2p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Több megyére is adtak ki riasztást, lesz, ahol a frissítő zápor jégesővé és zivatarrá alakul - hétfőn még tovább fokozódik a hőség.

Kontinensünkön a legmelegebb a Balkán-félsziget egyes részein van, itt 37, 38 fokot is mérhetünk napközben (a tomboló hőségről itt írtunk bővebben >>). A Kárpát-medencébe hétfő estig továbbra is egyre melegebb levegő érkezik, fokozódik a hőség.

Ahogy azonban az már lenni szokott, a hőség nem jár egyedül: az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztető előrejelzést adott ki heves zivatar illetve felhőszakadás esélye miatt több megyére is.

Vasárnap a Dunántúlon jön a zivatar - felkészül Észak

Ma elsősorban a Dunántúlon fordulhat elő helyenként zivatar, viharos szél (60-80 km/h), lokálisan jelentősebb mennyiségű csapadék (15-30 mm) és jégeső (1 cm körüli vagy alatti átmérővel) kíséretében. A Dunántúl nyugati, délnyugati részén egy-egy helyen intenzív vagy heves zivatar nem zárható ki (ez alatt 2 cm-nél nagyobb jégátmérő, 80 km/h-t meghaladó széllökéseket, 25-30 mm körüli vagy feletti lokális csapadékot ért a szolgálat). Ma éjszaka az ország északi részén villámlásra is lehet számítani.

Hétfőre az ország másik felébe költözik a zivatarveszély: az Északi-középhegység térségében kialakulhat helyenként zivatar viharos szél kíséretében, a délutáni, esti órákban pedig akár egy-egy heves zivatar is.

Felhőszakadás veszélye miatt csak Győr-Moson-Sopron megyére van érvényben első fokú riasztás vasárnapra.

Aki hétfőn dolgozik, az nem lesz boldog

Mindeközben persze nagyon meleg lesz, ezért a legtöbb megyében első- illetve másodfokú hőségriadó van érvényben: hétfőn az ország nagyobb részén már 27 fok felett alakul a nap középhőmérséklet, egyedül az Északi-középhegység térségében lehetnek jellemzőbbek a 25 fok körüli értékek. Az Időkép.hu előrejelzése szerint a hétfői maximumok 32 és 37 fok között alakulnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Szédülni fog, ha meglátja, mennyibe kerülne a benzin és a gázolaj ársapka nélkül
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 11:55
Gigantikus áremelkedés történt, és még nincs vége, vigye magával a kútra a forgalmit!
Közérdekű A gazdaságért aggódnak, és nem érdekli a háborús narratíva a bizonytalanokat
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 08:26
Magyar Pétert többen szeretnék miniszterelnöknek, de a kormányváltásra kevesebben számítanak ebben a körben – derül ki a Republikon felméréséből. 
Közérdekű Ne felejtse otthon a forgalmit, ha tankolni megy!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 06:45
A benzinkúton ellenőrzik a rendszámot vagy a forgalmi engedélyt, és küldik az adatokat a NAV-nak.
Közérdekű Új fizetési rendszer jön a budapesti metrókban
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 12:55
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) március 11-én, szerdán megkezdi a Pay&GO bankkártyás fizetési pilotrendszer kiterjesztéséhez szükséges, új jegyérvényesítő készülékek telepítését a fővárosi metróhálózaton. Így a Pay&GO szolgáltatás április közepétől minden metróvonalon elérhetővé válik – közölte a BKK az MTI-vel kedden.
Közérdekű Nem csitulnak a harcok, ma újabb magyarokat hozó mentesítő járat érkezhet a Közel-Keletről
Privátbankár.hu | 2026. március 10. 09:45
Már csaknem ezer embert hoztak a mentesítő járatokkal Magyarországra a háborús övezetből – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Közérdekű A benzinre ársapka kerülhet, von der Leyen meg levelet kap – Orbán Viktor jelentkezett
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 11:41
Egy biztos: energetikai tanácskozás után rendkívüli kormányülés is lesz ma.
Közérdekű Hamarosan: Orbán Viktor bejelentése az olajárak robbanása után
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 09:26
Újra összehívta tanácsát a kormányfő a kőolajnál látottak miatt.
Közérdekű Futószalagon gördülnek ki a háborús zónából a magyar járatok
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 08:28
Egyre több külföldön rekedt magyar térhet haza.
Közérdekű Az ukrán nagykövetség az orosz kézjegyet látja a Magyarországon elfogott pénzszállítók ügyében
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 19:25
Túszejtés és vagyon eltulajdonítása miatt büntetőeljárás indult Ukrajnában a Magyarországon elfogott ukrán pénzszállítók ügyében.
Közérdekű Videón az ukrán pénzszállítók elfogása, a kormány posztolta ki
Privátbankár.hu | 2026. március 6. 17:35
A Terrorelhárítási Központ felvételén a teljes rajtaütés megtekinthető.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG