2p
Az ország egyes tájain akár 35-36 fok is lehet a következő napokban, frissítő záporok, zivatarok elszórtan lehetnek.
MTI Fotó: Balogh Zoltán

A hét hátralévő részében kánikula vár ránk, délutánonként a legmelegebb helyeken 35-36 fokot is mutathatnak a hőmérők, csütörtökre az Országos Meteorológiai Szolgálat 9 déli és keleti megyére elsőfokú, azaz citromsárga figyelmeztető előrejelzést adott ki a hőség miatt – írja előrejelzésében az Időkép.

Az elmúlt napok heves viharai után kiterjedt zivatarokra már nem kell számítani, csütörtökön és pénteken inkább csak helyenként, hétvégén szórványosan alakulhatnak ki záporok, zivatarok, emellett országszerte sok napsütésben bízhatunk. A hajnalok is egyre enyhébbek lesznek, jellemzővé válnak a 20 fok körüli minimumok.

A fokozatosan keletire, délkeletire forduló szél pénteken a Dunántúlon, szombaton már többfelé megélénkülhet, zivatarok környezetében azonban bárhol előfordulhatnak erős, viharos lökések.

Csak ésszel a napozással

Az UV-sugárzás továbbra is nagyon erős, helyenként extrém erős lesz 11 és 16 óra közötti időszakban, ezért továbbra is figyeljünk oda bőrünk megfelelő védelmére, viseljünk a szabadban szalmakalapot, illetve ne feledkezzünk meg a megfelelő mennyiségű folyadékbevitelről sem.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Közérdekű Magyar Péter visszavág: nem lesz szja-emelés
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 26. 11:13
A pártelnök megcáfolta a megjelent sajtóhíreket.
Közérdekű Zárt csoportból szivárgott ki: meghosszabbítják az árrésstopot
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 22. 11:52
Egyelőre nem tudni, meddig lesz érvényben az intézkedés.
Közérdekű Ők nem magyar állampolgárok – Sulyok Tamás lépett, amíg ön aludt
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 22. 09:41
A közlönyben jelentek meg erről a határozatok.
Közérdekű 10 százalék: újabb közvélemény-kutatás, újabb Tisza-előny
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 11. 08:01
Ezúttal a Publicus Intézet mért.
Közérdekű Így hatol be a mikroműanyag az emberi szervezetbe
Bózsó Péter | 2025. augusztus 9. 17:03
Nem is gondolnánk, hogy honnan indul egy-egy mikroműanyagszál története a természetbeni körforgásban. Gyakorlatilag nem bomlik le, csak még kisebb darabokra, nanoműanyag részecskékre töredezik. Ezek számos módon hatolhatnak be az emberi szervezetbe.
Közérdekű Fontos figyelmeztetést adott ki a Nébih
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 13:25
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe – közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
Közérdekű Koronavírus: emelkedhet az esetszám
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 9. 11:25
A múlt héten stagnált a koronavírus örökítőanyagának országos átlagkoncentrációja a szennyvízben – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) szombaton a honlapján.  
Közérdekű Már megint szembe megy a fejlett világgal a kormány
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 11:43
A fejlett világban mindenhol leszerelik az ATM-eket, itt telepíteni kell, pedig a magyarok is egyre inkább elfordulnak a készpénztől – írja laptársunk, az Mfor. 
Közérdekű Itt az új 20 ezer forintos, nagyon mutatós lett
Privátbankár.hu | 2025. július 28. 06:52
Az első hazai óvodák alapítója, Brunszvik Teréz születésének 250. évfordulója alkalmából a Magyar Nemzeti Bank emlékérmét bocsát ki. A 20 000 forint névértékű ezüst és 3 000 forint névértékű színesfém emlékérmék 2025. július 28-tól megvásárolhatók.
Közérdekű Amíg ön aludt, Szijjártó Péter felmondóleveleket írt alá
Privátbankár.hu | 2025. július 25. 06:39
Fontos posztokon történik változás a magyar diplomáciában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG