést tett az új Parlament alakuló üléséről
- Elmegy a fontos közgyűlésre a leendő tudományos miniszter
- Lehalt az újságíró szervezet oldala – támadásról számoltak be
- Már nem kell belépő: ingyen csobbanhat ezen a strandon
- Trump: megszűnt a fegyveres harc Iránnal
Agrár
Közeleg a katasztrófa a földeken: a kukorica máris a múlté
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 12:39
Nem volt eső tavasszal, de a várva várt változás még sok mindenen segítene, viszont a kukorica fölénye így is eltűnt.
Agrár
„Tizenkilencre húztam lapot és felmondtam” – így lett sajtkészítő vállalkozó a korábbi multis menedzser
Kollár Dóra | 2026. április 29. 05:44
Kun Anita sajtmesterrel, a World Cheese Award díjas Csíz Sajtműhely alapítójával, a Magyar Sajtkészítők Egyesületének elnökségi tagjával beszélgettünk vállalkozói interjúsorozatunk legújabb részében. Egy nem mindennapi karrierváltás története.
Agrár
Nagyot kaszált az ABB az első három hónapban
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 12:36
Minden fontos mutató emelkedett.
Agrár
Túlélésért küzd a magyar rizs
Szirmai S. Péter | 2026. április 16. 18:44
A vámmentes import okozta piaci zavarok miatt válságba került az uniós és a szebb napokat látott, különleges minőséget produkáló hazai rizstermelés is, hiába sürgetnek egyenlő versenyfeltételeket a termelők.
Agrár
Miért kezdtek emelkedni a sertésárak?
Fórián Zoltán | 2026. április 7. 14:24
Lelkes olvasóim még jól emlékeznek, amikor pár hónapja még ennek ellenkezőjét magyaráztam. De már akkor is előrejeleztem, hogy ez fog történni. Az Erste Agrár Előrejelzés ismét jól működött. A trendforduló és a húsvét aktualitást ad a sertéspiaci kilátások újabb elemzésének. Ez nem kezdődhet mással, mint a német sertéspiaci helyzettel, hiszen továbbra is szolgamód követjük tendenciáit.
Agrár
Nagyon rossz hír jött: az élelmiszerárakba is begyűrűzött az iráni háború
Privátbankár.hu | 2026. április 6. 16:31
Az élelmiszerárak világpiaci szinten márciusban már a második egymást követő hónapban emelkedtek, ezúttal nagyrészt a közel-keleti konfliktussal összefüggő magasabb energiaárak miatt – állapítja meg az ENSZ római székhelyű Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapjára fölkerült jelentés.
Agrár
Mérsékelt marad a tojás drágulása
Privátbankár.hu | 2026. április 4. 17:01
Húsvétkor és a következő években is. A magyar tojásfogyasztó nemzet, többet eszünk a világátlagnál, a hazai termelés azonban lépést tud tartani az igényekkel.
Agrár
Barna vagy fehér héjú? Melyik tojás a jobb?
Privátbankár.hu | 2026. április 3. 16:35
Ősi táplálékunk a tojás. Nemcsak mi fogyasztjuk előszeretettel, de fészekrabló állatok is, hiszen magas a tápértéke. De tudunk-e mindent róla? Vannak, akik szerint a barna héjú tyúktojás egészségesebb, míg mások a fehéret részesítik előnyben. Hogyan érdemes főzni és meddig áll el? Kell-e hűtőben tartani? Ezekre a kérdésekre keresett választ húsvét apropóján laptársunk, a Klasszis Média csoportba tartozó Mfor.
Agrár
Haszon – a tojás friss, a hús finom, de sok mást is adhat még a tyúk
Privátbankár.hu | 2026. március 29. 17:21
Sok felelősséggel is jár persze, de nagy hely sem kell hozzá, és akár a külvárosban is tartható.
Agrár
Durvul az agrárválság: már a túlélés a tét a gabona- és a tejtermelésben
Szirmai S. Péter | 2026. március 27. 15:01
Általános válságban van a magyar mezőgazdaság. Eltűnt a jövedelem a szántóföldi növénytermesztésből, a piacok befagytak, a tejtermelők és sertéstartók a túlélésért küzdenek, figyelmeztet a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ).
Heti top
- Megvan az ítélet a Mol kontra Horvátország ügyben 2026. április 29. 18:28
- Orbán Viktor lemond a Fidesz-elnöki tisztéről és a parlamentbe se ül be? 2026. április 25. 14:27
- Főhet a feje Magyar Péternek: eljárásokat indított Brüsszel Magyarországgal szemben 2026. április 29. 15:46
- Nagy ugrás előtt a hazai üzemanyagárak 2026. április 25. 12:36
Havi top
- Dőlni kezdett a pénz Magyarországra két nappal a választás után 2026. április 14. 12:17
- Gátszakadás: itt vannak a Publicus legfrissebb adatai a Tisza és a Fidesz népszerűségéről 2026. április 10. 08:38
- Magyar Péter komoly figyelmeztetést kapott Londonból 2026. április 14. 07:12
- Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak 2026. április 16. 10:07
Friss
Nemzetközi
Gyerekek és nők az izraeli támadás áldozatai Libanonban
Tizenketten meghaltak és huszonöten megsebesültek izraeli támadásokban Libanonban.
39 perce
Közérdekű
Egy hét múlva alakul meg az új Országgyűlés, Magyar Péter fontos részleteket osztott meg
körülbelül 1 órája
Közérdekű
Kapitány István ismertette, milyen intézkedések várhatók
A gazdasági növekedés beindítása a működő Magyarország felépítésének egyik legfontosabb pillére.
körülbelül 1 órája
A 100 Leggazdagabb
-
Növekvő bevétel, csökkenő nyereség a magyar milliárdosok energiaitalos cégénél2026. április 30. 14:30 -
Vannak kivételek: átengedték a Hormuzi-szoroson az orosz milliárdos szuperjachtját2026. április 30. 05:30 -
Integrációval és nemzetközi kapcsolatokkal erősítené pozícióját a milliárdosok alkuszcége2026. április 29. 12:30 -
Megerősítette a milliárdos: Bódog Tamás marad a Nyíregyháza vezetőedzője2026. április 29. 05:30 -
Balogh Levente sportvezetői szerepre készül a Magyar Judo Szövetségnél2026. április 28. 14:30
További hírek >
Piac&Profit cikkei
-
Ólom a zöldségben, higany a halban: aggasztó adatokat közöltek
10:37
-
Rendkívüli lépés az olajpiacon
10:18
-
Nagy dobás előtt a kkv-k: jön a SZÉP-kártyás pénzeső
09:51
-
Vége a balatoni rohamnak: nagyot esett a kereslet a nyaralók iránt
09:13
-
Digitális fejlesztés a turizmusban: új program indul a kkv-knak
08:56
Turizmus Online cikkei
A vidék hírei
-
Harc a kórházi fertőzések ellen és a tisztaságért: új „Semmelweis rend” létrehozását jelentette be Hegedűs Zsolt
08:31
-
Horváth László ül be Szécsi helyére a parlamentbe
17:19
-
Sior: rajzok haza 84.
15:52
-
Családi okokra hivatkozva lép vissza Szécsi, Gulyás „harag nélkül megértette”
12:55
-
Éles hangvételű írás bírálja az egri színházi viszonyokat
11:38
legolvasottabb
-
Dőlni kezdett a pénz Magyarországra két nappal a választás után
2026. április 14. 12:17
-
Gátszakadás: itt vannak a Publicus legfrissebb adatai a Tisza és a Fidesz népszerűségéről
2026. április 10. 08:38
-
Magyar Péter komoly figyelmeztetést kapott Londonból
2026. április 14. 07:12
-
Kiderült, milyen búcsúajándékot adnak Brüsszelben Orbán Viktornak
2026. április 16. 10:07
-
Rakétaként lőtt ki a forint és az OTP, Mészáros Lőrinc cégei zuhannak a tőzsdén
2026. április 13. 10:11
top 24
-
Magyar Péter húga kiszáll a következő évekre
2026. május 1. 15:12
-
Ráakadtak – budai ház aljában parkolnak Somlai Bálint luxusautói
2026. május 1. 15:51
-
Megvették a befektetők a magyar sztorit, senkinek sem jó a 100 dolláros olajár – Klasszis Podcast
2026. május 1. 11:43
-
Közeleg a katasztrófa a földeken: a kukorica máris a múlté
2026. május 1. 12:39
-
Magyar érintettje is van a lerohant segélyflotta ügyének – frissítve!
2026. május 1. 13:41


