2p

Szlovénia június 15-től nem hosszabbítja meg a járványhelyzetet - közölte a kormány, hozzátéve, hogy ennek ellenére nem várhatók újabb enyhítések az országban.

Járványügyi szakemberek azt javasolták a kabinetnek, hogy halassza el a további nyitást. Ezért várhatóan azon járványügyi intézkedések többségét, amelyek jelenleg is érvényben vannak, a jövő héten meghosszabbítják. Egyes tevékenységek pedig csak a védettségi igazolással rendelkezők számára lesznek engedélyezettek - írta a helyi sajtó vasárnap.

Augusztus elején jöhetnek enyhítések. Fotó: depositphotos
Augusztus elején jöhetnek enyhítések. Fotó: depositphotos

Az országban legközelebb akkor lehetnek enyhítések, amikor a 14 napos fertőzésgyakoriság (incidencia) százezer főre vetítve 25 alá, a pozitív tesztek aránya pedig 4 százalék alá csökken. Ez az előbbi esetében jelenleg 133, az utóbbiéban pedig 6,6 százalék. A szakértők szerint ezt csak augusztus elejére érhetik el. Ekkor a higiéniai előírások betartása mellett megszűnik majd az összes korlátozás az országban, de továbbra sem nyithatnak ki az éjszakai szórakozóhelyek és a diszkók.

Vasárnapra 91 új esetet jegyeztek fel, és ezzel a járvány kezdete óta azonosított fertőzöttek száma meghaladta a 255 ezret. Az elmúlt napon három beteg halt meg, így a járvány halálos áldozatainak száma 4721-re emelkedett. A koronavírusos betegek közül 135-en vannak kórházban, 45-en közülük intenzív osztályon. A valamivel több mint kétmillió lelket számláló országban védőoltást eddig 762 830-an kaptak, közülük 546 148-an már a második adagon is túl vannak. Ez a felnőtt lakosság 44,1, illetve 31,6 százaléka.

Horvátországban az elmúlt 24 órában 59 új fertőzöttet azonosítottak, ezzel a járvány kezdete óta az új típusú koronavírusban megfertőződöttek száma elérte a 358 563-at. A válságstáb a szokottnál később közölte az adatokat, és nem tért ki arra, hogy mennyien vannak kórházban, illetve intenzív osztályon, valamint az sem derült ki a jelentésből, hogy vasárnapra hányan hunytak el a koronavírus okozta Covid-19 betegség szövődményeinek következtében.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Szerdán kérheti fel kormányalakításra Magyar Pétert Sulyok Tamás
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 18:45
A köztársasági elnök közösségi oldalán írt arról, hogy személyes találkozóra hívja az új Országgyűlésbe bejutott pártok vezetőit. 
Közérdekű Orbán Viktor jövőjéről, Varga Mihályról, az euró bevezetéséről és Ukrajnáról is beszélt Magyar Péter első nemzetközi sajtótájékoztatóján
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 17:20
Magyar Péter a választási győzelem másnapján, hétfő délután válaszolt a hazai és a külföldi sajtó kérdéseire.
Közérdekű Megjött a reakció a Magyar Péter által megszólított állami intézményektől
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 15:15
Az Állami Számvevőszék, az Alkotmánybíróság és a Gazdasági Versenyhivatal is válaszoltak arra, hogy Magyar Péter győzelmi beszédében távozásra szólította fel a vezetőit.
Közérdekű Még nem dőlt el mindenhol a választás, mutatjuk, hol lehet izgulni
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 13:20
A Nemzeti Választási Iroda hétfő 13 órai adatai szerint 98,94 százalékos feldolgozottság mellett a kétharmados többséget szerző Tisza Párt 138, a Fidesz-KDNP 55, míg a Mi Hazánk 6 képviselői helyre számíthat az új parlamentben. Ez ugyanakkor változhat, hiszen vannak olyan egyéni választókerületek, ahol még mindig nem dőlt el a verseny. Sőt, olyan is akad, ahol újra kell számolni a szavazatokat.
Közérdekű Vége van: 138 képviselőnél tart a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 06:53
Várhatóan már csak egyszer frissülnek majd az adatok, napok múlva.
Közérdekű Elsöprő győzelem a Tiszától, de mikor alakulhat meg az új kormány?
Imre Lőrinc | 2026. április 13. 06:06
Bár a Tisza az április 12-i országgyűlési választásokon kétharmados többséget szerzett, a kormányalakításra még heteket kell várni. Az Orbán-kormány leköszön, egy ideig ügyvezető funkciót lát el, miközben május 13-ig rendkívüli jogrend van érvényben.
Közérdekű Magyar Péter máris elárult néhány intézkedést, amiket kormányra kerülve azonnal meglépnének
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 23:36
Megtartotta győzelmi beszédét Magyar Péter, a választáson kétharmados többséget szerző Tisza Párt elnöke.
Közérdekű Kikapott Pócs János
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 22:10
A Fidesz-KDNP leköszönő országgyűlési képviselője Jász-Nagykun-Szolnok vármegye 2-es országos egyéni választókerületében (Jászberény központtal) kapott ki Tiszás ellenfelétől.
Közérdekű Erre a vármegyére rá sem lehet ismerni a 4 évvel ezelőttihez képest
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:41
Bács-Kiskun vármegye mind a 6 országos egyéni választókerületében vezet a Tisza jelöltje, 70 százalék feletti feldolgozottság mellett. Négy éve itt tarolt a Fidesz-KDNP.
Közérdekű Felhívta és gratulált Orbán Viktor Magyar Péternek
Privátbankár.hu | 2026. április 12. 21:18
A regnáló kormányfő elismerhette a vereséget.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG