2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A fővárosban és néhány megyében másodfokú riasztást adtak ki a felhőszakadás miatt, bevetették a Katasztrófavédelmet is.

Ahogy arról már korábban írtunk, reggel az egész országra elsőfokú riasztást adtak ki, most azonban több járásban már a narancssárga riasztást is kiadták. Ezeken a területeken a következő órákban arra kell számítani, hogy rövid idő alatt akár 50 milliméternél is több eső hullhat, adta közre az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Ezzel Budapesten és Pest megyében, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Nógrád megyében emelték másodfokúra a korábban kiadott veszélyjelzést. Az ország többi területén a felhőszakadás miatt továbbra is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

Elsüllyedt autók, beázott épületek

Budapesten három, az úton felhalmozódott esővízben elsüllyedt autót kellett kiszabadítaniuk a tűzoltóknak a Maglódi úton, adta közre a  Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. Kisdi Máté elmondása szerint az úttesten mintegy 100 méter hosszan 40 centiméteres magasságúra emelkedett a vízszint a csütörtök reggeli viharban. A bennragadt autókat a tűzoltóknak kellett kihúzniuk.
Sashalmon, a főváros XVI. kerületében egy családi ház pincéjéből egyméteres magasságúra duzzadt vizet szivattyúztak ki a tűzoltók, a VIII. kerületben pedig az autókat és a járókelőket veszélyeztető leszakadt faágakat kellett eltávolítaniuk.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A biztos szavazók között kissé erősödött a Fidesz februárban
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 09:25
Ha most vasárnap lenne a választás, a Tisza, a Fidesz-KDNP, a Mi Hazánk és a Kutyapárt jutnának az Országgyűlésbe, és vélhetően négypárti parlament alakulna – mérte a Republikon.
Közérdekű Csütörtökön meglepte a vállalkozókat a NAV
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:25
A sikeres tesztidőszak után már mindenki számára elérhető az egyéni vállalkozók új elektronikus bejelentőfelülete, a Vállalkozói Ügysegéd.
Közérdekű Tankolni vagy várni? Mutatjuk, mi várható a következő napokban a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 10:34
Csütörtöktől csökkenhet a dízel nagykereskedelmi ára. 
Közérdekű Itt az új jogszabálytervezet: ingyen szerezhetnek jogosítványt a gyerekvédelemben lévő fiatalok
Herman Bernadett | 2026. február 17. 16:58
Fizetni fogja az állam a gyerekvédelemben felnövő fiatalok B és C kategóriás jogosítványát a tervek szerint. 
Közérdekű Itt a friss hír: megemelné a kormány a roma diákok ösztöndíját
Herman Bernadett | 2026. február 17. 15:47
Megemelik a Roma Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíj összegét 10 ezer forinttal. 
Közérdekű Itt az újabb fejlemény az MNB-ügyben, nem csak az eltűnt pénzösszeg hatalmas
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 08:47
Komplex céghálót és pénzmozgásokat fejtenek vissza a meghatározó ügyben.
Közérdekű Rubio a pesti landolás után rögtön kacérkodni kezdett, fotó is készült
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 06:11
Ez tetszhetett meg Trump emberének a budapesti landolás első pillanataiban.
Közérdekű Új társadalmi szövetséget ajánlott Magyar Péter évértékelő beszédében
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:55
A Tisza Párt vezetője vasárnap délután beszélt. Nemet mondott a migrációra és az új kormány az alkotmányban kívánja rögzíteni, hogy nem lesz sorkatonaság.
Közérdekű A kormány akkumulátorgyár politikája ellen tüntettek
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 13:31
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter minisztériumának Bem téri épületénél több százan gyűltek össze.
Közérdekű Nagy beruházásra készül a MÁV a nyáron Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:01
A napokban megjelentek a szükséges közbeszerzési felhívások, így 2026 nyarán felújítják a vasútvonalat a Kőbánya-Kispest és a Nyugati pályaudvar között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG