2p
Meredeken csökken a diplomás brit munkavállalók reálbére a pénzügyi válság óta. Nem jó recesszió idején záróvizsgázni.

A diákhitelt sem tudják törleszteni

A Financial Times által elvégzett országos vizsgált feltárta, hogy a brit munkapiacon tavaly megjelent diplomások átlagosan 12 százalékkal kevesebbet keresnek reálértéken, mint amennyit a 2007-2008-ban, még a krach előtt végzett pályatársaik kerestek karrierjük elején.

A brit egyetemekről most kikerült diplomások ráadásul 60 százalékkal magasabb diákhitel-teherrel kezdik pályafutásukat, mint azok, akik a pénzügyi válság elhatalmasodása előtt végeztek.

A Financial Times keddi kimutatása szerint a tavaly végzett diplomások 28 százalékának ahhoz sem elég a fizetése, hogy hozzákezdhessen diákhitelének törlesztéséhez. (A felsőoktatási törvény alapján akkor kell megkezdeni az egyetemi tandíj utólagos törlesztését, ha a végzett hallgató éves bére elérte a 15 ezer fontot.)

Nem jó recesszió idején záróvizsgázni

A tavaly végzett diplomások 17 százaléka munkát sem talált tanulmányai befejezése óta, az állásban lévők 36 százaléka pedig végzettségénél alacsonyabb képesítést igénylő munkaköröket tölt be - áll a Financial Times keddi elemzésében.

A lap idézi Till Marco von Wachtert, a kaliforniai egyetem gazdaságtan-professzorát, aki szerint a nagy recessziók idején végző diplomások általában 10-15 év alatt hozzák be bérezési lemaradásukat.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Karrier Sosem tanult még ilyen sok magyar külföldön
Privátbankár.hu | 2025. november 20. 11:46
A többség a magyarországi politikai és társadalmi környezet miatt döntött más ország egyeteme mellett. A legnépszerűbb célország: Ausztria – derül ki az Engame Akadémia adataiból.
Karrier Újabb kutatás érkezett az irodisták örök kérdésében
Privátbankár.hu | 2025. október 11. 13:40
A közösségi élmény mellett a napi rutin könnyebb érvényesíthetőségét és a munka–magánélet egyensúlyának egyszerűbb fenntartását emelték ki az irodában végzett munka előnyeiként azok a irodai munkakörnyezetben foglalkoztatottak, akik az iO Partners kutatásában vettek részt. A felmérést a cég 2025 júniusában, 500 fős mintán végezte el.
Karrier Itt a valódi adat a bérekről: ennyit keres egy munkás Magyarországon
Privátbankár.hu | 2025. július 22. 06:40
A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2270 forint volt idén a második negyedévben, ami 7,9 százalékos növekedés az előző év azonos időszakában mért 2104 forinthoz képest – közölte a Trenkwalder és a Moore Hungary kedden az MTI-vel.
Karrier Fejcsere az Airbus-nál – itt a kinevezés
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 14:07
Új üzletági vezérigazgató érkezik.
Karrier Warren Buffett újabb félelmetes összeget adományozott el
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 10:12
Folytatta a korábbi adományozásokat.
Karrier Közel 600 ezres fizetéssel kecsegtet az Aldi
Privátbankár.hu | 2025. április 28. 15:57
A diszkontlánc készül a nyárra.
Karrier Csúnyán beégeti magát, aki összeszűri a levet Elon Muskkal?
Privátbankár.hu | 2025. április 20. 13:51
Egy új felmérés egyebek mellett erre az eredményre jutott.
Karrier Varga Judit ezen a listán már nem szerepel
Privátbankár.hu | 2025. február 11. 07:40
A képviselőnők vagyoni helyzete összességében azonban javult.
Karrier Meghalt Jacob Rotschild
Privátbankár.hu | 2024. február 26. 16:32
Elhunyt Lord Jacob Rotschild brit nagybefektető, a Rothschild bankárdinasztia tagja. Halálát hétfőn jelentette be a család.
Karrier Munkatársakat keresünk!
Privátbankár.hu | 2023. december 1. 13:50
Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk!
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG