|
| Zsolnay-órisávázák az Új Budapest Galériában. MTI Fotó: Máthé Zoltán |
A Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. mintegy százharminc alkalmazottja szüntette meg munkaviszonyát azonnali hatállyal a vállalatnál kedd reggel - közölte Szabó Iván ügyvéd, a cégben 19 százalékos kisebbségi részvénycsomaggal rendelkező pécsi önkormányzat jogi képviselője.
Az érintettek a százszázalékos önkormányzati tulajdonú Ledina Kerámia Kft.-nél folytatják, a szerződéskötések tartanak.
A pécsi közgyűlés Ledina Kerámia Kft. néven hozott létre céget, hogy a Zsolnay felszámolása esetén tovább működtessék a másfél évszázados gyárat.
A külügyminiszter szerint Szijjártó Péterék sok mindent ledaráltak.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el



