3p

Az Operatív Törzs pénteki tájékoztatóján kiderült, hogy jelentősen és több ponton is módosulhat az oltási rend Magyarországon. A kormányfő utasítására pedig megkezdték az újabb utazási szigorítások előkészítését.

A külföldi adatokat, tudományos jelentéseket és híreket folyamatosan vizsgálja az Operatív Törzs. Fontolgatják, hogy például az AstraZeneca vakcinájának második adagját később adják be, mint eddig. Más változtatások is lehetségesek az oltási rendben – közölte Müller Cecília országos tisztifőorvos.

Megerősítette, hogy a stratégia módosításakor azt tartják szem előtt, hogy minél gyorsabban és minél többen kapják meg legalább az első adagot bármelyik vakcinából. Érvelése szerint már látszik, hogy az első adag 40-50 százalékos védettséget ad, mindenképpen lassítja a vírus terjedését és enyhíti a betegség lefolyását, nagyobb az esély a sikeres védekezésre.

Ez az AstraZeneca, ebből lehet majd későbbi a 2. adag beadása (fotó: MTI)
Ez az AstraZeneca, ebből lehet majd későbbi a 2. adag beadása (fotó: MTI)

Közölte továbbá, hogy csütörtökön 74400 adag érkezett az AstraZeneca vakcinából, 40800 adag pedig a Modernából. Megismételve a kormányfő reggeli közlését azt is elmondta, hogy újabb közel félmillió adag Sinopharm vakcina érkezik márciusban.

Müller Cecília most sem mulasztotta el az alkalmat, hogy az egyéni felelősséget hangsúlyozza és kiemelte: 

„Fokozódnak a járványügyi adatok”

„A genetikánk adott, egyetlen védelem a védőoltás”

„Menjenek ki a lakásra a háziorvosok, ha kell”

Újból elmondva a friss reggeli járványügyi adatokat részletesen beszélt a vírusmutánsokról. Beszámolója szerint február 25-ig 418 főnél mutatták ki a többi mutánsnál agresszívebb brit mutánst és 9 főnél a cseh mutánst, s megjelent a dél-afrikai is, eddig egyetlen embernél, aki egy olyan ismerősével érintkezett, aki Zambiából érkezett.

A tisztifőorvos szerint heroikus munkát végeznek az egészségügyi dolgozók, ezért hála jár nekik. Felhívta a figyelmet ugyanakkor arra, hogy az új mutánsok fertőzőképesebbek az eredetinél, még jobban kell vigyáznia mindenkinek és szigorúan be kell tartani a járványügyi előírásokat. Az összes vírus és mutáns szempontjából leginkább fertőzött Budapest, majd sorrendben Debrecen, Szeged, Kaposvár, Nyíregyháza és Győr.

A rendőrség szerint pont ez nem történik meg országosan. Kiss Róbert alezredes arról tájékoztatott, hogy az elmúlt 24 órában három házibulit is tartottak a VII. kerületben, ott 55 külföldivel és egy  magyar személlyel szemben intézkedni kellett. Egy Üllői úti sörözőt és egy Zsana településen működő büfét fél évre bezárattak, 130 emberrel szemben eljárást indítottak a maszkviselési szabályok megszegése miatt. A kijárási tilalmat 422-es nem tartották be, összesen 7 főt pedig a kutyasétáltatási előírások megszegése miatt megbírságoltak, 12 fővel szemben pedig csoportosulás miatt jártak el.

 

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Orbán Viktor: 4-5 eszközt is jelenthet az amerikai védőpajzs
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 08:50
A miniszterelnök a Kossuth Rádiónak adta szokásos, péntek reggeli interjúját, most ezt szemlézzük.
Közérdekű Orbán Viktor Dobrev Klárával együtt örülhet a legújabb közvélemény-kutatásnak
Privátbankár.hu | 2025. november 13. 11:11
A Tisza előnye csökkent a Fidesszel szemben, és a DK bejutna a parlamentbe a november eleji felmérés szerint.
Közérdekű Orbán Viktor vagy Magyar Péter? Nem győzte meg a tiszás szavazókat a Trump-vizit
Kollár Dóra | 2025. november 11. 15:15
Olvasóink véleményét kérdeztük.
Közérdekű Nincs jó hírünk: ismét emelkednek az üzemanyagok árai
Privátbankár.hu | 2025. november 10. 11:22
A héten kedden tovább emelkedik a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is.
Közérdekű Ha van autója, most figyeljen: ennyiért köthet rá kötelező biztosítást
Privátbankár.hu | 2025. november 7. 09:45
Elstartolt az év végi kötelezőkampány.
Közérdekű Magyar Péter elárulta azokat a számokat, amikre sokan vártak
Privátbankár.hu | 2025. november 5. 16:23
A Tisza Párt elnöke közzétette a Nemzet Hangja eredményét.
Közérdekű Kormányképességben 9-3-ra vezet a Tisza a Fidesz előtt
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 13:55
12 közpolitikai témával kapcsolatban kérdezte meg a Policy Solutions az embereket arról, hogy szerintük ezekben Orbán Viktor vagy Magyar Péter kormánya nyújtana-e jobb teljesítményt.
Közérdekű Jön a 13. havi illetmény a bíróságokon
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:58
A teljes bírósági ágazat, több mint 10 ezer ember kaphat 13. havi illetményt idén – közölte Tuzson Bence igazságügyi miniszter éves meghallgatásán kedden az Országgyűlés igazságügyi bizottságában.
Közérdekű Csökkent a gázolaj ára
Privátbankár.hu | 2025. november 4. 12:03
Egy forinttal csökken a gázolaj ára.
Közérdekű Gyurcsány Ferenc nyomdokaiba lépett Lázár János a vasúti statisztikákkal – állítja Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2025. november 2. 12:47
Hamis a statisztika, amivel Lázár János büszkélkedik – mondja Vitézy Dávid. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG