2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Vidéken az elmúlt 24 órában 11 új fertőzöttet találtak Magyarországon, ennél több új esetre legutóbb július 25-én volt példa.

11 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4564 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Az új fertőzöttekből tizet regisztráltak vidéken, ennél több fertőzöttet legutóbb július 25-én diagnosztizáltak, akkor egy nap alatt 16 esetre derült fény a központi régión kívül. Másik kiemelkedő a friss közlésben, hogy Budapesten egyetlen esetet sem azonosítottak az elmúlt 24 órában, ilyenre legutóbb 13 napja, július 23-án volt példa.

Elhunyt egy idős krónikus beteg, így az elhunytak száma 599 főre emelkedett, 3431-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 534 fő. Az aktív fertőzöttek 35%-a, az elhunytak 60%-a, a gyógyultak 44%-a budapesti. 72 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 7-en vannak lélegeztetőgépen.

A járvány továbbra is jelen van és több országban erősen terjed, ezért a járványügyi készültség továbbra is érvényben van. Az a cél, hogy a vírust a határon kívül tartsuk és a további szigorításokat, korlátozásokat elkerüljük. Ezért léptek életbe a beutazási korlátozások, amelyek célja, hogy megakadályozzuk a fertőzés külföldről történő behurcolását és a járvány magyarországi fellángolását. A sárga és piros besorolású országokból hazatérőknek, valamint mindazoknak, akiknél a járványügyi kontaktkutatás során elrendelik, hatósági házi karanténban kell maradniuk. A beutazási korlátozások bevezetése óta a hatósági házi karanténban lévők száma emelkedett, jelenleg 6858 embernél van érvényben. Az Operatív Törzs a hatósági házi karantén betartásának fokozott ellenőrzésére kérte fel a rendőrséget. Ha valaki az országba visszatérve mentesülni szeretne a hatósági házi karantén alól, akkor azt negatív PCR-teszt esetén teheti meg, amelyet a saját költségén kell elvégeztetnie.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 19:57
Véget ért a kétnapos kormányülés első fele – írta a miniszterelnök közösségi oldalán.
Közérdekű A jövő héten akár teljesen újraindulhat Paks?
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 17:27
Az MTI, a Hydroinform és az Országos Vízjelző Szolgálat adatai alapján előrejelzést tett közzé a Duna vízállásáról a következő 6 napra illetően. A paksi és budapesti adatok szerint a jövőhéten tovább emelkedhet a vízszint hazánk legnagyobb folyójánál, így akár a Paksi Atomerőmű teljes kapacitáson való működéséhez szükséges szintet is elérheti.
Közérdekű A nap képe: 43 fokig kúszott a hőmérő a budapesti Gellért téren
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 16:07
Kezdenek elfogyni a jelzőink az itthon tomboló hőségre.
Közérdekű Már jövő kedden szavazhat a parlament az új köztársasági elnökről
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 15:16
A Tisza-frakció javaslatára jövő hét kedden szavazhatnak a képviselők a következő köztársasági elnökről.
Közérdekű Megúszta Paks, de sok tanulsággal szolgál az energiaválság
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 10:54
Hajszálon múlt, de a Duna rekordalacsony vízállása ellenére sem kellett végleg leállítani a villamosenergia-termelést a Paksi Atomerőműben. A 2-es blokk 4-es turbinája ugyanis még –137 centiméteres vízszint mellett is működött, 240 megawattnyi teljesítményt leadva a hálózatnak. A legkritikusabb napokban a több száz vállalat által bejelentett fogyasztáscsökkentések és a lakosság önkorlátozó intézkedései is jelentősen hozzájárultak a hazai villamosenergia-rendszer stabilitásához.
Közérdekű Kitart az utolsó paksi turbina
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 5. 08:29
A vízállás nem változott a kormányfő bejelentése szerint.
Közérdekű Dereng a fény az alagút végén: Magyar Péter jó hírekkel jelentkezett Paksról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 15:22
Nem kellett leállítani az utolsó turbinát, csütörtökre várják az esőt a Duna vízgyűjtő területén. 
Közérdekű Energiaválság: nem akármi történt Pakson, Magyar Péter a helyszínre tart – frissítve
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 08:19
Friss tájékoztatást adott a krízis közepette a miniszterelnök. 
Közérdekű Energiatakarékosság – Magyar Péter: beléptünk a kritikus időszakba, a hálózat stabil
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 18:54
A fogyasztás jelenleg jócskán a tervezett alatt van.
Közérdekű Energiatakarékosságban aranyérmes lehet ez a gyár
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 16:48
Több mint 90 százalékkal csökkenti esti áramfelhasználását a Holcim Magyarország.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG