3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Mintegy háromszázzal csökkent az új napi fertőzöttek száma az előző naphoz képest, a kórházban lévőké is alacsonyabb lett, de elhunyt 71 beteg, így az elhunytak száma meghaladta a 29 ezret Magyarországon.

Az állami tájékoztatási portál arról számolt be pénteken reggel, hogy 1190 az új fertőzöttek száma, ami mintegy 300-al kevesebb, mint az előző napon volt.Összességében a járvány kezdete óta már 796 390 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. 18 901 volt a mintavételek száma, a pozitív tesztek aránya tehát 6,3 százalék volt, ami megfelel az elmúlt napok trendjének.

Elhunyt 71 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 29 041 főre emelkedett, vagyis ez a mutató még mindig igen magas, bár enyhe csökkenést látni az elmúlt napokban és 100 alá került ez a szám. Azt nem tudni ugyanakkor, hogy ez mennyire tartós tendencia. 

Folyamatosan zajlik az oltás, a beoltottak száma 4 483 598 fő, közülük 2 626 857 fő már a második oltását is megkapta. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 608 891 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 158 458 főre csökkent. 2612 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 338-an vannak lélegeztetőgépen. Utóbbi szám némileg mérséklődött az előző napi 354-hez képest.

 

A portál szerint már több mint 5 millióan regisztráltak oltásra és 80 százalékuk meg is kapta azt. Ma is folytatódik a regisztrált és időpontot foglalt 16-18 évesek oltása a kórházi oltópontokon. 

A kórházi oltópontokon ma indul az SMS-ben értesítettek Pfizer-oltása is. Az SMS-t kapott regisztráltak továbbra is tudnak online időpontot foglalni Pfizer-oltásra, emellett minden érvényes regisztrációval rendelkező továbbra is tud Sinopharm, AstraZeneca és Szputnyik oltásokat foglalni. A háziorvosok Sinopharm, Janssen és Moderna vakcinákkal tudják folytatni az oltást. Az újraindítás következő fokozata 5 millió beoltottnál várható – ezt Orbán Viktor miniszterelnök jelentette be péntek reggeli nyilatkozatában.

144 ezer, jellemzően március elejéig regisztrált kapott csütörtökön SMS-t arról, hogy a Sinopharm, az AstraZeneca és a Szputnyik mellett ők már Pfizer-oltást is tudnak foglalni az online időpontfoglalóban. Az országos oltási munkacsoport döntése nyomán így a kedden érkezett Pfizer-szállítmányból valamennyi első körös oltásra felhasználható oltóanyag lefoglalható. A kórházi oltópontok május 14. péntek és május 18. kedd közötti napokra hirdettek foglalható Pfizer-oltási időpontokat. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Magyar Péter bejelentette, hogy mikor állhat le teljesen Paks, összeül a Védelmi Munkacsoport
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 16:49
Kedden vagy szerdán jöhet el az a pillanat, amikor a 4. blokk termelése is leáll a Duna alacsony vízszintje miatt.
Közérdekű Megszólalt Paks, a német helyzet sem kecsegtet semmi jóval
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 14:10
A paksi atomerőmű jelenleg a névleges teljesítményének közel felén, 960 megawatton (MW) üzemel a Duna vízállásának alacsony szintje miatt – közölte az MVM Energetika Zrt. pénteken kora délután a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Közérdekű Égett a Visegrádi-hegység egy része
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:13
Tegnap késő délután kigyulladt a Visegrádi-hegység Sikárosi erdészház feletti része.
Közérdekű Szentendrén már vizet kell osztani
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 10:01
7000 db zacskózott vízzel segítenek.
Közérdekű Kicsit kevésbé fogy a magyar
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:55
5790 gyermek született, és 9167 ember vesztette életét júniusban idehaza. Az előző év azonos hónapjához képest a születések száma 2,6, a halálozásoké 3,1 százalékkal csökkent. Többen kötöttek viszont házasságot.
Közérdekű Vasárnap újraindulhat a Dunamenti Erőmű
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 08:12
Az esti órákban Magyarország áramimportra szorul. Újra önmérsékletre kérte a nagyfogyasztókat a miniszterelnök.
Közérdekű Az adóhatóság nem tétlenkedik
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 06:52
Gyorsabbá és egyszerűbbé válik a vámeljárás, megszűnik a szén-dioxid-kvóta-adó, a visszafizetési kérelmeket még 90 napig lehet benyújtani a NAV-hoz.
Közérdekű Trónfosztás a Balatonon
Privátbankár.hu | 2026. július 31. 06:14
Fordulatos, izgalmas 13 óra 27 perces vitorlázást követően az RSM katamarán szelte át elsőként a célvonalat az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjon, elhódítva ezzel az abszolút kategória leggyorsabb hajónak járó trófeát. Ezzel lezárult a Raiffeisen Audi Fifty-Fifty éveken át tartó egyeduralma, a címvédő és Kékszalag rekorder katamarán hatalmas hajrával a harmadik helyet szerezte meg. Másodikként a legendás, 13-szoros Kékszalag-győztes Litkey Farkas futott be a Process Solutions fedélzetén.
Közérdekű Nehéz napok jönnek: a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 14:24
A miniszterelnök délelőtt már beszélt arról, hogy ez megtörténhet. 
Közérdekű Európa az erdőtüzek szorításában: a szakértő szerint nincsenek „mágikus megoldások”
Sipos Ildikó | 2026. július 29. 18:37
Ismét égnek az erdők Délnyugat-Franciaországban, erdőtűz pusztít egy népszerű görögországi turistaparadicsomban is. Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint a katasztrófák oka egyértelműen az éghajlatváltozás, amely “annyira rohan előre, hogy rövid távon nem tudunk beavatkozni”. Lapunknak nyilatkozva egyúttal globális és egyéni szintű lépéseket sürgetett. Arról is beszélt, hogy ne a tengerparti nyaralás legyen a menő, inkább tegyünk ki egy egyszerű buszos utazást háttérképnek a Facebookra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG