2p
A tér úgynevezett mobilitási pont lett.
Forrás: Wikimedia Commons

Kísérleti jelleggel nyitottak meg egy mobilitási pontot a Szent Gellért téren, a 4-es metró kijáratánál, ahol két hónapon keresztül autó-, bicikli- és elektromosroller-megosztó szolgáltatás érhető el.

Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes a megnyitón elmondta, 2017 májusában indult a Cities-4-People elnevezésű európai uniós projekt, amelynek keretében öt európai város - köztük Budapest - arra vállalkozott, hogy különböző közlekedési megoldásokat teszteljen. A projekt célja, hogy közösségi tervezéssel emberközeli megoldásokat hozzanak létre, ezeket teszteljék és értékeljék.

Pénzt adnak a biciklis fejlesztésekreA főváros újabb 800 millió forintot különített el a költségvetéséből kerékpáros-fejlesztésekre, amihez az állam még 800 milliót ad.

A projekt célterülete a budai Duna-part Margit híd és Műegyetem rakpart közötti szakasza. A projekt során három kísérleti elem valósul meg: a mobilitási ponton kívül egy hétvégi gyalogos- és kerékpárosbarát forgalomtechnikai beavatkozás a budai felső rakpart Erzsébet híd és a Szabadság híd közötti szakaszán, továbbá a turistaösvényekhez hasonló, budai sétaösvény elnevezésű gyalogos útvonal.

Rollertől az autóig

Elsőként a mobilitási pontot adták át, amelynek lényege, hogy többféle szolgáltatás érhető el egy központi helyen. A Szent Gellért téren igénybe lehet venni a LIME elektromosroller-megosztó, a Mol Bubi és a Donkey Republic kerékpármegosztó, a Mol Limo és a Green Go autómegosztó szolgáltatást - mondta a főpolgármester-helyettes. A kéthónapos kísérlet során várják a felhasználók véleményét.

A Mol Bubi közbringarendszer pénteken 16 új gyűjtőállomással és 300 új kerékpárral bővült. Ezekkel együtt már 143 állomás van Budapesten, és a rendszerben 1846 kerékpár áll rendelkezésre a fővárosban.

A Mol Limo ma már 450 autóval áll rendelkezésre, a Green Go szolgáltatása keretében 300 elektromos autó vehető igénybe, a Donkey Republicnak 350 biciklije van Budapesten, továbbá jelenleg a fővárosban közösségi rendszerben 200 elektromos roller érhető el.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Toroczkai László tényleg vizsgálódhat – itt a papír róla
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 08:28
Megjelentek a részletek az üggyel kapcsolatban a Magyar Közlöny hétfői számában.
Közérdekű Új rekord a magyar milliárdoslistán: 12 579 milliárd forint felett a 100 leggazdagabb vagyona
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 06:00
A 100 leggazdagabb magyar idei listája új rekordot mutat: az összvagyon 12 579 milliárd forintra nőtt, miközben az élmezőnyben továbbra is stabil a sorrend, és új szereplő is bekerült a top 10-be.
Közérdekű Döntött az Országgyűlés: Orbán Viktor már nem lehet miniszterelnök
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 18:20
Az Országgyűlés ma elfogadta az Alaptörvény tizenhatodik módosítását, amely nyolc évben maximálja a miniszterelnöki megbízatás időtartamát. A változtatás több további alkotmányos rendelkezést is érint, köztük a Szuverenitásvédelmi Hivatal szabályozását és a közfeladatot ellátó vagyonkezelő alapítványok, azaz kekvák jogi kereteit.
Közérdekű Orbán Anita megkezdte a V4-bemelegítést
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 18:00
Orbán Anita külügyminiszter a visegrádi országok külügyi képviselőivel egyeztetett az uniós Külügyek Tanácsa ülésének margóján Luxemburgban. A megbeszélésen a magyar elnökség prioritásai és a közelgő V4-találkozó előkészítése is napirenden volt.
Közérdekű Kevesebb méréssel indulhat a következő tanév
Privátbankár.hu | 2026. június 15. 14:01
Szeptember 1-jén kezdődne és 2027. június 18-án érne véget a következő tanév a kormány által társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezet szerint. A dokumentum több újdonságot is tartalmaz, köztük egy új, „Diákok hangja” elnevezésű témanapot, valamint a kompetenciamérések körének szűkítését.
Közérdekű Megszületett a döntés: Orbán Viktor marad a Fidesz elnöke
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 16:31
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, egy ellenszavazattal elfogadták az országos elnökség választási vereség okait értékelő beszámolóját, és döntöttek az alapszabály módosításáról is szombaton, a párt 32., tisztújító kongresszusán, Budapesten; a Fidesz négy alelnöke Gál Kinga, Bóka János, Gyopáros Alpár és Kreicsi Bálint lett.
Közérdekű Kinevezték a hazai titkosszolgálatok új vezetőit
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 12:11
A folyamatos és hatékony feladatellátás biztosítása érdekében Pósfai Gábor belügyminiszter kinevezte az Alkotmányvédelmi Hivatal (AH) és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) új vezetőit – közölte szombaton a Belügyminisztérium.
Közérdekű Itt a lista: ők lettek az új kormánybiztosok
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 11:16
Magyar Péter miniszterelnök Rost Andrea Kossuth-díjas operaénekest a magyar zenekultúráért felelős kormánybiztossá, Bódis Kriszta írót a nemzeti társadalompolitikai stratégia megalkotásáért, valamint az oktatási, a szociális és egészségügyi területek horizontális összehangolásáért felelős kormánybiztossá, Radnai Márkot pedig a működő és emberséges Magyarországért felelős kormánybiztossá nevezi ki.
Közérdekű Lépett Magyar Péter: fejcserék a magyar titkosszolgálatoknál (frissítve)
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 10:46
A miniszterelnök szombati hatállyal felmentette tisztségéből a négy nemzetbiztonsági szolgálat főigazgatóját.
Közérdekű A kormány megszünteti a közszolgálati egyetem egyik monopóliumát
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 11:03
Felmenő rendszerben kivezeti a kormány a pedagógusképzést a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről (NKE), valamint megszünteti az intézmény pedagógus-továbbképzési monopóliumát is – közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG