3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Furcsa túsztörténetnek járt után a lengyel rendőrség külföldi segítséggel, amelynek három áldozata közül egy volt ember, egy megzsarolt svájci tisztviselő, akinek kiskutyáit túszul ejtették.

Egy svájci férfi a lengyelországi Szczecin rendőrségétől kapta vissza túszul ejtett kiskutyáit azt követően, hogy egy nemzetközi rendőri nyomozásban sikerült a nyomukra akadni – adta hírül az állatbarátok szívéhez szóló történetet a Notes from Poland hírportál. Az ügy két vesztese egy 38 éves lengyel és egy 30 éves norvég férfi, akiket letartóztattak.

A gyanúsítottak vélhetően jó előre kitervelték zsarolási akciójukat. Egyikük, a norvég állampolgárságú K. összebarátozott az 59 éves Rolf Wegmüller svájci férfival. Wegmüller korábban Zürich egyik külvárosa, Schlieren városi önkormányzatát vezette. „Azt gondoltam, hogy ez valami komoly lehet. A harmincéves korkülönbség ellenére jól kijöttünk egymással” – mondta a férfi a svájci 20 minuten sajtóorgánumnak a norvég fiatalemberrel kialakított kapcsolatáról.

Ehelyett a történet rossz fordulatot vett. Az új barátnak nyoma veszett Wegmüller két bolonka cvetna kiskutyájával együtt. A 19. században kizárólag társas kutyaként tenyésztették Oroszországban, és azóta is ölebként élik életüket a fajta egyedei. Szeretnek gazdájuk ölében ülni, amennyire ezt az illető engedi. A kutyákat annak rendje és módja szerint túszul ejtették és egymillió svájci frank (416 millió forint) váltságdíjat követeltek értük. Wegmüller azt mondta a svájci lapnak, hogy kicsengette volna az összeget, ha lett volna ennyi pénze. A rablók végül  beérték volna 250 ezer frankkal, azaz 104 millió forinttal is.

Árfolyam

A történet horrorsztoriba illő része, hogy amikor bizonyítékot kért arra, hogy a kutyák élnek, a tolvajok először azzal fenyegetőztek, hogy Qamar és Quentin levágott fejéről küldenek fotókat. Ehelyett szerencsére egy olyan képet kapott, amelyen a lengyel határon voltak láthatók. Ennek segítségével talált rá a rendőrség a norvég elkövető lengyel társára. Ezt követően a svájci hatóságok letartóztatták a norvég bűnözőt a zürichi repülőtéren, mielőtt elhagyta volna Svájcot. A kutyatolvajokat akár tíz évre is elítélhetik a svájci törvények szerint a sajátos túszejtés miatt. Miután állatokról van szó, inkább lopásként és zsarolásként fogják megítélni az esetet. Szczecin egyébként más összefüggésben is szóba kerülhet, ha állatokról van szó. A város legjelentősebb turisztikai látványossága ugyanis egy mellén fehér szőrű fekete macska lett az utóbbi években. Különlegességét két tulajdonságának köszönheti. Az egyik hogy igen nagyra nőtt, a másik, hogy finoman fogalmazva szeretheti a hasát. Erről tanúskodik, hogy igencsak dundira kerekedett az évek során.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Dereng a fény az alagút végén: Magyar Péter jó hírekkel jelentkezett Paksról
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 15:22
Nem kellett leállítani az utolsó turbinát, csütörtökre várják az esőt a Duna vízgyűjtő területén. 
Közérdekű Energiaválság: nem akármi történt Pakson, Magyar Péter a helyszínre tart – frissítve
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 4. 08:19
Friss tájékoztatást adott a krízis közepette a miniszterelnök. 
Közérdekű Energiatakarékosság – Magyar Péter: beléptünk a kritikus időszakba, a hálózat stabil
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 18:54
A fogyasztás jelenleg jócskán a tervezett alatt van.
Közérdekű Energiatakarékosságban aranyérmes lehet ez a gyár
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 16:48
Több mint 90 százalékkal csökkenti esti áramfelhasználását a Holcim Magyarország.
Közérdekű Kellemetlen meglepetés éri, ha ma tankol
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 14:28
Emelkedő pályán az üzemanyagok ára.
Közérdekű Elhunyt Szelényi Iván szociológus
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 13:26
1975-ben kiutasították Magyarországról. 
Közérdekű Nagyot lépett az energiatakarékosságban Veszprém
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 13:18
Emberi fogyasztásra alkalmatlan forrásvízzel öntöznek.
Közérdekű Debrecenben már vízkorlátozás van
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 11:57
Egyes fokozatú vízkorlátozást hirdetett ki a Debreceni Vízmű Zrt. javaslatára a város önkormányzata. Az intézkedést a zavartalan ivóvízszolgáltatás érdekében hozta meg a város.
Közérdekű A főváros is spórol a hőségben
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 11:33
Budapesten jelenleg nincs vízhiány, éppen ezért nincsen vízkorlátozás, ugyanakkor takarékoskodásra kérik a fővárosiakat – mondta a főpolgármester.
Közérdekű Megvan a Külügyi Intézet új vezetője
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 3. 10:27
Felkészülést, csapatmunkát, elemzést és stratégiai gondolkodást vár Orbán Anita külügyminiszter a Magyar Külügyi Intézet új vezetőjétől.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG