2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Biztonságos az a több millió adag koronavírus elleni AstraZeneca-vakcina, amelyet egy amerikai gyógyszergyárban állítottak elő, de az egyik tétel gyártási hibája után nem helyeztek forgalomba, hanem átadtak Mexikónak - közölte pénteken a mexikói egészségügyi miniszterhelyettes.

A Joe Biden amerikai elnök kormányával kötött megállapodás értelmében 2,7 millió dózist adhatnak be Mexikóban az AstraZeneca vakcinájából, hogy kisegítsék a latin-amerikai ország immunizálási kampányát az oltóanyag-szállítások világszerte gondot okozó késedelme közepette.

"Ezeket az adagokat baltimore-i üzemben állították elő" - mondta Hugo Lopez Gatell egészségügyi miniszterhelyettes. "A termék biztonságos és jó minőségű", amint azt amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) és az illetékes mexikói hatóság, a COFEPRIS is megállapította - hangsúlyozta a miniszterhelyettes.

Az Emergent BioSolution gyógyszergyár baltimore-i üzemében április elsején derült fény a Johnson and Johnson-, illetve az AstraZeneca-oltások alapanyagának emberi hibából bekövetkezett felcserélésére, miután az előbbi vakcina egyik szállítmánya fennakadt a minőségellenőrzésen. Az amerikai kormányt tartott attól, hogy az incidens miatt megcsappan a két oltóanyag iránti bizalom, ezért úgy döntött, hogy ezentúl csak a Johnson and Johnson oltóanyagát fogják ott előállítani.

Mexikónak és Kanadának is átadtak több millió adagot. Fotó: depositphotos
Mexikónak és Kanadának is átadtak több millió adagot. Fotó: depositphotos

A The New York Times című amerikai lap nemrég arról számolt be, hogy Mexikónak és Kanadának is átadtak több millió adagot az üzemben gyártott vakcinákból.

A 125 milliós lakosságú Mexikóban még a kezdeténél tart a lakosság Covid-19 betegség elleni beoltása. A Google szolgáltató globális koronavírus-helyzetet követő oldala szerint eddig összesen mintegy 15,5 millió oltást tudtak beadni, s a teljes körűen beoltott mexikóiak száma az 5 milliót közelíti - ami a lakosság alig 3,9 százaléka.

A járványnak Mexikóban eddig összesen 2 millió 320 ezer fertőzöttje volt, és több mint 214 ezer halálos áldozatok száma.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Rossz hír az autósoknak: jön a drágulás a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 12:01
Szerdától bruttó 3 forinttal emelkedik a benzin nagykereskedelmi ára. 
Közérdekű Megvan a hivatalos dátum: ekkor lesznek a választások Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 11:51
Április 12-én lesznek a választások.
Közérdekű Késésekre, járattörlésre figyelmeztet a Budapest Airport
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 10:55
Az ónos eső és a havazás miatt késések és járattörlések is előfordulhatnak. 
Közérdekű Támad a tél: újabb riasztásokat adtak ki
Privátbankár.hu | 2026. január 13. 06:44
A Dunántúl jelentős részére adott ki riasztást ónos eső miatt a HungaroMet: a kedd hajnali adatok szerint továbbra is Győr-Moson-Sopron vármegyében a legrosszabb a helyzet, ugyanakkor Vas és Zala vármegyére megszüntették a riasztást.
Közérdekű Venezuela után: ilyen árakon tankolhatunk a hétvégén
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 11:15
Ugyanannyiért, mint ma.
Közérdekű Budapestre hívta Donald Trumpot Orbán Viktor, az amerikai elnök válaszolt
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 08:00
Összejöhet a kampányban a Trump-Orbán találkozó?
Közérdekű Jó hír az autósoknak, kellemes meglepetéssel várják őket a benzinkutakon
Privátbankár.hu | 2026. január 6. 10:54
Az idén olcsóbb a benzin és a dízel, mint tavaly. 
Közérdekű Fontos közlemény jött, ezt kell tenni az adómentességhez
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 12:30
Január elsejétől szja-mentességet kap minden 30 év alatti anya és a két gyereket nevelő, 40 év alatti anyák is.
Közérdekű Lángra kapott és leégett Amszterdam egyik szimbóluma az újév első napján
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 11:00
A környéken élőket is ideiglenesen ki kellett költöztetni.
Közérdekű Több tucat ember halt meg újév napján, egy svájci bárban történt robbanásban
Privátbankár.hu | 2026. január 1. 08:50
Az olasz külügyminisztérium szerint mintegy 40-en.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG