2p

Mi vár a magyar gazdaságra a választások után?
Tényleg elkerülhetetlen lesz a megszorítás?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Romániában szerdán először haladta meg a négyezret az egy nap alatt diagnosztizált koronavírus-fertőzöttek száma, a román kormány pedig október 15-től kezdődően újabb harminc napra meghosszabbította a járvány miatt május közepén elrendelt veszélyhelyzetet.

A stratégiai kommunikációs törzs szerdai jelentésében szereplő 4016 új eset 65 százalékkal haladja meg az utóbbi két hét átlagát, tehát a fertőzés további rohamos terjedését jelzi. Szerdán az átlagosnál 25 százalékkal több, 66 halálesetet jelentettek. Az intenzív terápián ápolt 686 fertőzött is rekordnak számít, a súlyos esetek számára fenntartott kórházi helyek immár kétharmada foglalt.

A veszélyhelyzet meghosszabbításáról szóló, szerdán elfogadott kormányhatározat az eddigi korlátozásokat újabbakkal és a december 6-i parlamenti választásokkal kapcsolatos előírásokkal egészíti ki. A jogszabály a következő harminc napra országos szinten betiltja a tömeges magánrendezvényeket, vagyis a lagzikat,  a keresztelőket, a születésnapi vagy egyéb ünnepségeket.

Szigorú maszkviselés

A kormányhatározat szerint a helyi hatóságoknak kötelezővé kell tenniük a maszkviselést minden nyilvános helyen (a lakáson kívül mindenhol) azokon a településeken, ahol a lakosság több mint három ezreléke fertőződött meg az utóbbi két hétben. Ha a fertőzési ráta három ezrelék alatt van, akkor szabadtéren csak a zsúfolt helyeken - piacokon, közszállítási járművek megállóiban, az iskolák ötvenméteres körzetében, turisztikai látványosságoknál, népünnepélyeken - kötelező a maszkviselés.

A szeptemberi önkormányzati választásokhoz képest a parlamenti választási kampányban szigorúbb gyülekezési szabályokat kell betartani: zárt térben legfeljebb húszan, szabadtéren pedig legfeljebb ötvenen gyűlhetnek össze a szokásos távolságtartási szabályok és maszkviselési kötelezettség betartása mellett.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Erősödik a Fidesz? Ennek a felmérésnek Orbán Viktor örülhetett
Privátbankár.hu | 2025. december 4. 19:39
Megjelent a Závecz legújabb közvélemény-kutatásának eredménye. 
Közérdekű Ki nevet a végén? Itt a legújabb felmérés a Fidesz és a Tisza közti harcról
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 12:55
Így áll a küzdelem a választók kegyeiért.
Közérdekű Térképünkön megnézheti a Tisza Párt jelöltjeit
Privátbankár.hu | 2025. december 3. 12:40
Nézegesse velünk a jelölteket.
Közérdekű Eltörlik az ingyenes parkolást Budapesten a két ünnep között
Privátbankár.hu | 2025. december 2. 11:00
A két ünnep közötti munkanapokon is fizetős lesz a közterületi parkolás.
Közérdekű Semmiképp ne kattintson, ha SMS-t kap a Magyar Nemzeti Bank nevében
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 14:55
Bankszámla- és kártyaadatokat akarnak megszerezni azok a csalók, akik SMS-eket küldenek a Magyar Nemzeti Bankra jellemző színekkel és arculattal. A jegybank azonban figyelmeztet, ne dőljünk be a próbálkozásnak.
Közérdekű Itt az újabb árrésstop, csökkennek az árak?
Privátbankár.hu | 2025. december 1. 10:51
Hétfőtől újabb termékek árrését maximalizálták.
Közérdekű A dízelesek melegíthetnek a hétvégi kiruccanásra
Privátbankár.hu | 2025. november 28. 11:15
Jelentős mértékben csökken szombaton a gázolaj nagykereskedelmi ára, de a benzin ára most nem változik.
Közérdekű Sorra jönnek a nagy cégek felajánlásai a hongkongi tragédia után
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 12:15
Megmozdult a kínai vállalati szféra.
Közérdekű Most akkor találkozik Orbán Viktor Putyinnal? Gulyás Gergely reagált
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 10:45
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudta az egybehangzó sajtóhíreket.
Közérdekű A demográfia a kormányon is kifog, kevesebb mint 9,5 millióan vagyunk
Privátbankár.hu | 2025. november 27. 10:10
Sajnos tovább távolodtunk a 10 milliós Magyarországtól.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG