2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Ezekről a témákról esett szó a rendhagyó módon péntek reggel 9 órakor megtartott Kormányinfón. 

Gulyás Gergely a tegnapi kormányülésről szólva elmondta, hogy tárgyaltak a háborúról és annak következményeiről. Most újabb nehézséggel szembesült a kormány: Ukrajna érthetetlen módon a kőolajszállítások leállításával zsarolja Magyarországot és Szlovákiát.

"Ez rendkívül veszélyes. Megállapítható, hogy pont azt a két országot zsarolja, amelyek következetesen kiállnak a tűzszünet és a béke mellett. A békepárti álláspontunk miatt teszi mindezt Ukrajna, amivel ellene megy az EU-s megállapodásoknak" - véli a miniszter.

Pedig orosz olaj nélkül lehetetlen az üzemanyagellátás biztosítása. Ha a helyzet nem oldódik meg, üzemanyaghiány is lehet. Egyelőre pánikra nincs ok, de szeptemberig megoldást kell találni.

Gulyás Gergely szerint Magyarország példaértékűen bánt a migrációs kérdéssel
Gulyás Gergely szerint Magyarország példaértékűen bánt a migrációs kérdéssel
Fotó: MTI

Mindeközben Magyarországról érkezik az elektromos áram nagy része Ukrajnába, sőt gázolajat és földgázt is importál Ukrajna hazánkból. Emellett a menekültjeiknek is segítünk. Mi nem zsaroljuk őket, de nem járja, hogy bennünket zsaroljanak - mondta Gulyás Gergely. 

Bóka János, a Kormányinfón megjelent európai ügyekért felelős miniszter beszámolt az uniós soros elnökség eddig és az ősszel rá váró eseményekről.

Bejelentette, hogy szeptember 7-én Budapesten biztonságpolitikai csúcstalálkozó lesz. 

De szó esett még a Klasszis Média Lapcsaládhoz tartozó Mfor élő közvetítésében a családtámogatási rendszer tervezett újdonságairól, a rosszul számított egyetemi pontokról, az EU-tól kapott két fizetési kötelezettségről szóló levélről, vagy éppen arról is, hogy Orbán Viktor békemissziója során minden tervezett vezetőnél volt, a kínai gigahitelről és még sok minden másról is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Európa az erdőtüzek szorításában: a szakértő szerint nincsenek „mágikus megoldások”
Sipos Ildikó | 2026. július 29. 18:37
Ismét égnek az erdők Délnyugat-Franciaországban, erdőtűz pusztít egy népszerű görögországi turistaparadicsomban is. Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint a katasztrófák oka egyértelműen az éghajlatváltozás, amely “annyira rohan előre, hogy rövid távon nem tudunk beavatkozni”. Lapunknak nyilatkozva egyúttal globális és egyéni szintű lépéseket sürgetett. Arról is beszélt, hogy ne a tengerparti nyaralás legyen a menő, inkább tegyünk ki egy egyszerű buszos utazást háttérképnek a Facebookra.
Közérdekű Tragikus a vízhiány a Velencei-tónál: a halállomány 80 százaléka elpusztult
Sipos Ildikó | 2026. július 29. 11:16
Naponta átlagosan egy centiméterrel apad a Balaton és a Velencei-tó vízszintje, menteni kell a halakat. 
Közérdekű Íme: megjelentek a hivatalos részletek a vagyonvisszaszerzési hivatalról
Privátbankár.hu | 2026. július 29. 06:47
Különleges jogállású lesz az új szervezet.
Közérdekű Kapitány István sem hagyta szó nélkül, hogy csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét
Privátbankár.hu | 2026. július 28. 13:20
Biztonságban van Magyarország energiaellátása – írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
Közérdekű A nap képe: ő lett az új alkotmánybíró, döntött az Országgyűlés
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 16:41
Sonnevend Pál, a Tisza-frakció jelöltje lett az új alkotmánybíró. 
Közérdekű Telex: magyar egyetemistákat cserkészhet be az orosz titkosszolgálat
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 12:44
Hálózatépítésben utazhat az orosz állami gépezet, melyben a magyar hallgatók az eszközük.
Közérdekű Visszaesett Magyar Péter pártja – megbosszulta magát a sietség
Privátbankár.hu | 2026. július 27. 07:51
Ilyen még nem volt – derül ki egy frissen közölt kutatásból.
Közérdekű Schiffer Andrást jelöli alkotmánybírónak a Mi Hazánk – Magyar Péter máris reagált  
Privátbankár.hu | 2026. július 26. 21:01
Schiffer András ügyvéd, politikus jelölését alkotmánybírónak vasárnap késő délután jelentette be az X-en Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke.
Közérdekű Az ELTE egykori dékánját jelöli új alkotmánybírónak a Tisza
Privátbankár.hu | 2026. július 25. 14:31
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció – jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.
Közérdekű Több mint 1000 milliárd forintos Eximbank-ügyek miatt tett feljelentést a gazdasági tárca
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 19:12
Négy nagy összegű finanszírozási ügyletben tett feljelentést ismeretlen tettes ellen a Gazdasági és Energetikai Minisztérium, miután az állami tulajdonú Eximbank átvilágítása során gyanús körülményeket és gyenge biztosítékokat azonosítottak – közölte a szaktárca.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG