4p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Pesti úti idősotthon számos pozitív betegét leszámítva is egyértelműen nő a fertőzések száma és fontos az idősotthonok dolgozóinak továbbképzése is - derült ki a mai tájékoztatón. 

Már 1310 fertőzött van és 85 fő (az elmúlt napon 8 ember) hunyt el – kezdte szombati tájékoztatóját Müller Cecília országos tisztifőorvos.

115 fő viszont gyógyultan távozott a kórházakból. A mintavételek száma több, mint 32 ezer darab, tehát Müller Cecília szerint rohamosan nő, ebben benne vannak az Országos Mentőszolgálat mérései is.

A Pesti úti idősek otthonában az elmúlt napon további 56 fő tesztje lett pozitív, őket kórházba szállították (Korányi, Bajcsy, János Kórház). Jó általános állapotban vannak, egyesek tünetmentesek is, senki nincs intenzív osztályon, sem lélegeztetőgépen. Megelőzésként szállították őket a kórházakba, arra az esetre, ha a tüneteik változnának. Az otthonban maradt negatív lakókat elkülönítették egy külön szárnyban, miközben holnap kezdődik az úgynevezett zárófertőtlenítés, ami a járvány végén szokásos, hogy biztonságos környezetbe térhessenek vissza.

Azt, hogy miképp kerül be egy idősotthonba a fertőzés, nemigen lehet már nyakon csípni. Amire felfigyeltek a Pesti úton, az egy dolgozó pozitivitása, de nincs kizárva, hogy más úton-módon bekerüljön egy ilyen közösségbe a vírus. Fontos, hogy mindenhol kövessék azokat a szabályokat, amelyeket eddig előírtam – hangsúlyozta a tisztifőorvos. Ezenkívül teljes, 8 órában dolgozó orvost kell biztosítani a nagy lélekszámú intézményekben, a 100-200 fő közöttiekben heti 6 órában, ez alatti lakószámnál heti 4 órában szükséges orvosi felügyelet. A dolgozók oktatását is aktualizálni kell, tehát az ápoló- és takarítószemélyzet tagjaiét egyaránt. A Pesti úti idősotthonban még folyik a vizsgálat, hogy történt-e bármilyen mulasztás.

Az akut problémákkal összefüggésben kitért arra is Müller Cecília, hogy az idei húsvétkor, amikor izolálva vannak a családok egyes tagjai, ne meneküljünk a túlevésbe.

Az elmúlt 24 órában is érkezett 5 teherszállító repülőgép, négy Kínából, egy Dél-Koreából. A repülők összesen 5,1 millió maszkot, 20 ezer tesztet, 5 ezer pár kesztyűt hoztak Magyarországra, melyek szállítmányozása, raktározása már lezajlott – tájékoztatott Kiss Róbert rendőr alezredes, az operatív törzs központi ügyeletének munkatársa. 17 ezret is meghaladja a hatósági házi karanténok száma. Tegnap hatályba lépett a kijárási korlátozás meghosszabbítása, emiatt több, mint 10 ezer szabálysértési szankciót hozott a rendőrség, 941 szabálysértés történt Budapesten, ez az eddigi legmagasabb szám.

A határhelyzettel kapcsolatban Kiss Róbert elmondta, Románia könnyítő feltételeket hozott több helyen is a 30 kilométeres munkavállalói ingázás érdekében.

Tegnap egy 59 éves koronavírussal diagnosztizált férfi önkényesen távozott az Uzsoki Kórházból, s bár később visszatért, a zuglói rendőrkapitányság büntetőeljárást indított ellene.

A települések polgármesterei saját hatáskörben hozhatnak intézkedéseket, a rendőrség támogatja ezekben őket – mondta el Kiss Róbert újságírói kérdésre válaszolva. Ám lapunk azon kérdésére, miszerint, ha jónak tartják a polgármesterek intézkedéseit, azokat országosan miért nem vezették be, nem kaptunk választ.

  • A koronavírusos tünetek hasonlítanak az influenzához: láz, fejfájás, izomfájdalom, légszomj, fulladás, de lehetnek atipikusak is.
  • A Pesti úti idősotthon pozitív lakóit leszámítva is egyértelműen gyorsult a megbetegedések száma.
  • A közterületi jelenlét az áruházaknál kicsit eltér a többi szabadtéri helyektől, hiszen itt a fenntartókkal kell együttműködni a szabályok betartásával kapcsolatban.
  • Hiába ingyenes a parkolás országszerte, ha tilosban áll meg valaki az autójával, akkor büntethető.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Magyar Péter: megállapodtunk Ukrajnával a magyar kisebbség jogainak bővítéséről
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 20:15
Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy teljeskörű megállapodásra jutott a magyar kormány Ukrajnával a százezres magyar kisebbség jogainak bővítése kapcsán.
Közérdekű Az Országos Mentőszolgálat főigazgatója is távozik, mutatjuk, ki követi
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 18:57
Közös megegyezéssel, 9 év után távozik az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) főigazgatói posztjáról Csató Gábor. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a főigazgatói feladatok ellátásával a kiírandó pályázat lezárásáig Constantinovits Miklós oxyológus és sürgősségi szakorvost, az OMSZ orvosszakmai osztályának vezetőjét bízza meg – közölte az OMSZ kommunikációs osztálya szerdán az MTI-vel.
Közérdekű A budapesti után az Országos Rendőr-főkapitányság vezetőjét is meneszthették
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 18:03
A Telex információi szerint felmentették tisztségéből az Országos Rendőr-főkapitányság vezetőjét, dr. Balogh János rendőr altábornagyot.
Közérdekű Eldőlt, mikor kezdődhet el a munka a magyar önkormányzati rendszer átalakításáról
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 14:57
Június második felében kezdődik az érdemi egyeztetés a kormánnyal az önkormányzatok helyzetéről. A Magyar Önkormányzatok Szövetségének (MÖSZ) konkrét javaslatai vannak az önkormányzati rendszer átalakításáról – mondta Gémesi György, Gödöllő polgármestere, a szövetség elnöke szerdán Budapesten.
Közérdekű Ukrajna támogatása, Európa biztonsága, korrupcióellenes lépések: zajlik a Magyar Péter–Emmanuel Macron csúcs Párizsban
Privátbankár.hu | 2026. június 3. 14:20
Magyar Péter magyar miniszterelnök Emmanuel Macron francia elnökkel a párizsi Elysée-palotában tartott közös sajtótájékoztatót.  
Közérdekű Magyar Péter: Egy hónap alatt megszakítjuk a káderkeringőt
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 09:51
Ennyi ideje maradhatott Sulyok Tamásnak köztársasági elnökként.
Közérdekű Több milliárdot kalapozott össze a Tisza 2025-ben
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 08:02
Megjelentek a párt finanszírozásával kapcsolatos részletek – a pártelnök tette közzé.
Közérdekű Magyar Péter kifakadt, miután már belsős levél is bizonyíthatja a kézi vezérlést az MTVA-nál
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 07:03
Az RTL-hez jutott el belső levelezés kemény, határozott utasításokkal.
Közérdekű Sulyok Tamás váratlan videója: döntés a lemondásról
Privátbankár.hu | 2026. június 1. 06:11
Nem akadályozza a kormányt a köztársasági elnök – közölte egy nemrég megjelent videós nyilatkozatban.
Közérdekű Szoboszlai Dominik tovább gazdagodott
Privátbankár.hu | 2026. május 30. 12:13
A középpályás céges vagyonának az értéke egy év alatt megduplázódott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG