2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Egy hét alatt 21 millió beteget regisztráltak világszerte. 

Az új típusú koronavírus omikron változata továbbra is nagyon veszélyes -  figyelmeztetett heti kiadványában az Egészségügyi Világszervezet (WHO), miután az új típusú koronavírus omikron változatával megfertőződöttek száma újabb rekordokat döntött a múlt héten.

"A jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján az omikron globális veszélye továbbra is nagyon magas" - figyelmeztetett az ENSZ egészségügyi szakosított szervezete.

Az elmúlt hét napon több mint 21 millió új fertőzöttet regisztráltak, amely a világjárvány kezdete óta a legmagasabb heti esetszám - írja az MTI. 

A szervezet közölte, hogy az új fertőzöttek száma a múlt héten 5 százalékkal emelkedett, az előző heti 20 százalékkal szemben. A globális fertőzési arányszám, mint fogalmaztak, lassabban növekszik.

Az omikron globális veszélye továbbra is nagyon nagy (Fotó: Pixabay)
Az omikron globális veszélye továbbra is nagyon nagy (Fotó: Pixabay)

A WHO adatai szerint az elmúlt héten ötvenezren hunytak el a SARS-CoV-2 nevű vírus okozta Covid-19-betegség miatt, ez a szám nem változott a megelőző héthez viszonyítva.

Továbbra is az omikron a meghatározó változat világszerte. A delta variáns elterjedtsége folyamatosan csökken, míg az alfa, béta és gamma változatok jelentéktelen mértékben terjednek - állapította meg jelentésében a szervezet.

"Azokban az országokban, ahol 2021 novemberében és decemberében nőtt az omikronos fertőzések száma, jelenleg csökken az esetek száma" - tette hozzá a WHO.

Az elmúlt 30 nap alatt elemzett mintákban az omikron variáns előfordulása 89,1 százalék volt. A korábban domináns delta variáns ma már csak a fertőzések 10,7 százalékát okozza.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű A biztos szavazók között kissé erősödött a Fidesz februárban
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 09:25
Ha most vasárnap lenne a választás, a Tisza, a Fidesz-KDNP, a Mi Hazánk és a Kutyapárt jutnának az Országgyűlésbe, és vélhetően négypárti parlament alakulna – mérte a Republikon.
Közérdekű Csütörtökön meglepte a vállalkozókat a NAV
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:25
A sikeres tesztidőszak után már mindenki számára elérhető az egyéni vállalkozók új elektronikus bejelentőfelülete, a Vállalkozói Ügysegéd.
Közérdekű Tankolni vagy várni? Mutatjuk, mi várható a következő napokban a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 10:34
Csütörtöktől csökkenhet a dízel nagykereskedelmi ára. 
Közérdekű Itt az új jogszabálytervezet: ingyen szerezhetnek jogosítványt a gyerekvédelemben lévő fiatalok
Herman Bernadett | 2026. február 17. 16:58
Fizetni fogja az állam a gyerekvédelemben felnövő fiatalok B és C kategóriás jogosítványát a tervek szerint. 
Közérdekű Itt a friss hír: megemelné a kormány a roma diákok ösztöndíját
Herman Bernadett | 2026. február 17. 15:47
Megemelik a Roma Nemzetiségi Tanulmányi Ösztöndíj összegét 10 ezer forinttal. 
Közérdekű Itt az újabb fejlemény az MNB-ügyben, nem csak az eltűnt pénzösszeg hatalmas
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 08:47
Komplex céghálót és pénzmozgásokat fejtenek vissza a meghatározó ügyben.
Közérdekű Rubio a pesti landolás után rögtön kacérkodni kezdett, fotó is készült
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 06:11
Ez tetszhetett meg Trump emberének a budapesti landolás első pillanataiban.
Közérdekű Új társadalmi szövetséget ajánlott Magyar Péter évértékelő beszédében
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 16:55
A Tisza Párt vezetője vasárnap délután beszélt. Nemet mondott a migrációra és az új kormány az alkotmányban kívánja rögzíteni, hogy nem lesz sorkatonaság.
Közérdekű A kormány akkumulátorgyár politikája ellen tüntettek
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 13:31
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter minisztériumának Bem téri épületénél több százan gyűltek össze.
Közérdekű Nagy beruházásra készül a MÁV a nyáron Budapesten
Privátbankár.hu | 2026. február 14. 13:01
A napokban megjelentek a szükséges közbeszerzési felhívások, így 2026 nyarán felújítják a vasútvonalat a Kőbánya-Kispest és a Nyugati pályaudvar között.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG