2p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Az elmúlt napokban, hetekben folyamatosan emelkedett az aktív fertőzöttek száma. Mostanra már 8,5 hónapos csúcsot ért el.

Összesen 9717 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 451 102 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Az elmúlt 24 órában 18 027 tesztet végeztek a hatóságok, ami azt jelenti, hogy a pozitivitási ráta 54 százalékos. Minden második teszt esetében fertőzöttséget mutattak ki, ez a magas arány azt jelenti gyakorlatilag, hogy a járvány kontrollálatlanul terjed Magyarországon. A WHO szakemberei ugyanis a kontrollált terjedést legfeljebb 10 százalékos arányban határozták meg.

Elhunyt 74 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 41 018 főre emelkedett. A gyógyultak száma jelenleg 1 216 454 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 193 630 főre emelkedett. Az aktívak száma napok óta folyamatosan emelkedik, a legfrissebb adat már 8,5 hónapos csúcsot jelent, utoljára tavaly május 9-én volt ennél több aktív fertőzött hazánkban, akkor 194 778-ról számolt be a törzs.

3115 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 177-en vannak lélegeztetőgépen. Az elmúlt 24 órában a kórházi kezelésre szorulók száma is nagyot ugrott, 194 fővel emelkedett.

A beoltottak száma 6 344 089 fő, közülük 6 082 196 fő már a második, 3 560 753 fő pedig már a megerősítő harmadik oltását is felvette.

Az omikron és február 15-től életbe lépő oltási igazolvány miatt is érdemes kihasználni az oltási akciót, amely csütörtökön, pénteken és szombaton folytatódik.

Következő  oltási akciók a kórházi és járásközponti oltópontokon:

  • 2022. január 27-28. (csütörtök-péntek) 14-18 óra között.
  • 2022. január 29. (szombat) 10-18 óra között.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Két vonat ütközött Szlovákiában, a magyar határ közelében
Privátbankár.hu | 2025. október 13. 12:57
Két személyszállító vonat ment egymásba.
Közérdekű Megosztott lett idén a Nobel-emlékdíj
Privátbankár.hu | 2025. október 13. 12:34
A technológia és a gazdasági növekedés viszonyát vizsgálták a díjazott tudósok.
Közérdekű Megmerevedtek az állások, még mindig Tisza-előnnyel
Privátbankár.hu | 2025. október 13. 11:55
Nem csökkent a Tisza Párt jelentős előnye a 21 Kutatóközpont októberi felmérése szerint, bár kevesebben számítanak Magyar Péterék győzelmére, mint a nyáron.
Közérdekű Felmondja a Sziget Zrt. a Budapesttel kötött szerződést – veszélyben a fesztivál?
Privátbankár.hu | 2025. október 13. 08:59
Bizonytalanná vált a Sziget Fesztivál jövője, miután a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben kezdeményezte a fővárossal kötött megállapodás felmondását – jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester közösségi oldalán. A fesztivál sorsa most a külföldi tulajdonos üzleti döntésein múlhat, a főváros azonban továbbra is kiállna a rendezvény folytatása mellett.
Közérdekű Dübörög a Kastélyprogram: óriási felajánlást tett az OTP
Imre Lőrinc | 2025. október 13. 08:30
Lázár János, Csányi Sándor és Orbán Viktor Gödöllőn tettek rendkívüli bejelentést.
Közérdekű Új pláza nyit a jövő héten Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. október 11. 16:45
A Zenit Corso Zuglóban, a Bosnyák tér mögött nyitja meg kapuit október 16-án.
Közérdekű A földdel vált egyenlővé egy katonai gyár az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2025. október 11. 11:45
Halottak és eltűntek a Tennessee államban történt robbanás után.
Közérdekű Végre elindulhatott a foglyok és túszok kiszabadítása a Gázai övezetben
Imre Lőrinc | 2025. október 11. 10:00
Donald Trump szerint elindult a béketerv megvalósítása.
Közérdekű Ők az idei év első bejelentett Nobel-díjasai
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 11:59
Hárman kapják idén az orvosi Nobel-díjat.
Közérdekű Ámokfutó lövöldözött Sydneyben
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 06:59
Egy 60 éves férfi lövöldözött, elfogták.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG