3p

Illetve már biztosan kijelenthető, hogy tetőzik a harmadik hullám, hangzott el az operatív törzs sajtótájékoztatóján.

György István államtitkár, az oltási munkacsoport vezetője kezdte a keddi operatív törzs sajtótájékoztatót, aki elmondta, hogy már 2 969 647 beadott oltásnál tartunk, 1 250 582 magyar már a második oltását is megkapta. Eddig 4 millió 110 ezren regisztráltak a vakcinázásra, ezek 64 százalékát be is oltották.

Az aktív, 18-50 éves korosztályból 2 millió 130 ezren regisztráltak, és eddig több mint 800 ezren már kaptak oltást, 1,3 millióan még várakoznak.

A regisztrált pedagógusok közül húsvét előtt 78 ezret oltottak be, az azt követő hétvégén 100 ezret. Lesz harmadik kör is, most péntek-szombat-vasárnap, azoknak, akik a behívójuk ellenére nem tudtak megjelenni a megadott időpontban és helyen. 30 ezer főről van szó, őket ismét behívják, sms-ben, a kórházi oltópontokra, ahol Pfizert kapnak.

Illusztráció (Fotó: MTI/Rosta Tibor)
Illusztráció (Fotó: MTI/Rosta Tibor)

Kevés vakcina van most az országban, mondta György, gyakorlatilag csak a ma érkező adagokkal tudunk most oltani. Ma 150 ezer adag Pfizer érkezik, ez megy a kórházi oltópontokra - mint fentebb írtuk, ebből 30 ezret a pedagógusoknak tesznek félre, a maradékot pedig második körös, ismétlő oltásokra használják el.

28 800 adag Janssen-szérum érkezett. Mint ismert, ez egydózisos vakcina, nem kell belőle második oltás, így ez megy a katonai oltóbuszokba, hiszen oda a legpraktikusabb. Az oltóbuszok most a Tolna megyei kistelepülésekre tartanak.

28 800 adag érkezik az AstraZeneca szeréből is, ez mind háziorvosokhoz megy, de nem jut minden praxisba. 2880 háziorvos kap, tehát mindenki 10 adagot.

Ma érkezik egy Szputnyik-V szállítmány is, ezt második körös oltásokhoz fogják felhasználni, de még nem tudják eloltani, mert előbb hatósági vizsgálat kell.

Kiss Róbert rendőr alezredes számai

  • 685 esetben intézkedett a rendőrség az elmúlt 24 órában maszkviselési szabályok megsértése miatt
  • 11-szer boltokban
  • 18-szor tömegközlekedési eszközökön, megállókban
  • a többi esetben közterületen
  • 238 esetben intézkedtek a kijárási tilalom megszegése miatt
  • 2 vendéglátóhelyet zártak be, egyet Vas megyében, egyet Csongrád-Csanád megyében

Müller Cecília országos tisztifőorvos

szerint már biztosan kijelenthető, hogy tetőzik a harmadik hullám.

Müller beszélt a posztcovid-szindrómáról. A The Lancet című vezető orvostudományi lap szerint minden harmadik Covidon átesett beteg valamilyen tünetet mutat a fertőzés után is, és ezek még fél évig is fennállhatnak. Ezek egy része pszichés, más része szervi probléma, ezeket kezelni kell. Már itthon is felállt az a hálózat, mely ezt a feladatot ellátja, mondta Müller. Az országos tisztifőorvos arra szólította fel azokat, akik már megfertőződtek, de egy hónap múltán is vannak még tüneteik, hogy hívják a háziorvosukat. Ők majd posztcovid-ellátóhelyre irányítják őket. Itt kivizsgálás következik, és ha kell, terápiás kezelés.

Kérdések

  • Ha semmilyen mellékhatást nem tapasztalunk oltás után, akkor nem alakul ki a védelem? Nincs összefüggés az oltási reakció és a kialakult védelem között.
  • Aki az első oltás után elkapja a koronavírust, az megkaphatja a második oltást? Csak a gyógyulást követően kaphatja meg. Ez teljes tünetmentességet jelent három napig. Ha ez megvan, akkor gyógyultnak minősül a páciens. De hívja fel az oltóhelyet, hogy a megadott második időpontra nem tud elmenni, gyógyulása után pedig kérjen új időpontot a második adagra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Így állnak az erőviszonyok 70 nappal a választások előtt
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 09:29
Ahány közvélemény-kutató, annyi eredmény: míg a Publicus Intézet felmérése szerint a biztos szavazó pártválasztók körében a Tisza továbbra is 8 százalékkal vezet a kormánypárt előtt, addig a Nézőpont Intézetnél Orbán Viktort továbbra is 11 százalékkal többen tartják alkalmasabb miniszterelnöknek, mint Magyar Pétert.
Közérdekű Sikerült a DK-nak: rendkívüli parlamenti ülést hívtak össze hétfőre
Privátbankár.hu | 2026. február 2. 08:01
A téli rezsiszámlák ügyében fontos javaslattal élnek.
Közérdekű Kitalálja, kik a kormány legvagyonosabb miniszterei?
Privátbankár.hu | 2026. február 1. 15:39
Itt vannak a friss vagyonnyilatkozatok érdekesebb részei.
Közérdekű Orbán Viktor: szemenszedett hazugság, hogy a választások után megszorítás kellene
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 15:17
Ezt a kormányfő a Digitális Polgári Körök hatvani fórumán jelentette ki.
Közérdekű Így lesz olcsóbb a januári energiaszámla – kijöttek a rezsistop részletei
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 12:45
Az MVM közleményében emlékeztet arra, hogy a rezsistop révén egyszeri, 30 százalékos kedvezmény biztosított a lakosságnak.
Közérdekű Az utolsó pillanatban csavart egyet a kormány a szabályokon
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 11:04
Érdemi változásokkal indul Otthoni Energiatároló Program.
Közérdekű Elhunyt Fenyő Miklós
Privátbankár.hu | 2026. január 31. 08:18
78 évet élt.
Közérdekű Igencsak megrövidítették Budapestet
Privátbankár.hu | 2026. január 30. 14:21
A kormány leemelt 11,7 milliárdot a főváros számlájáról. Karácsony Gergely ezt így írta le: „a kormány újra rárabolt Budapest számlájára.” 
Közérdekű Rezsistop: újabb részletet árult el Nagy Márton
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 15:10
Nagy Márton a közösségi oldalán számolt be arról, hogy a kormány miből finanszírozza a háztartások januári rezsiszámlájának 30 százalékos átvállalását.
Közérdekű Jó hírt kaptak az autósok, tovább csökkent a dízel ára
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 11:58
A benzin ára nem változott, de a dízelért kevesebbet kell fizetni. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG