2p

Kovács Zoltánt megerősítik kormánybiztosi beosztásában, tovább szervezheti a vadászati gigakiállítást - és mostantól a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust is.

Kovács Zoltán korábban kormányszóvivőként vált ismertté, majd a nemzetközi kommunikációt bízta rá Orbán Viktor miniszterelnök. Emellett  kormánybiztosként felügyeli a vadászati kiállítás megrendezését. Az esemény teljes neve 2021. évi "Egy a Természettel" Nemzetközi Vadászati és Természeti Kiállítás, amelyre az  év eleji hírek szerint 6-7 milliárd forintot elköltöttek már. Az eseményre legalább egymillió vendéget várnak - kérdés, hogy a járványhelyzet lehetővé teszi-e egyáltalán a kiállítás megrendezését.

A kormánybiztosi felhatalmazás két évre szólt, ezért a tegnapi Magyar Közlönyben (melyből három is megjelent) arról rendelkezik a kormány, hogy a mai naptól új felhatalmazást kap Kovács, ezúttal is két évre terjedően - számol be híradásában az Mfor.hu. A rendelet ezúttal is részletezi a feladatait, valamint azt, hogy a kormányból kikkel kell kapcsolatot tartania, egyeztetnie.

Kovács Zoltán még kormányszóvivőként. (Fotó: MTI / Balogh Zoltán)
Kovács Zoltán még kormányszóvivőként. (Fotó: MTI / Balogh Zoltán)

A két évvel ezelőtti rendelethez képest annyi változást fedezett fel az Mfor a mostaniban, hogy immár nevesítik a rendezvény lebonyolítását végző társaságot (Egy a Természettel Nonprofit Kft.), valamint azt, hogy mások mellett a miniszterelnök általános helyettese is bekerült a felsorolásba, akikkel Kovácsnak egyeztetnie kell (amúgy a kormánybiztosi munkát alapból az általános helyettes irányítja). Ő pedig nem más, mint Semjén Zsolt, akinek a vadászszenvedélye több alkalommal is adott már címlapsztorit az újságoknak.

Érdemes még megemlíteni, hogy a két évvel ezelőtti rendeletben biztosított tíz fős titkárságot öt fősre csökkentették.

Szintén ebben a rendeletben egy másik kormánybiztosi megbízást is kap Kovács Zoltán, az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszussal összefüggő kormányzati feladatok szakmai koordinációjára.

Címkék: Agrár

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Agrár A magyar agrárcsoport holland leánycéget vesz meg Romániában
Privátbankár.hu | 2025. július 31. 13:40
A Bonafarm Csoport megállapodást írt alá a holland multinacionális tejipari cég, a Royal FrieslandCampina romániai leányvállalatának, a Friesland Romania S.A.-nak a megvásárlásáról.
Agrár Sötét jövő vár a magyar agráriumra, ha nem jön a változás
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 11:28
Bár Európa-szerte kedvezőbb terméshozamokat jeleznek előre az uniós szakértők, Magyarországon – de Szlovénia keleti és Horvátország északi területein is – az elhúzódó csapadékhiány miatt egyre súlyosabb problémákkal kell számolniuk a gazdálkodóknak. Az alkalmazkodás a kulcs, de nemcsak a növénytermesztőknek, hanem az állattartóknak is fontos adaptálódni a változó körülményekhez.
Agrár Oroszországban bezzeg mennek le az árak
Privátbankár.hu | 2025. július 17. 08:35
Oroszországban 1,3 százalékkal csökkentek a termelői árak júniusban
Agrár A nap képe: illatos támadás érte a Bizottság budapesti épületét
Privátbankár.hu | 2025. július 16. 14:01
Trágyával üzentek a magyar gazdák Brüsszelnek.     
Agrár Szigorodnak a magyarok egyik kedvenc élelmiszerére vonatkozó szabályok
Szirmai S. Péter | 2025. július 15. 05:44
Vadonatúj mutató, a „fehérjeminőségi érték” feltüntetésére, az elvárt minimumérték teljesítésére kötelezi a gyártókat a nemrég hatályba lépett új „húsrendelet”, amely azt is újraértelmezi, mi is az a „félszáraz” és a „száraz” kolbász, szalámi, egyáltalán, mi a téliszalámi.
Agrár Az ukrán kukorica korlátlanul áraszthatja el Magyarországot?
Szirmai S. Péter | 2025. július 9. 14:44
Már csak a tanácsi jóváhagyásra vár az EU Ukrajnával kötött szabadkereskedelmi megállapodása, amely liberalizálja az élelmiszeripari cikkek kereskedelmét. Nagy István agrárminiszter közösségi oldalán botrányosnak minősítette „a gazdák háta mögött Ukrajnával megkötött brüsszeli alkut”, amit nem fog hagyni, mert tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát.
Agrár FAO: történelmi húsár és dráguló vaj mellett csökkent a cukor ára
Privátbankár.hu | 2025. július 7. 08:19
Vegyesen alakultak az élelmiszerárak júniusban.
Agrár Döntött Brüsszel: szabad génmódosított szójababot importálni
Privátbankár.hu | 2025. július 4. 16:51
Az Európai Bizottság engedélyezte a géntechnológiával módosított szójabab uniós behozatalát, élelmiszerekben és takarmányokban való felhasználását – tájékoztatott az uniós végrehajtó testület pénteken.
Agrár ENSZ: az aszály lassan globális katasztrófához vezet
Privátbankár.hu | 2025. július 2. 15:18
Szomáliától az európai kontinensig az elmúlt két évben a feljegyzett történelem legpusztítóbb aszályai sújtották, amelyeket az éghajlatváltozás súlyosbított – derül ki egy ENSZ által támogatott jelentésből.
Agrár Európa legforróbb nyara jöhet – ezt lépi a magyar kormány
Privátbankár.hu | 2025. június 29. 11:25
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól – mondta Nagy István agrárminiszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG