2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A jó hír, hogy a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. fürdői a 2023-as inflációnál kevesebbel emelik a belépőjegyeik árát.

A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. fürdőiben a belépők ára ez év elején, 2024. január 8-tól 5-13 százalékkal emelkedett. Ez jócskán alatta van a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerinti 2023. évi, átlagosan 17,6 százalékos inflációs rátának. A strandbelépők esetében hasonló mértékű, vagyis 5-13 százalék mértékű változásra lehet számítani.

A télen is üzemelő fürdőkben a nyári szezonban a felnőtt strandbelépők 100-200 forinttal, a családi belépők 300-500 forinttal lesznek magasabbak. A főváros még mindig legnépszerűbb Palatinus fürdője évek óta téli, illetve nyári – eltérő – díjakkal működik. Itt az árak a nyári szezonig változatlanok voltak, a nyári szezon indulásától átlagosan 10-14 százalékos emelést terveznek, a tavalyihoz képest. Június 15-től például a felnőtt belépő ára 5000-5500 forint lesz, a tavalyi 4400-4900 forinthoz képest.

A családi belépők ára 11 000/12 000-13 900/15 300 forint között alakul (a tavalyi 9800-13 700 forinthoz viszonyítva) – attól függően, hogy három- vagy négyfős a család, illetve, hogy hétköznap vagy hétvégi időszakról van szó. Ehhez jön még a helyben vásárolt étel (melegétel, lángos, fagyi, stb.) ami egy négyfős családnál legalább 10 ezer forint.

További részletek a szintén a Klasszis Média Lapcsoporthoz tartozó Mfor cikkében.

Címkék: Közérdekű Strand

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Meghalt Perger István
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 18:22
Az Európai Bizottság magyarországi képviseletének helyettes vezetője 48 évesen hunyt el.
Közérdekű Változna a gyógyszerrendelés: a kamara nem támogatja, komoly aggályaik vannak
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 12:37
11 pontban fogalmazta meg kétségeit a szakmai szervezet a vonatkozó rendeletek módosítsa kapcsán.
Közérdekű Szülők miatt kapott fejmosást a Belügyminisztérium, hivatalos helyről
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 11:33
Az Adatvédelmi Hatóság marasztalta el a Belügyminisztériumot (BM).
Közérdekű Szédületes ütemben titkosít az Orbán-kormány
Privátbankár.hu | 2026. február 23. 10:51
Figyelemreméltó tempóval rejtik el a döntéseiket egy friss összeállítás szerint.
Közérdekű Szijjártó Péter bemondta: minden ukrán ügyet lesöpörnek az asztalról
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 12:22
Minden Ukrajna számára fontos ügyet blokkol Magyarország, amíg nem lép az ukrán fél.
Közérdekű Váratlan energiabiztonsági üzenet jelent meg Orbán Viktor oldalán
Privátbankár.hu | 2026. február 22. 10:06
Vasárnap reggel közölte a miniszterelnök, hogy lépett is az ügyben, Ukrajna miatt.
Közérdekű Új terminál épül a Liszt Ferenc repülőtéren, hamarabb térülhet meg az állami felvásárlás
Privátbankár.hu | 2026. február 20. 14:05
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, Nicolas Notebaert, a VINCI Concessions vezérigazgatója és a VINCI Airports elnöke, valamint François Berisot, a Budapest Airport vezérigazgatója részvételével ünnepélyes keretek között letették a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér új, harmadik termináljának alapkövét – közölte a Budapest Airport.
Közérdekű A biztos szavazók között kissé erősödött a Fidesz februárban
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 09:25
Ha most vasárnap lenne a választás, a Tisza, a Fidesz-KDNP, a Mi Hazánk és a Kutyapárt jutnának az Országgyűlésbe, és vélhetően négypárti parlament alakulna – mérte a Republikon.
Közérdekű Csütörtökön meglepte a vállalkozókat a NAV
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 08:25
A sikeres tesztidőszak után már mindenki számára elérhető az egyéni vállalkozók új elektronikus bejelentőfelülete, a Vállalkozói Ügysegéd.
Közérdekű Tankolni vagy várni? Mutatjuk, mi várható a következő napokban a kutakon
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 10:34
Csütörtöktől csökkenhet a dízel nagykereskedelmi ára. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG