2p

A koronavírus időszakában különösen fontos, hogy minél többen éljenek a lehetőséggel.

Az elmúlt évektől eltérően 2020/2021-ben már mindenki számára elérhető az ingyenes influenzaoltás, amely a mai naptól kezdve már biztosan ott van a háziorvosoknál.

Az országos tisztifőorvos az operatív törzs tájékoztatói során többször is hangsúlyozta hogy senki se induljon el a háziorvoshoz előzetes egyeztetés nélkül, célszerű telefonon időpontot megbeszélni a fertőzésveszély miatt. Müller Cecília szerint gyakori az is, hogy a háziorvosok rendelési idő előtt vagy után oltanak ugyanezen indok miatt.

Az első napokban biztosan nagyobb lesz az érdeklődés, így eltarthat egy ideig, míg időpontot kapunk, ám a tisztifőorvos szavai szerint folyamatosan figyelik a készlet alakulását, és szükség esetén átcsoportosítják azt oda, ahol többen igényelnék az oltást, így elvileg nem kell attól tartani, hogy nem jut vakcina mindenkinek.

Milyen oltást kaphatok?

A hvg cikke szerint eredetileg úgy volt, hogy a háziorvosok a háromkomponensű 3Fluart vakcinát adják be a jelentkezőknek, de időközben kiderült, hogy az állam felvásárolta a Sanofi által gyártott influenza elleni oltás, a négykomponensű Vaxigrip Tetra magyarországi készletét, ezért sem a patikákba, sem pedig a magán oltóközpontokba nem került a vakcinából. Mind a Vaxigrip, mind a 3Fluart hatásos, azonban a 3 éven aluli, valamint más szempontból kockázati csoportokba tartozó gyermekek számára csak a Vaxigrip adható.

A lap által megkérdezett szakértők a felvásárlással kapcsolatban azt valószínűsítik, hogy a hatóságok így akarták biztosítani, hogy a Vaxigrip minden gyerek és kockázati csoportok számára elérhető legyen.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Tankoljon meg még ma, mert durva áremelkedés lesz péntektől a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 11:56
Jön az áremelkedés a hétvégén.
Közérdekű Jó hírt kaptak a diákok: emelkedik az ösztöndíj
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 11:07
Legkevesebb ötven százalékkal emelkednek a tanulmányi ösztöndíjak az egyetemeken a tavaszi félév során – jelentette be Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter Budapesten, sajtótájékoztatón.  
Közérdekű Új felmérés: a Republikonnál többen szeretnék Magyar Pétert miniszterelnöknek, mint Orbán Viktort
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 08:54
E közvélemény-kutató februári megkérdezekor a válaszadók 45 százaléka Magyar Pétert szerette volna látni a miniszterelnöki székben, 37 százalék továbbra is Orbán Viktort preferálja. A Nézőpont Intézet február elején publikált felmérésében pont fordított a helyzet.
Közérdekű Április közepétől fontos változás jön Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 07:48
Elindul a Pay&Go az összes metróvonalon. 
Közérdekű Nyugtat a foci-vb házigazdája: biztonságban lesznek a szurkolók
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 13:15
Semmiféle kockázattal nem kell kalkulálniuk azoknak a látogatóknak, akik a júniusban esedékes labdarúgó-világbajnokságra Mexikóba utaznak – közölte Claudia Sheinbaum, Mexikó elnöke.
Közérdekű Az MVM tiszta vizet öntött a pohárba a rezsistopkedvezménnyel kapcsolatban
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 12:00
Az MVM szerint sokan érdeklődtetek a földgázszámlákkal kapcsolatban, ezért a cég részletesen bemutatta, ki mikor számíthat majd a számlájára és azok mikortól tartalmazzák a rezsistop kedvezményt.
Közérdekű Ádáz küzdelem, így állnak most az erőviszonyok kevesebb mint 50 nappal a választások előtt
Privátbankár.hu | 2026. február 25. 08:00
A Mediántól friss számok érkeztek. A Nézőpont Intézet teljesen mást mér.
Közérdekű Meghalt Perger István
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 18:22
Az Európai Bizottság magyarországi képviseletének helyettes vezetője 48 évesen hunyt el.
Közérdekű Változna a gyógyszerrendelés: a kamara nem támogatja, komoly aggályaik vannak
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:37
11 pontban fogalmazta meg kétségeit a szakmai szervezet a vonatkozó rendeletek módosítsa kapcsán.
Közérdekű Szülők miatt kapott fejmosást a Belügyminisztérium, hivatalos helyről
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 11:33
Az Adatvédelmi Hatóság marasztalta el a Belügyminisztériumot (BM).
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG