Bulgáriában december közepén mutatták ki az első madárinfluenza megbetegedést, a hétvégére viszont már 55 madárinfluenza fertőzési gócot tartottak nyilván. Szombatig 300 ezer szárnyast, főleg kacsát kellett elpusztítani, szombaton további mintegy 130 ezret.
Bulgáriában a madárinfluenza már évek óta gondot jelent, de az ideihez hasonló nagy veszteséget még nem okozott. Desziszlava Taneva bolgár agrárminiszter azt mondta, hogy a déli Plovdiv körzete a legfertőzöttebb térség az országban.
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el
350 vagy 400? Forintpálya az olajválság, a kamat és az euróálom között – Interjú




