3p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

Országszerte egyre több helyen adnak ki figyelmeztetést a hófúvás miatt.

Hófúvás veszélye miatt több járásra is másodfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. A veszélyjelzés szerint a hóval borított tájakon az olykor több mint 50 km/órás szél elsősorban a Dunántúl nyugat és déli felében hófúvást okozhat. Vas és Zala megyében másodfokú figyelmeztetés, több járásukban másodfokú riasztás is érvényben van. Az érintett területeken az erős szél magas hótorlaszokat emelhet a következő órákban.

Országszerte – szintén a hófúvás veszélye miatt – elsőfokú figyelmeztetés, több járásban riasztás van érvényben. Az érintett területek: Budapest, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Tolna és Veszprém megye.

Forrás: Országos Meteorológiai Szolgálat

A meteorológiai szolgálat azt írta, egyelőre folytatódik a havazás, a csapadék intenzitása délutántól fokozatosan alábbhagy, estére meg is szűnhet. Éjfélig az északnyugati és északkeleti tájakon várható a legkisebb mennyiség (maximum 2, 3 centiméter), míg dél felé haladva egyre vastagabb hóréteg valószínű, a középső országrészben 2-6, a déli megyékben további 6-10 centiméternyi hó hullhat a nap folyamán.

Kedden a legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 8 és mínusz 2 fok között alakul, estére mínusz 10 és mínusz 5 fok közé hűl a levegő. Szerdán már kevesebb helyen várható hóhullás, ugyanakkor többfelé élénk, erős szél lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 13 és mínusz 8 fok között alakul, de a havas, gyengébben felhős, szélvédett tájakon mínusz 15 fok alá hűlhet a levegő. A nappali maximumok mínusz 8 és mínusz 3 fok között várhatók.

Az ORFK tájékoztatása szerint Győr-Moson-Sopron, Tolna, Somogy, Zala és Vas megyében, közel 20 útszakaszon lépett érvénybe korlátozás a havazás miatt, elzárt település ugyanakkor nincs. Az Országos Rendőr-főkapitányság Közrendvédelmi Főosztályának vezetője elmondta: a rendkívüli téli időjárás miatt országos irányító törzset hozott létre az ORFK a rendőri tevékenység koordinálására. A törzs folyamatos kapcsolatot tart a többi között az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósággal és az Országos Meteorológiai Szolgálattal. Országszerte több mint négyezer rendőr teljesít szolgálatot a közterületeken, akik egyebek mellett felkészültek a további forgalomterelések biztosítására

Hófúvás, durva mínuszok: kegyetlenül betört a tél az országba

Vas és Győr-Moson-Sopron megyében hét útszakaszon rendeltek el korlátozást hófúvás miatt, Tolnában pedig a 61-es és 65-ös úton korlátozzák a kamionforgalmat. Az Útinform kora reggeli összesítése szerint Vas megyében a 40-70 kilométer/órás széllökések miatt mintegy kilencven útszakaszon tapasztalható hóátfúvás, emiatt a látótávolság lecsökkenhet akár néhány méterre is. További részletek a Privátbankár.hu-n. >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Kegyelmi ügy: Novák Katalin nyilatkozata nélkül nem sok új dolog derül ki
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 11:15
A Sándor-palota oldala a reggeli órákban elérhetetlen volt egy ideig, annyian akartak beleolvasni a dokumentumokba, pedig nem sok minden derül ki belőle.
Közérdekű Újabb részletek a tiszaújvárosi Mol-robbanás miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 11:15
A tiszaújvárosi, Mol-telephelyen történt robbanással kapcsolatban Kapitány István energetikai és gazdasági miniszter szolgált újabb részletekkel.
Közérdekű A Fidesz továbbra sem érzi magát felelősnek a „kegyelmi ügy” miatt
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 10:14
Fidesz: a korábbi kormánynak semmi köze nem volt a kegyelmi ügyhöz.
Közérdekű Halottja is van az újabb Mol-balesetnek
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 09:51
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében. Egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van.
Közérdekű Két elnököt is kiosztott Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 09:25
3 év után álljon elő Novák Katalin is a kegyelmi ügy részleteivel, követelte közösségi oldalán Magyar Péter.
Közérdekű Sulyok Tamás meghajolt a népakarat előtt
Privátbankár.hu | 2026. május 22. 07:43
A Sándor-palota azt közölte, hogy a köztársasági elnök a „kegyelmi ügyként” ismertté vált KEH/2787-6/2023 ügyiratszámú kegyelmi döntés kivizsgálását kezdettől teljes egészében támogatja, és ahogyan azt az elnöki hivatal május 19-i közleményében kijelentette, kész együttműködni a kormánnyal annak érdekében, hogy a közvélemény valós képet kaphasson erről a nagy közfelháborodást kiváltó esetről.
Közérdekű Jön Magyar Péter és Zelenszkij találkozója? Ekkor tárgyalhatnak
Privátbankár.hu | 2026. május 20. 13:08
Különleges helyszínen, Beregszászon valósulhat meg a kétoldalú találkozó.
Közérdekű Nagy nehezen kiadtak egy dokumentumot az MNB-ügyben érintett kecskeméti alapítványnál
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 12:40
205 nappal az adatigénylés beadása után kiadta a Neumann János Egyetemért Alapítvány a KecsUP Híreknek a tavaly nyári intézkedési tervét.
Közérdekű Újabb miniszterelnök-helyettest nevezett ki Magyar Péter
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 11:35
A kormányfő úton Lengyelországba, első hivatalos külföldi látogatására írt arról a közösségi oldalán, hogy miniszterelnök-helyettesnek nevezi ki Ruff Bálintot. 
Közérdekű Szoros versenyben dőlt el a Footgolf Csúcs Kupa
Privátbankár.hu | 2026. május 19. 11:30
Európa egyetlen footgolf pályáján rendezték meg tucatszor a Footgolf Csúcs Kupát. Újságíró nyerte az egyéni versenyt, míg csapatban a színészek diadalmaskodtak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG