4p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Szinte csak a brit mutáns van jelen Magyarországon - több mint 50 ezer ember házi karanténban - ezekről is szó volt az operatív törzs mai tájékoztatóján. 

A tájékoztatón elsőként György István, az oltási munkacsoport vezetője elmondta, hogy a magyar lakosság 16,4 százalékát már beoltották, ezzel az átoltottsági szinttel jelenleg Európa második helyén állunk – Magyarországot Málta előzi meg a listán.

A beérkezett vakcinaszállítmányokkal kapcsolatban elmondta, hogy a Pfizer ampullái a kórházi oltópontokra kerülnek majd – ide 31 embert küldhetnek majd a háziorvosok átlagosan, míg a praxisok öt ampulla kínai oltóanyagot is kapnak újabb első oltások beadására – 275 ezer adagot pedig második körös vakcinaként osztanak ki. Emellett az államtitkár elmondta, hogy több mint 2000 praxisnak jut 10 adag AstraZeneca oltás, míg a Moderna beérkezett vakcináival kapcsolatban elmondta, hogy ezek jelentős része szintén a második oltásokra kell majd, azonban a budapesti háziorvosok közt szétosztanak 11 200 dózist.

Forrás (Youtube/M1)
Forrás (Youtube/M1)

Kiss Róbert rendőr alezredes, az operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese ezután ismertette a szabálysértési statisztikákat:

  • a közterületi maszkviselés hiánya miatt 588,
  • a tömegközlekedésen a maszkviselés hiánya miatt 13,
  • míg a boltokban és más intézményekben a maszkviselés hiánya miatt 6 esetben intézkedtek a rendőrök.

Mohácson a kiérkező rendőrök egy vendéglátóhelyet bezárattak, miután az alkalmazottak nem viseltek maszkot, ellenük is eljárás indul – tette hozzá.

A kijárási korlátozások megsértése miatt 336 személy ellen kellett fellépni, közülük heten túl messzire merészkedő kutyasétáltatók voltak. Az intézkedés bevezetése óta összesen 53 753 esetben intézkedtek a rendőrök a korlátozások megsértése miatt.

Így alakultak a karanténszámok

Az elmúlt 24 órában 4390 új házi karantént rendeltek el, így összesen 50 096-an vannak jelenleg ilyen korlátozás alatt. Arról Kiss ezúttal nem közölt adatokat, hogy a rendőrség pontosan hány karanténellenőrzést végzett, azt viszont elárulta, hogy az alkalmazáson keresztül 4438-an kommunikálnak a hatósággal.

Müller Cecília: szinte csak az brit mutáns van jelen Magyarországon

Szinte 100 százalékossá vált az brit mutáns jelenléte a hazai megbetegedésekben – kezdte tájékoztatóját az országos tisztifőorvos, hozzátéve, hogy több kutatás is készült a harmadik hullámmal kapcsolatban. A tavaly november indított felmérés keretében több mint két millió koronavírusos brit adatain keresztül vizsgálták a járvány viselkedését – Müller Cecília erre hivatkozva kijelentette, hogy

a mutáns nemcsak fertőzékenyebb, hanem több mint 50 százalékkal magasabb halálozási arányt eredményez.

A kutatás alapján ezer embert vizsgálva a 60 évesek közül átlagosan hatan vesztették életüket, addig a brit mutáns esetében ez a ráta már kilencre ugrott. Müller Cecília ezután a higiéniás előírások betartására emlékeztetett mindenkit.

Ismételten elmondta, hogy nagyon komoly terhelés van az egészségügyi ellátórendszeren, és egyszerűen nincsen az a munkaerőmennyiség amely elegendő lenne, ezért toboroznak önkénteseket és vonnak be katonákat is a védekezésbe.

A halálozások és lélegeztetésre szorulók számában is rekordot jelentő reggeli koronavírus statisztikával kapcsolatban arra kért mindenkit, hogy ne azért tartsa be a szabályokat, mert azt valaki bevasalja, hanem azért, mert kötelességünk másokat is megvédeni a betegségtől. A lélegeztetőgépre kerülő betegek közt sok a fiatal, többeknél pedig semmilyen alapbetegséget sem találtak.

Kérdések

A játszótéri járvány elleni védekezéssel kapcsolatban Müller Cecília elmondta, hogy a homokot mindenképpen cseréljék a játszótereken, mivel a nem letakart homokozók szennyeződhetnek, a kültéri eszközöket pedig fertőtleníteni kell, valamint annak fontosságát is hangsúlyozta, csak egészséges gyermek és szülő érkezzen a játszótérre.

Végül arról is beszélt, hogy jó döntésnek bizonyult az egészségügyi dolgozókat oltani először, miután az összes igazolt fertőzött csupán 1,4 százalékát teszik ki a járvány kezdete óta – jelenleg 285 aktív fertőzött egészségügyisről tudnak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Osztalékot fizet a Posta az államnak, méghozzá ingatlanok formájában
Privátbankár.hu | 2025. június 3. 18:02
A Magyar Posta 2024-ben eredményesen gazdálkodott, 5,2 milliárd forint adózás előtti eredményt ért el, amelyből – 2009 óta először – osztalékot fizet a tulajdonosnak – közölte a társaság az MTI-vel kedden. 476 ingatlant ad át a Posta az államnak.
Közérdekű Orbán Viktor: Újabb termékek árát is befagyaszthatjuk
Privátbankár.hu | 2025. május 30. 08:58
Nagy Mártont nem érdekli a politika.
Közérdekű Mozgalmas volt a szerda délután – Gulyás Gergely fontos híreket hozott
Privátbankár.hu | 2025. május 28. 17:32
A szerdai Kormányinfón több bejelentés is történt.
Közérdekű A nap képe: Lázár János valakinek megörült a Karmelitában
Privátbankár.hu | 2025. május 28. 12:57
A szerdai kormányülésre jött.
Közérdekű Varga Mihályék eladják a Matolcsy-éra luxusnyaralóját
Privátbankár.hu | 2025. május 28. 08:58
Hatalmas összeget spórol meg a Magyar Nemzeti Bank.
Közérdekű A nők vagy a férfiak munkáját veszi el inkább a mesterséges intelligencia?
Privátbankár.hu | 2025. május 25. 18:31
A munkagazdasággal foglalkozó kutatóknak fel van adva a lecke, hogy eldöntsék, női vagy férfi jellegzetességeket mutat-e a mesterséges intelligencia annak alapján, hogy milyen munkákat végez.
Közérdekű Orbán Viktor elmesélte, mire jutottak a rendkívüli megbeszélésen
Privátbankár.hu | 2025. május 24. 16:36
Arról volt szó, hogy mi lenne, ha Ukrajna elzárná a gázcsapot. 
Közérdekű Erős üzenetet kapott a magyar kormány – Brüsszelből
Privátbankár.hu | 2025. május 24. 08:55
Az EU lekapcsolhatja az elnémítási – másként: átláthatósági – törvényt, újra naprenden a magyar kormány viselt dolgai.
Közérdekű A nap képe: Magyar Péter kimaxolta az alföldi romantikát
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 17:01
Ennél látványosabb képet nehéz lett volna lőni.
Közérdekű Orbán Viktor négyszeres gázszámla lehetőségéről beszélt
Privátbankár.hu | 2025. május 23. 08:50
A Kossuth Rádióban beszélt a kormányfő.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG