2p

A Budai Központi Kerületi Bíróság négy hónapra elrendelte annak a két férfinak a bűnügyi felügyeletét, akit vezető beosztású személy által elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásával és más bűncselekménnyel gyanúsítanak – közölte a Fővárosi Törvényszék.

A Budai Központi Kerületi Bíróság négy hónapra elrendelte annak a két férfinak a bűnügyi felügyeletét, akit vezető beosztású személy által elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásával és más bűncselekménnyel gyanúsítanak – közölte a Fővárosi Törvényszék.

A megalapozott gyanú lényege szerint egyikük egy vegyes gazdálkodási tevékenységet végző, állattenyésztéssel is foglalkozó vállalkozó, aki tervezett új cégében jogtalan előnyként tulajdonrészt ajánlott a magas rangú minisztériumi tisztségviselőként dolgozó másik férfinak, hogy hivatali helyzetével visszaélve segítséget nyújtson a beruházáshoz szükséges pályázat elnyeréséhez és földterületek megszerzéséhez. A vezető beosztású gyanúsított az ajánlatot elfogadta, és az ígért tulajdonrészt az újonnan alapított mezőgazdasági vállalkozásban megszerezte - tették hozzá.

A vállalkozó cselekménye hivatali helyzettel visszaélésre irányuló hivatali vesztegetés, míg a másik gyanúsítotté vezető beosztású személy által elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának megállapítására lehet alkalmas - írták.

Hozzátették: a nyomozás kezdeti szakaszban van. Mivel a bíróság szerint megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsítottak szabadlábon hagyásuk esetén a bizonyítást - tanúk befolyásolásával, értesítésével, bizonyítékok eltüntetésével vagy megsemmisítésével - megnehezítenék vagy meghiúsítanák, az ügyészi indítványnak megfelelően elrendelték bűnügyi felügyeletüket, nyomkövető alkalmazásával.

Az Agrárminisztérium szerda este közleményben tudatta, hogy hivatali vesztegetés miatt nyomoznak a szaktárcánál; az ügy érintettje Nagy János földügyekért felelős helyettes államtitkár, akinek a felmentését szerdán kezdeményezte Nagy István agrárminiszter.

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón elmondta, hogy a miniszterelnök már alá is írta a helyettes államtitkár felmentését.

Címkék: Közérdekű

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Rekordok árnyékában
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 12:45
A nemzetközi teniszvilág figyelme Miamira irányult vasárnap, mert Novak Djokovicnak esélye nyílt megszereznie a századik ATP tornagyőzelmét. Egy csúcsot azonban már azzal felállított, hogy a mestertornák legidősebb döntőse lett. Budapesten is jubileumra készültek a tenisz szerelmeseinek 25. alkalommal megrendezett Csók Tenisz! csapatversenyén.
Közérdekű Hiányoznak a bambínók
Privátbankár.hu | 2025. április 1. 11:58
Európa az Atlanti-óceántól az Urálig, az Északi-sarkkörtől a Földközi-tengerig népességének fogyásával küzd. A zsugorodásban élen járó országok közül Olaszország riasztó adatokat produkál.
Közérdekű NGM: Kezd visszaállni a lakosság bizalma
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 09:18
Januárban 10,4 százalékkal nőtt a bruttó átlagkereset, a reálbér 17 hónapja emelkedik, hívta fel a figyelmet a tárca.
Közérdekű Matolcsy György megszólalt a százmilliárdos botrány ügyében, szerinte minden rendben
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 08:56
Matolcsy György szerint súlyos hibákat tartalmaz az ÁSZ jelentése, az alapítványi vagyont nem érte kár.
Közérdekű Újabb területen foghatja meg az árakat a kormány
Privátbankár.hu | 2025. március 29. 08:47
Még az árstop is visszatérhet.
Közérdekű Orbán Viktor az ellenzéki füstölésről: „Ilyet sem láttunk még”
Privátbankár.hu | 2025. március 28. 09:14
Szigorítást lengetett be a kormányfő.
Közérdekű Szörnyű, mire készülnek a benzinkutak
Privátbankár.hu | 2025. március 26. 14:22
Nagy áremelések jönnek csütörtökön.
Közérdekű Árrésplafon: itt az új minisztériumi tájékoztató
Privátbankár.hu | 2025. március 26. 10:54
Összesen 1000 termékből 874-nek az ára csökkent a Nemzetgazdasági Minisztérium szerint. 
Közérdekű Mészáros Lőrinc öccse olyan ajánlatot adott, hogy 1000 ponttal jutalmazták
Privátbankár.hu | 2025. március 26. 10:09
Úgy tűnik, Mészároséknak van érzékük a közbeszerzésekhez.
Közérdekű Még a fideszes szavazókat is zavarja a kormány osztogatása, amellyel a jómódúak járnak jól
Privátbankár.hu | 2025. március 26. 07:54
A magyarok többsége támogatja a gyermekeket nevelő nők adómentességét, de igazán csak saját szavazóit körében ért el ezzel átütő sikert a kormány. Még ezen a pajzson is van egy rés.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG