2p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Több mint kétszeresére nőtt az új fertőzöttek száma egy nap alatt.

Ellentétes folyamatok látszanak a kórházban ápoltak és a fertőzöttek számának alakulásában. Az elmúlt 24 órában kicsit több mint duplájára nőtt az új fertőzötteké, viszont az egészségügyi intézményekben már kevesebb embert kezelnek az előző napi adathoz képest. Kissé kevesebb a lélegeztetőn lévők száma a keddi adatokhoz viszonyítva.

A koronavirus.gov.hu szerint az előző közlés óta 5270 új fertőzöttet igazoltak, kedden 2429-et jelentettek. A maival együtt a járvány kezdete óta összesen 1 269 979 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. A mintavételeknél mintegy 18 ezer fővel nőtt a szám az előző közléshez képest. A pozitivitási arány 29,67 százalékos, ez magasabb az átlagosnál. 

Jelenleg 3090 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 307-en vannak lélegeztetőgépen. Előző napon még 3335 kórházi betegről és 316 lélegeztetőn lévőről szólt a tájékoztatás.

Elhunyt 82 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 39 599 főre emelkedett. Ez a napi adat mindössze eggyel kisebb az előző napinál.

A beoltottak száma 6 269 955 fő, közülük 5 990 568 fő már a második, 3 191 997 fő pedig már a megerősítő harmadik oltását is felvette. A gyógyultak száma jelenleg 1 128 923 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 101 457 főre emelkedett.

Az állami portál megerősítette, hogy az omikron vírusvariáns Magyarországon is terjed. A Nemzeti Népegészségügyi Központ laboratóriuma a variánsok irányába vizsgált minták alapján megállapította, hogy hazánkban az új fertőzések több mint 11 százalékáért az omikron mutáció a felelős. Azt is közölték, hogy január 6. csütörtök és 8. szombat között újabb oltási akció lesz, amikor előzetes időpontfoglalás nélkül lehet menni oltásra.  

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Elbukott közel 20 ezer szavazat a levélszavazásnál
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 20:54
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Közérdekű Orbán Viktor: én vagyok a felelős a választási vereségért 
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 19:52
Hiszen ő a párt elnöke – mondta a leköszönő miniszterelnök a Patriótának adott interjúban. Szerinte a választási vereség mértéke nagy, ezért teljes megújulásra van szükség, nem csak lemondásokra. 
Közérdekű Szijjártó Péter szerint nem semmisítettek meg dokumentumokat
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 16:59
Nem követett el bűcselekményt – mondta a leköszönő külügyminiszter.
Közérdekű Mégsem csütörtökön érkezik az EU-s delegáció Magyarországra
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 15:17
Csütörtök helyett pénteken jön az Európai Bizottság küldöttsége.
Közérdekű Magyar Péter az üzemanyagbiztonság miatt egyeztet a Mol vezetőjével
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 13:48
Csütörtökön fogadja a Mol elnök-vezérigazgatóját, Hernádi Zsoltot. 
Közérdekű Egy újabb helyet osztottak ki Magyar Péter kormányában?
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 13:04
Korábban brüsszeli referens is volt Rubovszky Rita, aki jelenleg  a Ciszterci Iskolai Főhatóság igazgatója – de néhány hét múlva már oktatási miniszter is lehet.
Közérdekű Nemsokára kiderülhet a választás igazi végeredménye
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 11:42
Elkezdték számolni a külföldön leadott szavazatokat, még több mandátum sorsa is változhat.
Közérdekű Változott a keszthelyi választási eredmény – de nyert újabb mandátumot a Fidesz?
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 07:29
Újraszámolták a szavazatokat, de még mindig nincs végeredmény.
Közérdekű Sűrű napja lesz holnap Magyar Péternek, váratlan helyről kapott meghívást
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 12:44
A közmédia műsoraiba is meghívták másfél év után Magyar Pétert.
Közérdekű Ezer forint? Ugyan már, tovább csökken az üzemanyagok ára Magyarországon
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 11:39
Folytatódik az árcsökkenés a kutakon.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG